top of page
DSC_4156.jpg

12.5. 2024

FC Čechie Velká Dobrá B - TJ Baník Stochov 12:1 (7:1)

9' K. Přibyl, 18' J. Stolár, 22' J. Stolár, 26' V. Křiváček, 29' M. Zelenka, 38' V. Křiváček, 45' M. Hašek, 55' V. Křiváček, 63' J. Stolár, 80' J. Hašek, 86' J. Hašek, 87' J. Stolár – 14' J. Pechar

Je otázkou pro kronikáře, kdy naposledy viděli diváci ve Velké Dobré 23 branek za jediný víkend. Po demolici Švermova přišel další fotbalový koncert v podání naší rezervy. Nebohého sparingpartnera nám tentokrát dělal celek Stochova. 

Na první branku Karla Přibyla dokázali ještě hosté odpovědět, pak už se ale branky sypaly pouze do jejich sítě. Do poločasu jsme zvládli přidat šest branek. V tomto pořadí se o ně postarali dvakrát Stolár, Křiváček, Zelenka, opět Křiváček a Matěj Hašek. Do přestávky tedy bylo o vítězi rozhodnuto. 

Fotbalem jsme se opět bavili a bylo to vidět. Další branky přidali opět Křiváček se Stolárem, kteří takto oba dosáhli hattricku. Dvěma brankami se v závěru přidal střídající Jirka Hašek a poslední gólovou tečku si pro sebe opět schoval Jura Stolár.

 

V konečném součtu jsme Stochov zdemolovali poměrem 12:1. Hned o sedm branek se střelecky postarala dvojice Stolár s Křiváčkem, kteří byli při chuti.  

5.5. 2024

SK Baník Libušín B - FC Čechie Velká Dobrá B 1:5 (0:1)

51‘ J. Jechumtál – 40‘ M. Hašek, 51‘ V. Křiváček, 60‘ V. Křiváček, 81‘ M. Hašek, 85‘ M. Hašek

Příjemnější dny zažívá doberská rezerva. Soutěží proplouváme v klidných vodách horních pater tabulky. Už nyní je prakticky jasné, že se sezónou budeme spokojení, ale rozhodně ještě nepředbíhejme. Do konce zbývá ještě řada zápasů a stále je o co hrát. 

Do Libušína jsme se vypravili den po neúspěchu našeho A-mužstva. Rozpoložení obou našich mužstev je ale jiné. To stejné můžeme říct o družstvech Libušína. Zatímco A-mužstvo stoupá tabulka B třídy, rezerva je úplně poslední. 

Do utkání jsme tedy šli jako favorit a také po delší době v „nabité sestavě“. Poločas jsme přesto vyhráli o pouhou jednu branku. Ve 40. minutě se o ni postaral Matěj Hašek.

 

Ještě začátkem druhé půle předvedli domácí záchvěv vzdoru. V 51. minutě se sice nejprve prosadil Vojta Křiváček, ale domácí ihned odpověděli gólem na 1:2. Utkání jsme přesto dovedli do vítězného konce. Půl hodiny před koncem se opět prosadil Křiváček. V poslední desetiminutovce dohrával Libušín v deseti po vyloučení domácího Kopřivy. Dvěma brankami to trestal Matěj Hašek, který tak zkompletoval hattrick. 

20.4. 2024

SK Braškov B - FC Čechie Velká Dobrá B 2:3 (1:2)

28' M. Pulkrab, 80' M. Kloček (pen.) - 10' D. Mikeš, 39' K. Přibyl, 63' J. Hašek

Po suverénní domácí výhře nad Slavojem Kladno jsme chtěli navázat venkovní výhrou na Braškově. Úspěch na hřišti našich sousedů by znamenal první dvě jarní vítězství v řadě. V sestavě nám stále chyběl Jura Stolár a nemocný Dufek, dva velmi důležití hráči. Bez nich jsme museli hrát v jiném rozestavení. Zkusili jsme hrát to, co platilo na Slavoj, a vybojovali jsme další tři body do tabulky. 

 

Utkání jsme začali dobře. Už v 10. minutě jsme vedli gólem Dana Mikeše, který po akci Štěpána Menšíka doklepával míč do odkryté branky. Následně jsme měli několik dalších slibných akcí, které ale ve výsledku k ničemu nevedly. Postupně začala naše hra ztrácet dynamiku. V jednu chvíli jsme přestali hrát snad úplně a soupeř z Braškova nám začal zatápět. Ve 28. minutě se domácím podařilo vyrovnat na 1:1. Do poločasu jsme se ještě snažili něco vytvořit, ale vepředu se nám příliš nedařilo. Karel Přibyl se na to nemohl z pozice krajního obránce zřejmě dívat a vzal věci do svých rukou. Po krátké kombinaci blízko půlící čáry potáhl balón nějakých 15 metrů a vyslal nádhernou dalekonosnou ránu, která přistála v pravé šibenici domácí brány. Do kabin jsme šli s vedením o tuto jednu výstavní branku. Tak nějak jsme si asi už mysleli, že se utkání jen dohraje a vše půjde samo. 

 

Opak byl pravdou. V 63. minutě sice zvýšil na 1:3 Jirka Hašek, ale nehráli jsme dobře. Nechali jsme Braškov příliš tvořit a až moc jsme čekali na konec zápasu. Soupeř měl tlak a deset minut před koncem snížil na 2:3 z pokutového kopu. V posledních minutách se opět ukázalo, jak je důležité mít v bráně Davida Švejdu. Opět nás podržel, když nám teklo do bot. Nejvíce se blýskl při střele podobné té gólové od Karla Přibyla z prvního poločasu. David ale střelu pokryl. Konec zápasu a zisk třech bodů do tabulky. 

14.4. 2024

FC Čechie Velká Dobrá B - FK Slavoj Kladno 5:1 (3:0)

12' M. Kučera, 22' M. Kučera, 39' M. Zelenka, 55' M. Zelenka, 80' M. Kučera - 89' T. Dunka

Ve druhém víkendovém utkání proti stejnému soupeři jsme nechtěli dopustit, abychom prohráli dvě derby ve dvou dnech. Souboj rezerv Čechie a Slavoje Kladno dopadl mnohem lépe než duel prvních mužstev z předchozího dne. Zatímco v prvním ze zmíněných duelů jsme se marně pokoušeli dosáhnout branky, v tom druhém jsme síť rozvlnili celkem pětkrát a soupeř si tak za Kožovu horu odvezl domů ranec pěti kousků. 

Z pohledu střelců branek to byl zápas dvou hráčů. Michal Kučera dokázal nastřílet hattrick. Martin Zelenka, jedna z posil z našeho A-mužstva, přidal dvě branky. Proti Slavoji jsme si tedy v nedělním utkání dokázali napravit chuť. V brance opět nastoupil Petr Červenka, tradiční opora branky B-týmu David Švejda totiž opět chytala za naše „áčko“. Petr už už sahal po čistém kontu, když jsme minutu před koncem inkasovali na konečných 5:1. 

Po porážce na Novo Kladnu jsme si připsali vysokou domácí výhru, na kterou se pokusíme navázat příští týden na Braškově.

7.4. 2024

Novoměstský Kladno - FC Čechie Velká Dobrá B 4:1 (1:1)

22‘ L. Hovorka, 55‘ L. Dorážka, 56‘ D. Végh, 57‘ L. Jelínek – 40‘ J. Stolár

Naše rezervní mužstvo zatím na jaře střídá prohry s výhrami, respektive dvě prohry s jednou výhrou. Výsledky ve třech doposud odehraných utkáních kopírují venkovní a domácí prostředí. Venku jsme nyní podruhé padli, zatímco doma jsme dokázali uhrát vítězství po penaltovém rozstřelu se silným Buštěhradem. Na utkání se podepsal souběh utkání s A-týmem, který se vypravil do Zavidova na neúspěšnou loupežnou výpravu. V brance za doberské barvy naskočil Petr Červenka, který zastoupil Davida Švejdu, brankářský fantom naší rezervy jel s „áčkem“ do Zavidova. Po delší době v obraně nastoupil Roman Pafkovič. Křiváček s Přibylem se šetřili na odpolední utkání a střelec Matěj Hašek ze stejných důvodů nastoupil jen na druhý poločas. 

Mužstvo Novo Kladna je na tom v sezóně podobně jako my, po tomto utkání jsme se dokonce bodově vyrovnali. S mladým a běhavým soupeřem, který zažívá slušný ročník, nás nečekalo snadné utkání. Přes všechny okolnosti se nám dařilo s kladenskými držet krok. Na jejich první branku z 22. minuty jsme odpověděli brankou dalšího našeho spolehlivého kanonýra – Jury Stolára. Poločas jsme dohráli smírně 1:1. Ve druhém poločase nám zlomila vaz katastrofální tříminutovka, kdy jsme v rozmezí 55. a 57. minuty inkasovali tři branky. Takhle těžký direkt jsme už nerozdýchali. Utkání skončilo 4:1.

31.3. 2024

FC Čechie Velká Dobrá B - SK Buštěhrad 5:4 pen. (2:1)

15' M. Hašek, 26' J. Hašek, 57' M. Hašek, 65' J. Stolár - 42' M. Roztočil, 68' J. Kurajský, 77' A. Gráf, 86' M. Roztočil

Proti silnému Buštěhradu jsme sahali po všech bodech, ale ke konci utkání nám docházel dech, takže jsme nakonec vyválčili body dva za vítězství v penaltovém rozstřelu. Ztracené vedení 4:1 ještě 22 minut před koncem nás může trochu mrzet, ale výhra s Buštěhradem se i tak počítá. Několik vět nám k utkání řekl Matěj Hašek, čerstvá osobnost kola III. třídy, sk. A.

 

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas a že do něj chceme vlítnout a Buštěhrad od začátku zaskočit. To se povedlo a v první půli jsme je neskutečně přehrávali. Byli jsme všude, skoro do ničeho je nepouštěli. Oni nestíhali náš pohyb a dost faulovali. Po jednom z těchto faulů, někde pět metrů za vápnem jsem dal první branku z přímého kopu. Nadále jsme zůstávali aktivní a tlačili se dopředu. Po jedné povedené akci, kdy jsme s Vojtou Křiváčkem zamotali hlavy jejich obráncům, přišel centr na Jirku Haška před prázdnou bránu, kterou bohužel hlavou přestřelil. O dvě minuty později posadil Jura Stolár Jirkovi na hlavu centr z rohového kopu a ten se tentokrát už nemýlil. Těsně před přestávkou jsme inkasovali laciný gól po naší chybě, ale nic, co by nás rozhodilo. Do druhého poločasu jsme si dali jasný cíl, nedostat gól a dát na 3:1. To se nám povedlo. Po nahrávce Vojty Křiváčka jsem šel sám na brankáře, obhodil si ho do strany, oběhnul a dával do prázdný. Za dalších pár minut dostal Jura Stolár krásný balón od Petra Škacha a pohodlně dával na 4:1. V posledních 25 minutách jsme bohužel odešli fyzicky. Buštěhrad převzal iniciativu a dal tři góly. V penaltovém rozstřelu úřadoval náš čaroděj David Švejda. Opět ukázal, že pecky chytat umí a dvě moc hezky čapnul. Taky v zápase nás klasicky podržel, chytnul další dva tři góly a ke konci nám zachránil aspoň tu remízu. Utkání jsme měli moc hezky rozehrané, ale na to, abychom to zvládli do konce, jsme líní a nechodíme na tréninky,“ řekl Matěj Hašek.

24.3. 2024

FK Slovan Kladno - FC Čechie Velká Dobrá B 5:3 (3:1)

4' R. Rác (pen.), 14' M. Bělohlávek, 36' M. Pavlosek, 60' J. Fencl, 79' R. Rác - 13' J. Šigut, 46' Š. Menšík, 90' J. Stolár (pen.)

Vstup do jarní části sezóny se nepovedl ani naší rezervě. Doberské „béčko“ vyběhlo na hřišti Slovanu Kladno v lehce poslepované sestavě. Nehrál střelec Matěj Hašek (poranění hamstringu) a Vojta Křiváček s Karlem Přibylem také chyběli, protože nemohli riskovat zranění (odehráli utkání za A tým). Naopak jsme mohli počítat s výpomocí navrátilce do sestavy Jirkou Váňou (odehrál poločas). Utkání hodnotil (probuzený střelec?) Štěpán Menšík. 

 

„Od začátku bylo vidět, že soupeř bude běhavější než my, mladší. Hned ve čtvrté minutě chtěl Zdeněk Kropáč ve vápně odkopnout balón, ale soupeř mu tam dal šikovně nohu a pískala se penalta. Prohrávali jsme 1:0. Zápas se hrál nahoru dolů, šance jsme měli i my. Obě mužstva ztrácely hodně míčů poblíž vlastní šestnáctky. Ve 13. minutě jsme hezkou akcí po našem autu dostali míč ze strany před bránu, kde vyhrál důležitý souboj Honza Šigut a vyrovnal na 1:1. To platilo jen minutu. Brzy na to jsme nedokázali pohlídat centr ze strany, soupeř se šikovně dostal do vápna a se štěstím prostřelil Davida Švejdu. Ve 36. minutě prošel soupeř středem i přes naši obranu a dokázal se prosadit na zadní tyč. Hned v první minutě druhé půle jsem sám se štěstím skóroval. Brankáři jsem vypíchl míč z pod nohou a snížil na 3:2. Ještě jsme dýchali. V 60. minutě jsem si to ale opět pokazil, když jsem nedokázal pokrýt hráče ve vápně, který po centru hezky trefil balón z první a opět jsme prohrávali o dvě branky. David Švejda ještě chytil další penaltu domácích, ale i tak jsme po dalších několika minutách inkasovali na 5:2. V 90. minutě si ještě dokázal Jura Stolár šikovně pokrýt balón ve vápně a pískal se faul. Sám z nařízeného pokutového kopu upravil na konečných 5:3,“ řekl k prvnímu utkání jara Štěpán Menšík. 

19.11. 2023

FC Čechie Velká Dobrá B - TJ SK Hřebeč B 2:3 (2:1)

22' J. Stolár, 26' M. Hašek - 10' M. Pařízek, 67' D. Dlouhý, 73' R. Macháč

Poslední utkání podzimu náš čekal velice zajímavý duel. Rezerva Čechie vyzvala na domácím hřišti béčko Hřebče. Utkání dvou z nejlepších celků soutěže nabídlo vyrovnanou bitvu, i když hosté přijeli posíleni o několik borců z divizního áčka a mezi III. třídou a Divizí je značný rozdíl. Prohráli jsme, ale o pouhou branku a rozhodně se nemáme za co stydět. 

 

„Myslím, že do takové desáté minuty jsme byli lepší. Měli jsme balón a hráli tak, abychom byli zajištění zezadu. Hráli jsme na tři stopery a naopak vepředu byl sám Jura Stolár. V 10. minutě jsme ale inkasovali po centru, kdy mě předskočil soupeř, ve vzduchu měli rozhodně převahu. Pak jsme ale opět začali hrát hlavně my, zlobili jsme je. Já sám jsem měl šanci, Vojta Křiváček taky. Ve 22. minutě dostal Matěj Hašek pěkný balón do lajny, krásně našel hlavu Jury Stolára a ten uklidil míč k tyči. O čtyři minuty později jsem zabojoval o ztracený míč, který se poté dostal k Vojtovi, ten nastřelil tyčku a Matěj Hašek dorážel do brány. Vedli jsme 2:1. Poté bylo utkání nahoru dolů. Střed jsme měli pokrytý, Hřebeč se snažila hrozit především po stranách. První poločas jsme odehráli opravdu dobře, hosty jsme zaskočili,“ řekl k první půli Štěpán Menšík. 

 

„Do druhé půle změnili rozestavení a také vystřídali. Přijeli asi v 16-17 lidech. Vletěli na nás, hrála se trochu jiná hra. Dojeli jsme na to, že nám postupně odešly síly, bylo to na nás znát. Vojta Křiváček pak udělal hloupost, že šlápnul soupeři na nohu a ještě se mu nějak vysmál. Pak od něj dostal na oplátku loktem a musel střídat. To byla citelná ztráta ve středu pole, přišli jsme o šikovného a běhavého hráče. Vojta odešel v 62. minutě a hned o pět minut později bylo vyrovnáno. Nejprve tedy po našem faulu Hřebeč kopala penaltu, kterou neproměnila, David ji vychytal. Na 2:2 jsme dostali gól poté, co mně a Karlovi Přibylovi utekl na straně hráč a dával před bránu na dorážku. Rozhodující branku na 2:3 jsme dostali po rychlé kombinaci hostů na středu, kdy si dali několik rychlých přihrávek a jejich hráč následně vymetl šibenici. Po obratu zase přestali hrát a poslední cca čtvrt hodinu jsme se snažili vyrovnat a měli více ze hry. Dvě minuty před koncem přilétl před bránu balón od Honzy Šiguta a Petr Škach nastřelil tyčku. Následná dorážka Matěje Haška byla zblokována. Hřebeč byla běhavější, jak jsem říkal, v první půli jsme je zaskočili, ale ve druhé zaslouženě otočili. Potom ale zdržovali a zakopávali míče, takže na to, v jaké oni hráli sestavě, se nemáme za co stydět. Bylo na nich vidět, že byli opravdu nervózní," dodal Štěpán Menšík.  

5.11. 2023

SK Kamenné Žehrovice - FC Čechie Velká Dobrá B 2:4 (1:2)

43‘ J. Voštinka, 87‘ L. Pospíšil – 17‘ J. Stolár, 31‘ M. Linhart, 58‘ J. Hašek, 63‘ J. Stolár (pen.)

Předposlední utkání podzimní části dovedla rezerva Čechie k dalším třem bodům. Na hřišti Kamenných Žehrovic nás tradičně nečekalo lehké utkání, ale dokázali jsme zvítězit. Stále držíme krok s absolutní špičkou soutěže, která je velice vyrovnaná. Utkání nám popsal Štěpán Menšík.

 

„Hned po příjezdu do Žehrovic jsme věděli, že to nebude snadné. Každou chvíli pršelo a počasí nebylo celkově vůbec přívětivé. Ještě hodinu před utkáním přejížděli hřiště sekačkou, aby ho zbavili listí, které bylo po celé ploše. Ani to nedodělali celé a kvůli sekačce a mokrému a měkkému povrchu tam vznikly takové „vlny“. Celkově terén za moc nestál. Už po chvíli se nedálo hrát ve středu hřiště, bylo tam všude bahno. Zvolili jsme opatrnější vstup do zápasu, drželi jsme míč, nechtěli jsme ho na tomto terénu moc ztrácet. V 17. minutě brankář domácích špatně odkopl a trefil přesně Juru Stolára, který ho pěkně přehodil. Druhou branku přidal ve 31. minutě Michal Linhart pěknou hlavičkou po vyboxování míče brankářem přesně na něj. Žehrovičtí utkání psychicky nezvládali. Ze začátku jsme faulovali a oni od té doby hráli zbytečně agresivně. Ve 33. minutě musel střídat Zdeněk Kropáč po asi třetím tvrdém zákroku na jeho kotník. Vedení 0:2 jsme chtěli udržet do přestávky, ale bohužel jsme ve 43. minutě vyrobili chybu a nebyli pak schopní zastavit soupeře, který prošel po straně a tak nějak se spíš ukopl „bodlem“ a nějak to propašoval do branky. Poločas jsme tedy vyhráli o jednu branku,“ zhodnotil první část Menšík.

 

„Do druhé půle jsme lehce přeskládali rozestavení. Matěj Hašek šel na střed, Mikeš na pravou stranu a já nalevo. Soupeř byl o něco nebezpečnější, než na začátku, ale nepodařilo se jim skórovat. V 58. minutě našel Matěj Hašek krásnou průnikovkou Čiberu a ten přihrál Jirkovi Haškovi na gól do prázdné brány. V 63. minutě obránce soupeře netrefil míč při odkopu, já se dostal k míči a obránce mi zajel jasně pod nohy. Domácí se hádali, ale penalta byla jasná. Jura Stolár ji bezpečně proměnil a vědli jsme o tři branky. Jak už jsem říkal, žehrovičtí utkání moc nezvládali hlavně psychicky. Musel jsem střídat, když mě protihráč v souboji lehce odhodil až na „klandr“. V závěru po naší chybce domácí upravili na konečných 2:4 a ještě nepříjemně faulovali Karla Přibyla zákrokem na koleno, ale naštěstí se mu nic nestalo,“ řekl Štěpán Menšík.

28.10. 2023

SK Běleč - FC Čechie Velká Dobrá B 0:9 (0:1)

35' J. Veselý, 48' M. Hašek, 51' A. Kotora (vl.), 58' M. Hašek, 58' J. Benech, 70' J. Veselý, 76' V. Křiváček, 80' D. Mikeš, 90' M. Kučera

Devět gólů nenasázíte každý den. I na III. třídu je tohle solidní kanonáda a potěší o to víc, když se nám vydařila na hřišti Bělče, kde se nám nikdy nehrálo lehce. Dlouho to na nějaký přehnaný gólostroj nevypadalo, ještě ve 34. minutě se hrálo bez branek. Naši borci měli ze začátku problém zkrotit míč na nerovném terénu a umístit ho do branky, i když od úplného úvodu udávali tempo hry. Když ale ve 35. minutě Kuba Veselý otevřel skóre, odstartoval tím pekelnou kanonádu. Bělečtí nestíhali a brankář Švejda prakticky mohl odejít někam na limonádu. 

 

„První branku vstřelil Kuba Veselý po kombinaci a myslím, že to bylo po přihrávce Mikeše,“ řekl k první brance Matěj Hašek. Poločas skončil pouhých 0:1 pro doberské mužstvo, ale ve druhé půli už to šlo ráz naráz. Pokud to zvládnete, sledujte s námi výčet branek. 

 

„Hned začátkem druhé půle jsme skórovali z přímého kopu. Chvilku na to jsem unikl po lajně, trefil soupeře a od něj to šlo do brány. Branky padaly rychle za sebou. Přidal jsem další hlavou po krásném centru Vojty Křiváčka a následně šli do samostatného úniku Veselý s Benechem, který dostal míč před prázdnou bránu. Kuba Veselý pak přidal svou druhou trefu a za zmínku určitě stojí nádherná individuální akce Vojty Křiváčka, který si po soupeřově rohu vzal míč před naší bránou a středem hřiště došel až pro gól. To už byla Běleč v totálním rozkladu. Další branky přidali Mikeš s Kučerou. Ve druhém poločase jsme nastříleli osm branek a to ještě rozhodčí písknul konec o nějakých osm minut dříve. Neskutečná paráda,“ hodnotil utkání Matěj Hašek.

 

Do konce podzimu nám zbývají dvě utkání a momentálně jsme první. Pokud nám forma vydrží i v posledních dvou kolech, rozlučka bude nadmíru veselá. 

22.10. 2023

FC Čechie Velká Dobrá B - TJ Meteor Pletený Újezd 5:2 (2:1)

​2' J. Pátek (vl.), 13' J. Veselý, 53' J. Stolár, 59' J. Stolár, 66' J. Veselý - 45' D. Sobota (pen.), 78' J. Lollok

Naše rezerva je stejně jako první mužstvo Čechie na druhém místě tabulky a zůstává ve velice těsném boji o naprosté čelo tabulky. Na podzim se nám stále velice daří, proto se můžeme poměřovat s těmi nejlepšími, co III. třída letos nabízí. Utkání s Pleteným Újezdem vypadá výsledkově jednoznačně, výhra se však nerodila tak snadno, jak by se mohlo zdát. Více nám k tomu řekl Štěpán Menšík. 

 

„Určitě to nebyl náš nejlepší zápas, i když podle výsledku to vypadá naopak. Jurovi Stolárovi se hned ve 2. minutě podařilo dát pěkný gól z rohu, i když byl zapsán jako vlastní a Kubovi Veselému se zase ve 13. minutě podařilo jít samotnému na branku po čtyřech kombinačních přihrávkách přes celé hřiště a vstřelit gól. To je tak všechno, co se nám ze začátku podařilo. Ve 13. minutě jsme vedli 2:0, to bylo sice pěkné, ale byl to soupeř, kdo byl nebezpečnější. Zbytečně a příliš snadno jsme ztráceli míče po dvou přihrávkách. Byli jsme zbytečně moc zbrklí. Soupeř zlobil a hrozil z rychlých protiútoků. Vpředu měli čtyři rychlé hráče, ale měli jsme štěstí, že své šance neproměňovali. Můžeme děkovat tradičně skvělému brankáři Švejdovi, jistým obráncům Dufkovi s Kropáčem a také měkčímu terénu, který dělal chvilkami soupeři problémy při střelbě. To byl obrázek téměř celého zbytku první půle. V poslední minutě jsme hloupě ztratili balón, Pleteňák šel do rychlého protiútoku, David Švejda ve vápně soupeři vypíchl balón a i když byl rychlejší než útočník a balón mu vypíchl, rozhodčí pískal penaltu. Soupeř tak snížil na 2:1. Rozhodčí se nám o přestávce omlouval, že penaltu odpískal chybně, ale s tím už se nedalo nic dělat,“ řekl k prvnímu poločasu Štěpán. 

 

„V 53. minutě nám dal větší klid Jura Stolár, když zvýšil na 3:1. O pár minut později byl faulován na rohu velkého vápna, aby následně sám přímý kop zavěsil k zadní tyči. Jura byl opravdu v ráži, měl chuť hrát, bojoval, hodně toho naběhal. Jednoznačný muž zápasu. V 66. minutě se opět prosadil Kuba Veselý a bylo to 5:1. Spadl nám kámen ze srdce. V 78. minutě jsme já a Matěj Hašek společně vyrobili hrubku a namazali soupeři na gól na konečných 5:2. Tato branka nás na štěstí nerozhodila. Druhá půlka byla z naší strany rozhodně lepší. Za výhru jsme opravdu rádi. Sice poslední dobou střílíme poměrně hodně branek, ale dostáváme se do obrovského množství šancí, přičemž spoustu z nich neproměňujeme. Máme další výhru v kapse, rozdali jsme dalšího „bůra“ a nyní se chystáme na utkání v Bělči, kde se chceme porvat o další tři body,“ uzavřel své hodnocení Štěpán Menšík. 

14.10. 2023

TJ Baník Stochov - FC Čechie Velká Dobrá B 0:5 (0:1)

14' D. Mikeš, 47' M. Hašek, 53' J. Veselý, 80' J. Stolár, 84' M. Hašek

Čelo tabulky naší skupiny III. třídy je velice vyrovnané a nás těší, že rezerva Čechie je jeho součástí. Nutno říct, že zcela zaslouženě. Na podzim válíme a doteď jsme zapsali pouhou jednu prohru proti silnému Buštěhradu. Tentokrát jsme hráli na Stochově a domácí to odnesli nepopulárním „bůrem“. Hodnocení utkání dával dohromady celý tým, když po návratu ze Stochova popíjel v místním kulturním zařízení iontové nápoje a přikusoval energetické tyčinky. Mluvčím pak byl střelec Matěj Hašek. 

 

„Začátek utkání, který probíhal v anglickém počasí, jsme chytli dobře. Měli jsme více ze hry, míč jsme měli pod kontrolou a Stochov hrál velice pasivně. Motor naší zálohy Čibera vymyslel ve 14. minutě nedostižnou průnikovou přihrávku na sprintujícího Mikeše, kterému obrana soupeře nestíhala – 0:1. Štěpán Menšík se dostal do dvou slibných příležitostí, nejprve po mé přihrávce přes celou šířku hřiště neprostřelil gólmana, pak krásně pronikl po lajně, přešel tři protihráče, ale opět si vylámal zuby na brankáři. Další šance měli Veselý se Stolárem, ale oba přestřelili. Další branky jsme tedy přidali až ve druhé půli, kterou jsme začali skvěle. Prosadili jsme se hned ve 47. minutě. Stochov rozehrával, Menšík vybojoval balón a po ose týmu Menšík, Stolár, Veselý, Hašek padnul nádherný gól na jeden dotek a „šlo se slavit“. Brzká branka Stochov nahlodala. Další branku přidal v 53. minutě Veselý po akci ze strany a vedli jsme už o tři branky. To nás uklidnilo. V 80. minutě jsem zahrával roh, našel Juru Stolára, který krásnou hlavičkou na přední tyč přidal další gól. Gólový účet zápasu jsem uzavřel opět já. Máme další tři body a čisté konto pro Davida Švejdu,“ uzavřel oslavné hodnocení Matěj Hašek. 

 

Tímto zdravíme Kladenský deník, který nám v posledním článku na rozdíl od dalších utkání věnoval pouhé dva řádky, a i když nás vychválil, bohužel také popletl jméno brankáře Švejdy. 

8.10. 2023

FC Čechie Velká Dobrá B - SK Baník Libušín B 6:0 (2:0)

25' V. Křiváček, 33' J. Stolár, 55' T. Andruchovič, 65' J. Hašek, 80' M. Hašek, 85' M. Hašek

Stejně jako první mužstvo Čechie, také naše rezerva se utkala s Libušínem. Podařilo se nám zvítězit 6:0 a v součtu obou utkání jsme za jeden víkend nasázeli 10 branek a ani jednou neinkasovali. Štěpán Menšík nám řekl k utkání několik vět.

 

„Po delší době jsme měli v bráně staronového brankáře Frantu Škacha, protože naše jednička David Švejda byla nemocná. Franta se krásně vrátil vychytanou nulou, ale ve výsledku neměl zase tolik práce. Soupeř z Libušína přijel s mužstvem v dorosteneckém věku, až na zkušeného Ondru Špalka vzadu. Hráli převážně na brejky a nakopávané míče přes obranu, ale měli jen jednoho běhavého forwarda, proti kterému stála naše pevná obranná zeď Dufek, Kropáč (ve 2. půli Linhart) a Andruchovič. Po většinu zápasu jsme měli míč na kopačkách my a nakonec jsme vyhráli 6:0. Utkání mohlo ale klidně skončit 15:0. Neproměnili jsme opět velké množství šancí a libušínský brankář chytal výborně,“ říká Štěpán.

 

„Moc se mi líbilo, jak jsme hráli jako jeden tým. Perfektně jsme se doplňovali, mluvili na sebe a taky jsme toho hodně naběhali a neustále se nabízeli. Zvítězili jsme zaslouženě. Mužem zápasu je pro mě Vojta Křiváček, který toho spoustu naběhal, tvořil hru, většinu času měl míč na noze, zkoušel střílet a výborně zahrával rohové kopy. Byl to ale týmový výkon a jako tým jsme hráli dobře, takže díky celé kabině, že máme další 3 body do tabulky,“ dodává Štěpán Menšík.

 

Byl to právě Vojta Křiváček, který ve 25. minutě otevřel skóre a nakonec se ukázalo, že to byl gól vítězný. Do poločasu ještě navýšil naše vedení Jura Stolár a další branky jsme postupně přidávali ve druhém poločase. Postupně se prosadili Tomáš Andruchovič, Jirka Hašek a dvě branky na závěr utkání přidal nejlepší střelec týmu Matěj Hašek. S Libušínem jsme si poradili a nyní nás čeká výjezd na Stochov. 

24.9. 2023

FC Čechie Velká Dobrá B - SK Braškov B 4:2 (1:1)

35' V. Křiváček, 61' T. Andruchovič, 77' J. Stolár (pen.), 90' J. Stolár - 3' Š. Placák, 70' V. Šimáček (pen.)

Skvělých pět výher ze šesti odehraných utkání má na svém kontě rezervní tým Čechie. Stejně jako první mužstvo, také „béčko“ vyzvalo na domácím hřišti celek sousedního Braškova. Soupeř se nacházel na posledním místě tabulky, ale stejně jako my nemusel tento víkend řešit souběh s prvním mužstvem. Oba týmy tak šly do utkání posíleny o několik borců z B třídy. K utkání se tentokrát rozhovořil Štěpán Menšík.

„Do utkání jsme šli jako favorit, jak fotbalově, tak tabulkově. Proti týmům ze spodních pater tabulky se nám ale tradičně hraje hůře. Braškov snad poprvé v sezoně neměl tento víkend souběh s A týmem, což znamenalo, že několik šikovných hráčů hrálo i za B tým. Bylo to rozhodně znát, soupeř byl kvalitní, hodně napadali a hodně toho naběhali. Už ve 3. minutě se prosadili z protiútoku, kdy jsem já sám ztratil balón špatnou přihrávkou před jejich pokutovým územím a Braškov dotáhl akci až ke gólu s přispěním teče Sejra (Zdeňka Kropáče, pozn. autora). Celý první poločas jsme byli více na míči, asi i více fotbalovější, měli jsme spoustu šancí, ale nedařilo se nám trefit zařízení. Měli jsme také dost rohových kopů. Braškov hrozil z rychlých kontrů a po standardních situacích. Až ve 35. minutě jsme se prosadili. Zastavili jsme jejich protiútok, po pár přihrávkách dostal Vojta Křiváček namazáno na hranici vápna proti noze a z první nedal brankáři šanci,“ hodnotil první půli Štěpán Menšík.

„Do druhé půle jsme vystřídali oba útočníky. Kubovi Veselému soupeř nepříjemně prošlápl nohu a s ním vystřídal také Jirka Benech. Z kraje zálohy se do útoku posunul střelec Matěj Hašek, na kraj místo něj vystřídal Karel Přibyl a do útoku šel další důležitý hráč naší sestavy, Jura Stolár. Tentokrát jsme začali poločas lépe. Drželi jsme více míč a soupeř se převážně pokoušel o nakopávané míče za naši obranu, kde byli zastaveni buď praporkem sudího nebo našimi stopery. Byli jsme aktivní a opět jsme měli větší počet rohových kopů. Po jednom z nich se v 61. minutě prosadil kladivem o zem a do branky Tomáš Andruchovič, který nám dodal klid a vedení 2:1. Vedli jsme ale pouhou chvilku. V 70. minutě Braškov srovnal z penalty po záchranné brzdě Ládi Dufka. Soupeři se domáhali penalty a rozhodčí jim vyhověl. Přišlo mi, že utkání úplně nezvládal, nechal si od všech do řízení mluvit. Každopádně zkušeně umístěná penalta doprostřed a stav 2:2. Postupně jsme se dostávali do většího a většího tlaku a v 77. minutě se Andruchovič dostal do kontaktu v pokutovém území s obráncem soupeře a tentokrát byla nařízena penalta v náš prospěch. Jura Stolár ji zkušeně poslal do protipohybu brankáře a opět jsme vedli. Do závěrečných chvil jsme s Braškovem sváděli boj o body. V nastaveném čase jsme se dostali do velkého protiútoku a opět to byl Jura Stolár, který se prosadil a uzavřel na konečných 4:2,“ dodává Menšík.

„V utkání se nedalo vůbec hledět na tabulkové postavení. Braškov byl velice kvalitní a s takovou hrou si zaslouží být výše. Velké poděkování patří klukům z A týmu, kteří zaskočili za naše absentující marody. A velké díky a pochvala patří všem, že jsme to urvali a máme další tři body do tabulky,“ uzavírá své hodnocení Štěpán Menšík.

17.9. 2023

 

FK Slavoj Kladno B - Čechie Velká Dobrá B 1:3 (1:2)

5' M. Hrubý - 12' M. Hašek, 22' M. Hašek, 84' V. Křiváček

Stejně jako naše „áčko, také rezerva Čechie se představila na hřišti Slavoje Kladno. Souboj prvních mužstev skončil výhrou našich barev a duel rezerv obou klubů dopadl stejně, k naší radosti. Pokračujeme v dobrých výkonech i výsledcích.

Do utkání jsme šli bez největší opory zadních řad, kapitána Dufka. Do samotného zápasu jsme nevstoupili dobře. V 5. minutě naše obrana zaspala a domácí Matouš Hrubý trestal. Velice brzy jsme prohrávali 1:0. Inkasovaná branka nás ale probudila a začali jsme hrát svou kombinační hru. Ve 12. minutě se postarala dvojice Linhart - Matěj Hašek o vyrovnání. Nacvičenou akcí poslal Linhart centrovaný míč za obranu, brankář pouze vyrazil míč do vzduchu a Matěj Hašek přeskočil obránce a hlavou vyrovnal na 1:1. Druhý gól jsme přidali ve 22. minutě po skvělém presinku. Poté jsme zakombinovali, až Čibera krásně našel za obranou opět Matěje Haška, který si posunul balón a pravačkou uklidil k pravé tyči. Poločas už se dohrával bez větších šancí na obou stranách.

Prvních 15 minut druhé půle jsme nehráli nejlépe. Domácí Slavoj měl dvě příležitosti k vyrovnání, ale neproměnil je. Minimálně jednu gólovou šanci opět pokryla jistota naší brány, brankář Švejda. Poté jsme opět byli nebezpečnější my, ale naše akce nekončily gólem. Na konečných 1:3 pro nás tak upravil až v 84. minutě Vojta Křiváček, který uklidil placírkou přízemní centr Kuby Veselého do brány. Balón putoval do břevna, do brankáře, znovu do břevna a konečně do brány. Víkendový cíl byl tedy splněn. Ze Slavoje jsme ve dvou dnech odvezli 6 bodů.

10.9. 2023

 

Čechie Velká Dobrá B - Novoměstský Kladno 6:0 (3:0)

9' M. Hašek, 24' M. Hašek, 33' K. Přibyl, 66' M. Hašek, 68' J. Veselý, 88' J. Veselý

Rezerva Čechie prohrála v minulém kole na hřišti suverénního Buštěhradu. Jinak ale v sezoně zatím vítězí. Tentokrát nás navštívil celek Novoměstský Kladno, který podává na začátku nové sezony rovněž dobré výkony. Utkání ve Velké Dobré ale tentokrát soupeři hrubě nevyšlo. V obou poločasech jsme Novo Kladnu nasázeli po třech brankách a jednoznačně jsme shrábli všechny body.

Náznaky příležitostí se rodily na obou stranách. Hostům ale chyběla větší jistota a místy i kvalita. Bohužel pro ně nám v obranné fázi hry nabízeli příležitosti ke skórování, které jsme využili. Na první gól nám soupeři totálně namazali. Míč šel v 9. minutě přímo na nohu Jury Stolára, který se ocitl naprosto osamocený v soupeřově pokutovém území, našel rovněž volného Matěje Haška a ten se do prázdné brány nemýlil. Ke druhé naší brance nás hráči Nova rovněž štědře vybídli. Opět vyrobili v zadních řadách chybu, nahráli nám na půlicí čáře a po následné průnikové přihrávce šel opět Matěj Hašek sám na brankáře. Byl sice tísněn dotírajícím obráncem, ale celkem pohodlně zvyšoval na 2:0. Uklidňující třetí branku přidal ve 33. minutě Karel Přibyl. Po rohovém kopu a několika následných odrazech balónu napálil míč doprostřed brány a o poločase jsme tak vedli o tři branky.

Hosté se snažili. Několik příležitostí, které si vypracovali, musela likvidovat naše obrana v čele s jistým Davidem Švejdou, který za svá záda nepustil žádný míč a došel si pro první vychytanou nulu v sezoně. V jedné situaci, kdy brankář soupeř opět chyboval, jsme se ho pokoušeli přehodit z větší vzdálenosti, ale nastřelili jsme pouze břevno. Definitivně zlomily hostům vaz dvě naše slepené trefy z 66. a 68. minuty. Nejprve zkompletoval Matěj Hašek hattrick, když ho vybídl do běhu Kuba Veselý. Matěj obešel dva soupeře a chladnokrevně šajtlí umístil míč k tyči. Pak se také konečně dočkal rovněž aktivně hrající Veselý. Dostal balón a na rohu vápna ho zkušeně poslal brankáři do protipohybu na vzdálenější tyč. Pomyslnou tečku za utkáním udělal opět Kuba Veselý. V 88. minutě jsme byli svědky červeného faulu na našeho hráče, který šel sám na brankáře. Sudí vytáhl pouze žlutou a nařídil přímý volný kop. Toho se chopil právě Kuba Veselý a krásným způsobem zvýšil na 6:0, načež rozhodčí rovnou ukončil utkání.

Tento víkend fotbal v Dobré bavil. V krásném počasí jsme dvakrát zvítězili vysokým rozdílem a neinkasovali žádnou branku.  

2.9. 2023

 

SK Buštěhrad - Čechie Velká Dobrá B 4:2 (2:2)

17' J. Rudolecký, 42' M. Halaj, 49' J. Rudolecký, 90' J. Rudolecký - 32' J. Stolár, 35' M. Hašek

Obě víkendová utkání prohrála Čechie na hřištích soupeřů poměrem 4:2. Naše rezerva bojovala na hřišti dosavadního suveréna soutěže, celku Buštěhradu. Zatímco my jsme zaznamenali první porážku v probíhající soutěži, soupeř dál kráčí III. třídou bez ztráty bodu. K utkání nám tentokrát více řekl Matěj Hašek.

„Bylo znát, že se utkala dvě silná mužstva. Ze začátku se hrál oboustranně pohledný fotbal. My jsme spíše vyčkávali, jak začne hrát Buštěhrad, poctivě jsme bránili a čekali jsme na příležitosti k rychlým výpadům. V 17. minutě zahrával soupeř roh, já jsem předskočil v souboji protihráče, odkopl míč od brány, ale nastřelil jsem pouze dalšího protihráče, od kterého šel míč do brány. Smolný gól na 1:0. Od této chvíle jsme byli na balónu více my. Hrál se ale dál pěkný fotbal nahoru-dolů. Z postupného tlaku a kombinace uprostřed hřiště si Jura Stolár ve 32. minutě navedl míč přes tři hráče a levačkou ho umístil do levého spodního rohu. O tři minuty později už jsme vedli. Michal Linhart mi poslal nádherný pas do křídla, já si míč poslal z prvního dotyku kolem soupeře do běhu, udržel jsem se s ním v souboji a obstřelil brankáře. Buštěhrad pak ještě do přestávky vyrovnal. Po akci ze strany se dostal balón na hranici šestnáctky, útočník vystřelil, Martin Kindl míč vyrazil pouze k dalšímu soupeři a ten dorážel z ofsajdu do brány. Branka platila,“ řekl k první půli Matěj Hašek.

„Třetí branku jsme inkasovali příliš brzy po začátku druhé půle. Opět tam došlo k nešťastnému odrazu a prohrávali jsme. Vyrovnat se nám nepodařilo a v nastavení jsme inkasovali ještě jednou. Šli jsme do obrovského rizika, kdy jsme při jejich standardní situaci stáli ve více lidech na půlicí čáře, čekali na zisk balónu a dlouhý nákop. Soupeř ale sehrál akci nakrátko a dal na 4:2,“ uzavírá hodnocení Hašek.

27.8. 2023

 

Čechie Velká Dobrá B - FK Slovan Kladno 2:1 pen. (1:0)

22' J. Veselý - 66' J. Hvězda

V prvním kole vybojovala rezerva Čechie výhru na hřišti Bratronic, které na startu soutěže tápou. V prvním domácím utkání sezóny přijel do Velké Dobré Slovan Kladno. Do utkání jsme šli s několika borci, kteří více či méně nastupují do zápasů našeho „áčka“. V základu tak naskočili třeba Křiváček, Přibyl, Richter nebo Linhart. Věřili jsme si na zisk všech bodů. Poměrně brzy jsme vedli díky zásahu dalšího z kluků, kteří mají potenciál na základní sestavu A mužstva, Kuby Veselého. Hosté ale necelou půlhodinu před koncem vyrovnali a musely rozhodovat pokutové kopy. K utkání nám více řekl jeden z hráčů, Štěpán Menšík.

„Pokud by se dal zápas popsat jediným slovem, bylo by to slovo Škoda. Téměř celé utkání jsme byli fotbalovější, rychlejší, běhavější, prostě celkově lepší, než soupeř. Prvních dvacet minut jsme Slovan prakticky nepustili k míči, proto byla naše první branka z 22. minuty určitě zasloužená. Matěj Hašek našel krásným centrem Kubu Veselého a ten se prosadil. Nedá se říct, že by Slovan hrál špatně nebo nehrál vůbec, to určitě ne. Hodně nás presovali, tlačili na nás a to se ještě stupňovalo po našem gólu. Snažili se hrát na brejky a to nám dělalo skutečné problémy. My se neustále snažili vymýšlet finální přihrávky nebo jsme zbytečně chodili do míst, kde byl soupeř v přesile. Právě po těchto našich ztrátách chodil soupeř do brejků. Naše obrana byla neustále v permanenci, protože jsme vepředu vše chtěli uhrát jako mistři světa a to se nám nedařilo,“ řekl k první půli Štěpán.

„Začátek druhého poločasu jsme měli mnohem lepší. Prvních 10-15 minut jsme na Slovan tlačili ze všech stran a oni hodně zalezli. Bohužel jsme se ale nedostali k žádné střele na středu hřiště, všechny střely šly ze stran. Do šancí se dostali Veselý, Matěj Hašek, Mikeš i Křiváček, který dobře mířil do šibenice, ale skvěle chytající brankář hostů vše pochytal. Branku jsme nepřidali a hosté se opět vzpamatovali. Chodili opět do brejků, byli stále nebezpečnější a nakonec asi zaslouženě vyrovnali. V závěru zápasu jsme nakonec mohli být rádi, že jsme udrželi alespoň remízu,“ pokračuje Štěpán Menšík.

„V penaltovém rozstřelu se na naší straně prosadili všichni střelci. Postupně se trefili Veselý, Richter, Šigut, Křiváček a Přibyl. Ke slovu se přihlásil brankář David Švejda, kterému penaltové rozstřely prostě chutnají. Závěrečnou pátou soupeři chytil a brali jsme alespoň dva body. Je to opravdu škoda. Měli jsme dát více branek. Už po půl hodině hry mohlo být hotovo. Stačilo dát druhou branku, uklidnit se a je naopak rozhodit. Nestalo se a musíme děkovat Davidu Švejdovi, že nás opět perfektně podržel. Hlavně díky němu máme alespoň ty dva body,“ uzavírá své hodnocení Menšík.

19.8. 2023

 

AFK Bratronice - Čechie Velká Dobrá B 1:2 (0:1)

87’ R. Mošnička - 7’ V. Křiváček, 77’ J. Stolár

Den před utkáním A mužstva ve Lhotě rozehrála novou sezonu naše rezerva. Na těžkém terénu a za úmorného vedra jsme bojovali o body v Bratronicích. Soupeř hrál minulou sezonu na špičce tabulky. My ale rozhodně nepřijeli dělat pouhé sparring partnery. Utkání hodnotil Václav Hes, který dle vlastních slov není novým trenérem B týmu, ale bude po dohodě s vedením působit jako taková spojka mezi oběma našimi týmy. Cílem je dostatečná vytíženost kluků, kteří nedostanou v B třídě větší porci minut a také naopak, aby někteří nebyli vytížení až moc.

„Tým si řídí zkušení borci Dufek s Kropáčem. Takticky jsme si řekli, jak k zápasu přistoupit. V takovém počasí jsme chtěli co nejvíce držet míč, nepůjčovat ho soupeři, nechat je běhat a unavit se. Raději jsme několikrát otočili hru ze strany na stranu a nechali jsme soupeře fyzicky se unavit. Dále jsme si také řekli, jak eliminovat největší zbraně Bratronic, rychlá křídla a především střelce Mošničku. Na toho hrál Erik Šverčič a poradil si s ním výborně. Na 25 metrech od naší branky ho k ničemu moc nepouštěl. Celou první půli jsme taktiku skvěle dodržovali. Navíc jsme do 20. minuty mohli nastřílet tři branky. Jedinou branku dal Vojta Křiváček střelou z dálky. V první půli jsme měli dostatek sil, takže se nám dařilo hrát, co jsme chtěli,“ hodnotil první půli Václav Hes.

Vojta Křiváček pokračuje v dobrých výkonech z jarní části minulého ročníku. V 7. minutě utkání otevřel svůj letošní střelecký účet.

„Nechtěli jsme ustupovat od aktivity. Po nějakých deseti minutách druhé půle se nám to přestalo dařit. Začala na nás padat únava a Bratronice také pochopitelně chtěly vyrovnat. Dalších cca patnáct minut hry byli lepší oni, ale vesměs se nám dařilo jejich hru eliminovat. Čtvrt hodiny před koncem šel ze hry Lukáš Blätterbauer, kterého vystřídal Petr Škach. Ten se prakticky ihned uvolnil na hranici vápna, našel Juru Stolár, který nás poslal do dvoubrankového vedení. Hned po chvíli jsme měli další podobnou akci, po které Jirka Hašek hlavičkoval do tyče. Při jednom z útoků Bratronic si Mikeš utrhnul podrážku kopačky, neřekl nám to a při dalším útoku domácích nestíhal útočníka, který dal před bránu, kde Mošnička doklepl do brány. Následně jsme se přeskupili, semkli a utkání dotáhli ke třem bodům. K vybojovaným bodům, zasloužená výhra udělala klukům radost,“ uzavřel své hodnocení Václav Hes.

Čechie začala novou sezonu v Bratronicích na vítězné vlně.

17.6. 2023

 

Čechie Velká Dobrá B - Novoměstský Kladno 5:4 pen. (1:1)

13’ M. Placák, 47’ M. Hašek, 53’ M. Placák, 77’ M. Hašek - 25’ A. Šmolík, 69’ A. Šmolík, 83’ A. Šmolík, 89’ L. Fišer

Poslední utkání sezony odehrálo B mužstvo Čechie ve stejný den, jako naše první mužstvo. Konec sezony, souběh zápasů, několik zraněných hráčů a další už na dovolené. Sestava se opět lepila téměř do poslední chvíle a utkání jsme odehráli bez střídání. Přesto jsme nad Novo Kladnem vedli 3:1 a 4:2. Nadějný výsledek jsme neudrželi, hosté v posledních minutách srovnali a o vítězi musely rozhodnout až pokutové kopy.

Jedenáctka statečných se postavila do pole s vidinou chlazeného piva na rozlučce se sezonou. Součástí týmu byl také Matěj Hašek, který má stále lehčí problémy s kolenem, ale v útoku velkou měrou přispěl k vítězství domácích barev. Utkání jako takové bylo vyrovnané. Na obou stranách se rodily šance a oba týmy několikrát orazítkovaly břevno. K vidění bylo také dost samostatných úniků, které však gólem neskončily. Čechie zvolila taktiku nakopávaných míčů z obrany na útočící hráče. Vepředu se o tyto míče prali Hašek, Placák, Váňa a Menšík. Hosté více kombinovali středem s následným roztažením na krajní záložníky, kteří rozbíhali jejich útočné akce. Erik Šverčič odehrál několik velice dobrých utkání v obraně, tentokrát nastoupil ve středu zálohy, kde mu to nesvědčilo tolik, jako v obraně.

Ve 13. minutě zahrával Menšík roh. Pomalu se snášející centr našel hlavu jednoho ze spoluhráčů a po sérii několika hlaviček se míč dostal k Placákovi, který rovněž hlavou uklízel do odkryté brány. Hosté o dvanáct minut později dotáhli jednu ze svých akcí po straně až k dorážce v předbrankovém prostoru  a podařilo se jim srovnat na 1:1. Tento stav platil po prvních 45 minutách.

Hned ve 47. minutě zahrával další rohový kop Stolár. Míč nasměroval do brány a brankář hostů, který měl míč jasně chytat, se nechal přeskočit Matějem Haškem. Skvělý náběh, načasovaný výskok, dobrá střela hlavou a opět jsme vedli. Prakticky totožný gól vstřelil Hašek i v 77. minutě, kdy zvyšoval na 4:2. Mezitím ale padly ještě dvě branky. V 53. minutě dával svůj druhý gól v zápase Placák. Pohotovou dorážkou nám dal dvoubrankové vedení, které vydrželo do 69. minuty, kdy Novo snížilo. Po již zmíněné brance Haška jsme drželi náskok o dvě branky. Do závěrečného hvizdu se nám ho ale udržet nepodařilo.

Naše obrana nepohlídala jeden náběh za obranu a minutu před koncem řádné hrací doby jsme ještě inkasovali z hraniční situace, která lehce zaváněla ofsajdem. Zrodila se remíza 4:4. Čechie měla v utkání jen dva střelce, kteří si oba připsali dvě branky.

V penaltovém rozstřelu měl opět možnost vyniknout náš brankář Švejda, který perfektně dva pokusy zneškodnil a jeden kop hostujícího borce přeletěl bránu. Za domácí proměnili své kopy Hašek, Menšík a Stolár. Na penalty jsme zvítězili 3:1, celkově 5:4 a brali jsme bonusový bod. Pivo nám poté také velmi chutnalo.

11.6. 2023

 

Čechie Velká Dobrá B - SK Buštěhrad 7:1 (3:0)

11’ M. Kindl (pen.), 18’ M. Kindl, 24’ M. Kindl, 48’ M. Kindl, 50’ R. Stříška, 58’ Š. Menšík, 86’ R. Stříška - 85’ M. Míšek

Krásné fotbalové odpoledne přichystali všem přítomným příznivcům Čechie hráči našeho B týmu. Rezerva byla pro utkání s třetím Buštěhradem doplněna o tři hráče základní sestavy A týmu. Herně si to sedlo a obrana hostů hořela. Martina Kindla znáte ze zápasů A týmu a správně si při projíždění střelecké listiny říkáte, že v „áčku“ stojí většinou mezi třemi tyčemi. V zápase s Buštěhradem se postavil na hrot a předvedl se jako chladnokrevný zabiják.

V 11. minutě pláchnul po levé straně Mertlík, namířil si to k vápnu, našel nabíhajícího Kindla a hosté vyrobili penaltu. Tehdy sám faulovaný prvně skóroval. O sedm minut později se opět ocitl tváří v tvář gólmanovi Buštěhradu, když ho krásně k sólu vybídl Mikeš. Kindl měl času, kolik jen chtěl, počkal na reakci vyběhnuvšího brankáře a bezpečně uklidil míč přízemní střelou do brány. Ve 24. minutě byl na světě hattrick. Kindl šel opět trestuhodně sám na brankáře, opět měl všechen čas světa, podobně jako u druhého gólu téměř zastavil  a poslal balón neomylně do vzdálenějšího horního rohu brány. V poločase jsme vedli nad Buštěhradem 3:0.

Ve 48. minutě zakončoval kombinaci domácích opět Kindl a v té chvíli stále ještě nepustil nikoho jiného ke gólům. O dvě minuty později se přeci jen přidal jeho parťák Stříška a vedli jsme už 5:0. Hosté byli pochopitelně již značně rezignovaní a otrávení. Nebyl však zdaleka konec. Štěpán Menšík přidal šestou branku a po korekci hostů v závěru se ještě jednou prosadil aktivní Stříška.

Buštěhrad jsme doma porazili za krásného počasí 7:1. Jeden střídající hráč hostů si postěžoval, že posílení hráči z A týmu Čechie mu pokazilo víkend. Příště třeba zvolí víkendový pobyt na chalupě.

3.6. 2023

 

Bratronice - Čechie Velká Dobrá B 1:0 (1:0)

33’ J. Nejedlý

Další těžké utkání sehrála naše rezerva, tentokrát na hřišti druhého týmu soutěže z Bratronic. Hráli jsme na lehce strašidelném bratronickém hřišti, ve slepované sestavě a proti kvalitnímu soupeři. Bratronicím se na jejich tvrdém hřišti, které sem tam nabídne i nějaký trs trávy, daří. Nám opětně chyběla řada hráčů. Křiváček, Přibyl a Linhart odehráli ve stejný den utkání za A mužstvo. Čibera byl nemocný, Mikeš zraněný a chyběli Placák i oba Haškové. Matěj i Jiří Haškovi budou patrně chybět až do konce sezony. Do zápasu nastoupili někteří hráči se zraněním. Váňu dlouhodobě trápí záda, Dufek neměl v pořádku koleno a Kropáč zase kotník. Ale dost již citací z lékařské zprávy. Nakonec jsme poskládali tým, šli bojovat a nepředvedli jsme špatný výkon.

Příležitosti ke skórování byly na obou stranách. Tu úplně jedinou v celém utkání proměnil soupeř. Bratronice zahrály roh na krátko, přišel centr do vápna a přesná hlavička za zadní tyč. Tradičně skvěle chytající Švejda byl bez šance.

Abychom byli upřímní, utkání hrané v horkém počasí nebylo příliš atraktivní, ale tým zaslouží pochvalu. Erik Šverčič celé utkání skvěle bránil nejlepšího hráče a střelce Bratronic Romana Mošničku, který nám gól nevstřelil. Velký dík a uznání zaslouží také Martin Kindl, který nejprve odchytal utkání A týmu a poté šel do útoku pomoci B týmu. Již zmiňovaný brankář Švejda nás opět držel nad vodou a vychytal několik tutovek domácích.

V Bratronicích jsme padli nejtěsnějším rozdílem.

28.5. 2023

 

Hřebeč B - Čechie Velká Dobrá B 4:1 (1:0)

28’ J. Faktor, 50’ M. Pařízek, 58’ M. Pařízek, 69’ M. Svítek - 83’ V. Křiváček

Těžké utkání na hřišti silné rezervy Hřebče odehrálo „béčko“ Čechie. Už před zápase bylo jasné, že půjde o tvrdý oříšek. Panovalo horké počasí a měli jsme lehce poslepovanou sestavu. V sestavě Čechie chyběli důležití hráči jako Dufek, Přibyl nebo oba Haškové. Do zápasu naopak naskočili někteří borci, kteří toho letos mnoho neodehráli. Už před začátkem zápasu navíc nebylo dobře Čiberovi, který v horku předčasně střídal. V Hřebči jsme tedy nehráli za úplně ideálních podmínek, ale bojovali jsme se ctí.

První poločas nebyl ze strany Čechie vůbec špatný. Hra se přelévala nahoru-dolů. Herní převahu měli podle očekávání domácí, kteří nastoupili v silné sestavě. Největší problémy dělal naší obraně Jindřich Faktor. Velká Dobrá prohrála první dějství 1:0, ale sama měla několik gólových příležitostí, které však bohužel nepřetavila v branky.

Domácí nejvíce hrozili z rohových a standardních příležitostí, které nakonec rozhodly. Ve svém středu měli řadu kvalitních hlavičkářů. Hned na začátku druhé půle jsme právě po centrovaném balónu inkasovali a i další dvě branky Hřebče padly po centrech před naši branku. Ve chvíli, kdy prohráváte na hřišti soupeře 4:0 a praží do vás sluníčko, odejdou vám fyzické i psychické síly. Mnoho příležitostí jsme si už nevypracovali, když jsme se do nějakých dostali, neproměnili jsme je. Takto např. neproměnil svůj samostatný únik Pašek.

V 83. minutě byl Juraj Stolár faulovaný, když postupoval sám na branku. Rozhodčí nechal hru hrát a Vojta Křiváček v nepřerušené hře vsítil jedinou branku našich barev. Právě Křiváček zaslouží velkou pochvalu. Měl v nohách celé utkání za A tým z předchozího dne a v Hřebči do značné míry tvořil hru našeho týmu. Pochvalu ale samozřejmě zaslouží celý tým. Rezerva Čechie bojovala s kvalitním soupeřem v ne úplně ideální sestavě. Kluci se rozhodně nemají za co stydět.

21.5. 2023

 

Čechie Velká Dobrá B - FK Slovan Kladno 4:0 (3:0)

20’ D. Strnad, 37’ J. Stolár, 45’ J. Stolár, 47’ V. Křiváček

Rezervě Čechie Velká Dobrá se na jaře poměrně daří. O týden dříve sešlo z poměřování sil s kvalitním soupeřem, protože se družstvo Braškova dostavilo v deseti lidech. Tentokrát přijel rovněž silný soupeř, celek Slovanu Kladno. Na podzim jsme odjeli ze hřiště Slovanu s porážkou, tentokrát se ale utkání vyvíjelo jinak.

V brance nahradil chybějícího Švejdu František Škach a bylo z toho také vychytané čisté konto (minulý týden si nulu připsal Švejda při výhře 8:0 nad Braškovem B, pozn. autora). V sestavě se rovněž objevili Linhart se Strnadem, kteří poslední dobou absentovali v základu našeho „áčka“.

Utkání bylo od začátku vyrovnané. Bylo to o čekání na to, kdo jako první zkvalitní přihrávky a mezihru. První branka zápasu ale byla spíše o důrazu. Ten předvedl právě zmiňovaný Strnad, který po přímém volném kopu z 20. minuty vtrhl do šestnáctky soupeře, obrovsky zabojoval a díky důrazu se dostal po několika odraženích balónu až sám před brankáře, kde se nemýlil.

Inkasovaná branka vybudila hosty k tomu, aby přidali. Chvíli to byli skutečně oni, kdo byl na trávníku lepší. Přibližně od 30. minuty jsme ale začali kvalitně kombinovat, naše hra se zlepšila a vytěžili jsme důležitou druhou branku. Ve 37. minutě se dostal před pokutovým územím Slovanu k míči zkušený Jura Stolár a míč neomylně uklidil k tyči. Do konce zápasu bylo ještě hodně daleko, ale při zpětném pohledu lze říci, že tato branka rozhodla o vítězi utkání.

Čechie byla dál lepším mužstvem. Poslední dva pomyslné hřebíky do rakve jsme Slovanu zasadili na konci první, resp. na začátku druhé půle. Pověstný „šatňák“, neboli gól do šatny, vyprodukovali ve 45. minutě Stolár s Haškem. Získali jsme balón na půlce, Stolár potáhl míč, našel Matěje Haška, který mu narazil zpátky, a Stolár pohodlně uklízel do prázdné brány. Další krásná kombinace se zrodila hned na začátku druhé půle, kdy se na jejím konci ocitnul Křiváček. Mladý Vojta Křiváček korunoval své výkony z posledních týdnů, kdy mu to střílí ve všech soutěžích, kde nastupuje.

Slovan Kladno doplácel na nepřesnost přihrávek. Většina jejich kombinací končila po jejich chybách, nebo na skvělé obraně v čele s Dufkem a jistě chytajícím Škachem.

Matěj Hašek přihrál v utkání snad na všechny čtyři branky a jedinou kaňkou pak je, že si v soubojích přivodil zranění kolena, které ho na delší dobu vyřadí ze hry.

14.5. 2023

 

Čechie Velká Dobrá B - SK Braškov B 8:0 (4:0)

33’ J. Hašek, 35’ J. Hašek, 40’ K. Přibyl, 44’ D. Pašek, 55’ M. Hašek, 70’ P. Škach, 84’ D. Pašek, 89’ K. Přibyl

Fotbalisté Braškova přijeli do Dobré v pouhých deseti lidech. Vinnou zranění mnoha hráčů a souběhu utkání s jejich A týmem hráli už od začátku utkání v oslabení. Zaslouží poděkování a respekt za to, že zápas odehráli. Zcela logicky ale bylo celé utkání v naprosté režii domácích hráčů. Na tomto utkání není celkem mnoho k hodnocení. Čekalo se prakticky jen na první branku a poté už to bylo jen o tom, kdo další ještě dokáže skórovat.

Začali jsme typicky, v prvních 21 minutách hry jsme třikrát nastřelili tyčku. Střelecký účet se nám podařilo otevřít až poté, co byl jeden z hráčů soupeře nucen odstoupit pro zranění. V devíti lidech už Braškov nedokázal vůbec vzdorovat. Jako první se prosadil Jirka Hašek, který ve 33. a 35. minutě skóroval hned dvakrát. Do poločasu jsme se dokázali prosadit ještě dvakrát, prosadily se doberské mladé pušky Přibyl s Paškem. 4:0 o poločase a už se řešilo jen, s jakým předstihem ukončí rozhodčí utkání z respektu k soupeři.

Ve druhé půli jsme se, stejně jako v první, prosadili čtyřikrát. Na 5:0 zvyšoval v 55. minutě Matěj Hašek. Mezi střelce se dokázal zapsat také střídající Petr Škach. Branky Dana Paška a Karla Přibyla ke konci zápasu znamenaly, že měla Čechie v zápase tři dvougólové střelce, a to konkrétně Jiřího Haška, Karla Přibyla a Daniela Paška.

Naše rezerva se touto pohodlnou výhrou vrátila na vítěznou vlnu poté, co minulý víkend prohrála v Kamenných Žehrovicích. Ačkoli jsme 7., držíme kontakt s 5. místem, na které ztrácíme tři body.

7.5. 2023

 

SK Kamenné Žehrovice - Čechie Velká Dobrá B 5:4 (1:1)

8’ J. Kouba, 48’ K. Fryš (pen.), 50’ J. Jeništa, 54’ K. Fryš, 71’ P. Husarik - 33’ M. Hašek, 69’ J. Stolár, 88’ J. Stolár, 90’ M. Hašek

Utkání rezervy Čechie v Kamenných Žehrovicích se lámalo na začátku druhé půle, kdy jsme třikrát inkasovali. V závěru jsme se pokoušeli o vyrovnání, ale bohužel nám to nevyšlo.

V Žehrovicích jsme i kvůli souběhu s utkáním A týmu opět hráli v poslepované sestavě s pouhým jediným hráčem na střídání. Přesto jsme podobně jako na Slavoji Kladno odehráli vyrovnané utkání. Už v 8. minutě jsme chybovali v obraně a hostující hráč přehodil gólmana Švejdu. Od té doby jsme možná překvapivě měli herně navrch my. Měli jsme své šance a byli také častěji na balónu, než soupeř. Ve 33. minutě se zaskakující a nestárnoucí Honza Libecajt vydal ze stopera na dobrodružnou výpravu na pravém křídle a nacentroval do vápna, Matěj Hašek vyskočil výše, než soupeř, a vyrovnal.

Utkání jsme si prohráli začátkem druhé půle. Srazila nás brzká penalta, brejk domácích, kdy nás přečíslili, a velká chyba naší obrany. Tři branky v naší síti daly Žehrovicích vedení 4:1. Zbraně jsme každopádně nesložili. O všechny naše branky se podělila dvojice Juraj Stolár – Matěj Hašek. Nejprve Stolár utekl v 69. minutě domácím, obešel gólmana a skóroval. Bohužel jsme o dvě minuty později opět inkasovali, což nás trochu srazilo.

V závěru jsme mohutně dotahovali. Nejprve se v 88. minutě prosadil opět Stolár, už v nastavení snížil na rozdíl jediné branky Matěj Hašek. Do televizních zpráv jsme se ale nakonec nedostali, další velkou šanci Hašek v branku nepřetavil a vyrovnat se nám nepodařilo. V Žehrovicích jsme padli o jedinou branku a v tabulce 3. třídy se aktuálně nacházíme na 8. místě se ztrátou tří bodů na místo 5.

30.4. 2023

 

Čechie Velká Dobrá B - SK Velké Přítočno B 2:1 pen. (0:0)

81’ J. Stolár (pen.) - 84’ J. Hráský

Divácky atraktivní a až nečekaně divoké utkání sehrála rezerva Čechie proti poslednímu Velkému Přítočnu. Utkání bylo divoké, i když nenabídlo mnoho branek. Po aktivním začátku našeho mužstva jsme mohli jít velice brzy do vedení, ale v utkání mnohokrát zvonily brankové konstrukce. Do 10. minuty jsme nastřelili tyč a břevno. Brzy se vzpamatovali i hosté, zahrozili hlavou a brankář Švejda zastavil míč také až na břevně. Ve 21. minutě jsme opět mířili pouze do tyče a tak mohli jít nakonec do vedení hosté. Deset minut před přestávkou Švejda fauloval ve vápně útočníka soupeře, ale pokutový kop bravurně vychytal. Šílený první poločas nebyl ještě u konce. Ve 43. minutě jsme počtvrté nastřelili tyč a v poslední minutě první půle skvělý Švejda vychytal hostujícího útočníka v samostatném úniku.

Branky nebyly dlouho k vidění. V 67. minutě přidali další nastřelení brankové konstrukce hosté a v dalších dvou minutách si připsali další dvě velké šance. Když už se zdálo, že skončí utkání bezbrankovou remízou, dostala výhodu pokutového kopu také domácí Čechie. Po jasném faulu na Mikeše se k penaltě postavil Stolár a bezpečně proměnil. Z vedení jsme se radovali pouhé tři minuty. Hostující hráč dokázal krkolomně v pádu přihrát na vyrovnávající branku a diváci se penaltového rozstřelu přeci jen dočkali.

Penaltové prokletí se nám podařilo zlomit. Ve třetí sérii neproměnil svůj pokus Placák, ale jinak se naši střelci nemýlili. Postupně se trefili Stolár, Křiváček, Přibyl, Šigut, Čibera, Matěj Hašek a Pafkovič. Jistota v naší brance, David Švejda dvě penalty chytil a bod navíc zůstal doma.

Poznámka: celek Velkého Přítočna B se rozhodl odstoupit ze soutěže.

23.4. 2023

Slavoj Kladno B - Čechie Velká Dobrá B 1:0 pen. (0:0)

Úplně na doraz musela odehrát utkání na Slavoji rezerva Čechie. Se souběžně hraným utkáním A mužstva v Podlesí jsme proti rezervě Slavoje museli odehrát utkání bez střídání v 11 lidech. Všichni hráči si zaslouží uznání a potlesk za nasazení, s jakým utkání odehráli. Po několika šancích na obou stranách, kdy domácí měli přeci jen více ze hry a také vyloženější šance, skončilo utkání bezbrankovou remízou. V následném penaltovém rozstřelu se nám tradičně nedařilo, ale domů jsme si odvezli vybojovaný bod.

Po nějakých deseti minutách hry mohl skóre otevřít Matěj Hašek, který vyslal krásnou ránu z přímého kopu za hranicí vápna. Domácí brankář ale vytáhl rovněž pěkný zákrok a střelu mířící dolů k tyči vyrazil na roh. Směrem dopředu byli o něco konstruktivnější domácí. V největší šanci první půle nastřelili tyč. Kdyby domácí hráč zvolil technickou střelu místo velké rány, mohli jsme prohrávat.

Řadu akcí domácích ofenzivních hráčů likvidovala naše obrana a také výborně chytající Švejda, který nás opět podržel. Výkon našich mladších hráčů gradoval a ve druhé půli přinesl několik zajímavých náznaků šancí. Naši hráči Pašek, Mikeš a Hašek v zápase postupně rostli a nakonec to přineslo obrovskou šanci Paška, který postupoval sám na brankáře. Měl dostatek času rozmyslet si, co udělá, ale bohužel se mu nepovedlo přehodit domácího brankáře.

Domácí měli vyložených šancí o něco více. V jedné ze situací znovu nastřelili tyčku a další šance zlikvidoval už zmiňovaný a výborně chytající Švejda. Přihlížející diváci se tedy nakonec branky nedočkali a na řadu přišly pokutové kopy.

Čibera se trefil a hned první kop Slavoje vychytal Švejda. Domácí se ve zbývajících pěti sériích už ani jednou nemýlili. Za naše barvy se trefili ještě Hašek, Pašek a Škach, ale Placák s Blätterbauerem byli naopak vychytáni a bonusový bod tak zůstal na Kladně. Pochvalu zaslouží také zkušený rozhodčí, který si do řízení utkání nenechal od nikoho mluvit, a dokázal obě strany usadit.    

16.4. 2023

Čechie Velká Dobrá B - TJ Baník Stochov 5:3 (4:0)

4’ J. Váňa, 13’ D. Pašek, 39’ K. Přibyl, 45’ M. Hašek, 70’ M. Kučera - 49’ L. Rus (pen.), 63’ L. Rus, 66’ L. Rus

Souboj dvou sousedů v tabulce byl k vidění v neděli na Dobré. Na Stochov jsme před zápasem ztráceli pouhé tři body a případná výhra by nás před ně posunula na 6. místo III. třídy. Nejprve se zdálo, že bude po první půli hotovo, nakonec ale bylo k vidění menší drama.

Od úvodního hvizdu měla rezerva Čechie jasně navrch. Hosté se po většinu prvního dějství nedostali ke smysluplné kombinace směrem dopředu a byli pod neustálým tlakem. Pomohl nám brzký gól. Ve 4. minutě poslal Váňa odražený míč z jedné na bránu a na nijak silnou střelu nikdo, včetně brankáře hostí, nereagoval. Ve 13. minutě jsme vedli už 2:0 zásluhou aktivního Paška. O chvilku později naši hráči předvedli nádhernou kombinační souhru, která skončila pravděpodobně regulérním gólem. Hostující čárový rozhodčí ale hraniční situace posuzoval jako ofsajdy a i tentokrát zvedl praporek. Něco málo si vyslechl a hrálo se dál.

Celý zbytek první půle byl nadále v režii Čechie. Po další pěkné kombinaci zvyšoval na 3:0 Přibyl a v poslední minutě prvního dějství nám dal čtyřbrankové vedení Matěj Hašek.

Ve druhém poločase jsme provedli několik změn v sestavě. Hosté se dokázali vrátit do zápasu, a to i s pomocí dvou pokutových kopů. Tu druhou brankář Švejda vyrazil, ale na dorážku byl už krátký. Poté hosté předvedli brejkovou akci a zdánlivě rozhodnuté utkání bylo rázem o pouhou branku. Na branku na 3:2 z 66. minuty jsme naštěstí velice rychle zareagovali.

Střídající Kučera v 70. minutě zvýšil na 5:3. Tato branka nám pomohla vzpamatovat se a uklidnit. Po zbytek utkání jsme Stochov opět přehrávali a vybojovali další tři body do tabulky. Stochov se nám podařilo dotáhnout a o skóre přeskočit.

9.4. 2023

SK Baník Libušín B - Čechie Velká Dobrá B 2:5 (2:1)

13’ J. Kopřiva, 22’ J. Jechumtál - 35’ M. Čibera, 52’ V. Křiváček, 53’ D. Mikeš, 65’ D. Mikeš, 81’ M. Kindl

B tým Čechie se vypravil do Libušína, kde v zápase s rezervou Baníku vybojoval první jarní výhru. Že domů povezeme všechny body, nebylo zcela jednoznačné. Ve 22. minutě domácí vedli už 2:0 a bylo jasné, že naše borce čeká šichta.

 

Dlouho jsme se nemohli dostat do zápasu, ale nakopla nás naše první branka. Ve 35. minutě snížil na 2:1 Martin Čibera. I když jsme už do poločasu žádnou branku nepřidali, kontaktní branka nás vrátila do hry. S některými výroky sudího by se dalo polemizovat, ale naštěstí jsme to nakonec nemuseli vůbec řešit.

 

Výhoda našeho mužstva byla rozhodně v rychlosti a na hřišti to bylo vidět. Zatímco domácí postupně fyzicky odcházeli, naši rychlonozí hráči dělali Libušínu problémy. Kvalitní a spolehlivá stoperská dvojice Dufek – Pafkovič nepouštěla domácí do brejkových situací. Na druhé straně se našemu týmu právě brejkové situace dařily.

 

O zbylé branky našeho týmu se postarali dobře hrající dorostenci a posila z A týmu Kindl. Nejprve v 52. minutě vyrovnal mladý Vojta Křiváček na 2:2 a hned o minutu později jsme po gólu Dana Mikeše už vedli. Domácím se ve zbytku utkání vyrovnat nepodařilo. V 65. minutě přidal svou druhou branku Mikeš a devět minut před koncem uzavřel střelecký účet utkání Martin Kindl.

 

S výkonem nebyl náš tým úplně spokojený, ale výhra se počítá a tři body jsou doma.

2.4. 2023

Čechie Velká Dobrá B - SK Běleč 0:1 pen. (0:0)

Na podmáčeném terénu domácího hřiště se odehrálo utkání dvou týmů, které v tabulce III. třídy dělil pouhý bod. Rezerva Čechie přivítala tradičního soupeře z Bělče. Šlo o utkání, v němž jsme jasně dominovali, měli značnou převahu a přesto jsme si z něj odnesli pouhý bod.

Hosté většinu utkání urputně bránili, často stáli před vlastní brankou a pouze odkopávali balóny. Z velkého množství šancí a rohových kopů však hráči Čechie nevytěžili ani jednu branku. V pokutovém území soupeře se naši borci rozhodovali vždy opačně, než bylo třeba. Když situace volala po důrazné střele, snažili se balón umístit. Když stačilo naopak balón technicky umístit do brány, volili razanci. Bělečtí měli v zápase jeden zajímavější přímý kop a jednu další střelu. Poté se ještě dostali k zahrávání pokutového kopu po faulu Jiřího Haška, ale mizerně kopnutá penalta se do sítě nedostala. Utkání tedy nakonec skončilo bezbrankovou remízou.

Jak se někdy říká, kdybychom hráli ještě nyní, stále bychom nedocílili branky. Takové zápasy někdy přijdou. O bonusovém bodu rozhodli v penaltovém rozstřelu hosté z Bělče. Penaltová loterie nám v domácím prostředí tradičně nesvědčí.

26.3. 2023

AFK Tuchlovice B - Čechie Velká Dobrá B 3:1 (2:0)

20’ M. Vaigl, 42’ D. Čižinský, 90’ J. Jiránek - 61’ D. Pašek

V deštivém počasí se rezerva Čechie Velká Dobrá představila na půdě vedoucího týmu III. třídy z Tuchlovic. Domácí B tým byl v zápase jasným favoritem, na podzim uštědřil našemu mužstvu debakl 9:1. Průběh utkání byl však vyrovnanější, než by mnozí čekali. S trochou štěstí jsme mohli domů přivézt minimálně bod za remízu.

V první polovině zápasu podle očekávání více dominovali hráči v domácích barvách. Po dvou zbytečných chybách vytrestali obranu Čechie a dostali se do vedení 2:0. Nejprve se ve 20. minutě prosadil Vaigl. Ve 42. minutě přidal druhou trefu Tuchlovic Čižinský.

Do druhého poločasu však borci hájící barvy Čechie vstoupili ve větším nasazení i tempu. Chtěli se porvat o výsledek s prozatím nejlepším mužstvem sezony. Nasazení přineslo v 61. minutě snížení na 2:1, prosadil se mladý Daniel Pašek. Od tohoto momentu diktovali tempo hry naši hráči.

Vše mohlo dopadnout jinak, kdyby před koncem zápasu Čibera s Linhartem proměnili naprosto čisté gólové šance z hranice malého vápna. Nestalo se a domácí Tuchlovice do otevřené obrany přidali pojišťovací branku, trefil se Jiránek.

Obě mužstva předvedla divákům pěknou hru. Zápas mohl skončit na obě strany. Dobrou práci odváděla naše stoperská dvojice pod vedením zkušeného Dufka. Na domácích bylo znát, že byli nervózní a místy až naštvaní, že doberské nepřejeli a nenasázeli jim více branek.

 

13.11.2022    

V mlhavém počasí skončilo podzimní fotbalové tažení našeho B týmu. Sluníčko se moc neukázalo a náladu jsme si nezlepšili ani výsledkově, prohráli jsme s Bratronicemi, které odehrály skvělý podzim a přezimují na příjemném 3. místě. O utkání hovořil Matěj Hašek.

„Odehráli jsme zápas v hrozném počasí. Ze začátku jsme klasicky přebrali iniciativu a byli jsme aktivnější. Drželi jsme víc míč, vytvořili si mezihru a tak trochu diktovali tempo. V 11. minutě nakopl soupeř dlouhý balón, naši stopeři to neuklidili a po několika odrazech šli hosté do vedení možná z jejich první střely. O vyrovnání se postarali mladíci Přibyl, střílející Křiváček a doklepávající Mikeš – 1:1. Po vyrovnání jsme byli jasně lepší, měli jsme šanci za šancí, ale nedařilo se nám zakončit a když už jsme zakončili, šlo to mimo bránu. Bratronicím se tohle povedlo, proto šly opět do vedení,“ popisuje první poločas Hašek.

„V 55. minutě se mně osobně podařilo vyrovnat po nádherném pasu od Jury Stolára. U rozhodujícího gólu utkání jsem byl bohužel taky. Zahrál jsem mizerně rohový kop a soupeř dal z brejkové situace na 2:3. Chtěli jsme rychle odpovědět, o pár minut později jsme mohli vyrovnat, ale opět jsem to byl já, kdo z voleje pravačkou poslal míč, místo do odkryté branky, někam na pole za hřištěm. O chvilku později se situace opakovala. Dobře jsme kombinovali s Jurou, prošel jsem obranou, nahrál mu na penaltu a on mi to moc pěkně vrátil dloubáčkem. Bohužel jsem s šancí naložil jako s tou předchozí a přestřelil. Porážku beru na sebe,“ sypal si na hlavu popel Matěj Hašek.

Bratronice přidaly čtvrtou branku a po výhře 2:4 si z Dobré odvezly všechny body.

Čechie Velká Dobrá B - AFK Bratronice 2:4 (1:2)

 

22’ D. Mikeš, 55’ M. Hašek

 

6.11.2022    

Velice pohledný a kvalitní výkon podala rezerva Čechie na hřišti Novo Kladna. Naši borci, kteří se zahřáli pohybem na trávníku, se postarali o zahřátí přihlížejících příznivců Čechie, kterých na zápas dorazilo slušné množství. Padaly pěkné branky, naši hráli pěkný fotbal, domů se jelo spokojeně. O svůj názor na utkání se s námi podělil Štěpán Menšík.

„Byl to asi náš nejpovedenější zápas za celý podzim. Všichni hráli výborně, i když nějaké chybičky jsme samozřejmě vytvořili. Na horším terénu to bylo kombinačně těžší, ale hru jsme převážně tvořili my. Obrovsky nám pomohl Jura Stolár, který nám v první půli dodal klid. Sám dva góly dal, na další krásně přihrál. Jednoznačně muž zápasu,“ říká Štěpán Menšík.

V 8. minutě otevřel Juraj Stolár skóre pěknou střelou zpoza vápna. Lehce vyfouknutý míč mu nevadil, do sítě zaplachtil nádherně. Ve 13. minutě sice domácí vyrovnali po pěkném a přesném centru na neobsazeného hráče, ale o minutu později se opět trefil Stolár. Obrovskou minelu vytvořil domácí brankář, který Jurovi nabídl míč lehce za půlkou hřiště, který míč krásným lobem vrátil za jeho záda. V 18. minutě jsme vedli už 1:3. Namlsaný Stolár zahrával přímý kop z velké dálky, míč poslal do břevna a dobíhající Jan Šigut dorazil míč hlavou do sítě. Divoký průběh prvního poločasu tímto neskončil. Ve 23. minutě domácí snížili na 2:3 po nedorazu našich obránců na hranici vápna. Ale opět to trvalo pouze minutu, než jsme opět skórovali. Nádherný „ťukes“ Mikeše s Matějem Haškem zakončil do prázdné brány druhý jmenovaný. Poločas – 2:4. V prvním dějství nemuselo zůstat u šesti branek. Domácí nastřelili břevno, náš Vojta Křiváček běžel sám na gólmana, Matěj Hašek nedal svému pokusu hlavou dostatečnou razanci a dvě branky nám nebyly uznány pro ofsajd.

„Kvůli zraněním nastoupili ve středu obrany Jirka Váňa a Petr Škach, kteří zápas odehráli naprosto zkušeně. Opět nás velice podržel brankář David Švejda, především v první půli, protože ve druhé už moc práce neměl (ve 26. minutě např. skvěle zlikvidoval samostatný únik, pozn. autora). Mohl bych vyjmenovat celý tým, naše nejmladší Křiváčka, Paška, Přibyla a Mikeše, nebo i Matěje Haška, který motal domácím hlavy. Uzavřel bych to ale tím, že celý tým hrál perfektně. Kdybychom nechtěli naše akce dohrát tzv. až do kuchyně a neskončilo to ofsajdem, mohli jsme dát další 3 branky,“ uzavírá hodnocení Menšík.

Jedna branka nebyla ve druhé půli pro ofsajd uznána i domácím, nám celkově rozhodčí pro ofsajd neuznal tři branky. O jedinou trefu druhé půle se postaral po dalším samostatném úniku Dan Mikeš. Nejistí obránci domácích měli problémy se skákajícím míčem a vytvořili řadu chyb. Diváci nakonec viděli solidních 7 branek.

Novoměstský Kladno 2 : 5 Čechie Velká Dobrá B  (2:4)

8’ J. Stolár, 14’ J. Stolár, 18’ J. Šigut, 24’ M. Hašek, 60’ D. Mikeš

 

30.10.2022    

V dnešní moderní době, kdy je každý tým skvěle připravený na svého soupeře, v době pečlivého sbírání a analýzy dat, rozebírání hry soupeře na videu a pravidelných videomeetingů je velice těžké přijít s něčím, co soupeře vyloženě zaskočí. Rezervě Čechie Velká Dobrá se to proti „béčku“ Hřebče podařilo dokonale. Pozorovatelé a videotrenéři soupeře nebyli a ani nemohli být připraveni na mistrný šachový tah našeho vedení. Proti Hřebči nastoupil na hrotu brankář našeho A mužstva Martin Kindl, dvakrát skóroval a zajistil nám 3 body do tabulky.

Fotbalově kvalitní a pohledné utkání v hezkém podzimním počasí nenudilo. Celý zápas byl vyrovnaný a obě mužstva se snažila tvořit hru. Utkání tentokrát nemohl hodnotit nikdo jiný, než hlavní postava a dvougólový střelec Martin Kindl.

„Už před zápasem byla v šatně skvělá nálada. Na všech bylo vidět, že si dneska přišli máknout, odevzdat dobrý výkon a pokusit se zvítězit. Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř, Hřebeč odehrála poslední 3 utkání se ziskem 9 bodů a skóre 23:2. Od první minuty utkání jsme šli za vítězstvím, navíc nám přálo počasí a byla na nás opravdu vidět ta chuť vyhrát. Hřebeč má opravdu silný střed pole, ale dařilo se nám chodit do útoku nejen přes rychlé kraje, ale právě i středem. První branka nás nakopla (Kindl zpoza vápna krásně vymetl šibenici, pozn. autora), ale bohužel jsme vedení neudrželi moc dlouho. Soupeř po naší chybce srovnal na 1:1 a pak byla do konce poločasu hra nahoru-dolů, kupily se chyby na obou stranách,“ hodnotí první poločas Kindl.

Obě branky z prvního poločasu byly výstavní. Již zmiňovaná trefa Kindla do šibenice stála za to. Hosté srovnali po našem propadnutí a faulu z přímého kopu zpoza vápna. Hostující Servus poslal míč o břevno do branky a perfektně chytající Švejda neměl nárok. Druhá půle slibovala vyrovnaný souboj dvou mužstev, která šla obě za vítězstvím a předváděla pěkný fotbal.

„Věděli jsme, že zápas můžeme zvládnout, ale že nesmíme polevit. Měli jsme minimálně dva zraněné, u kterých to vypadalo na okamžité střídání, ale borci to kousli a přes zranění zbytek zápasu odmakali. I tohle nám ohromně pomohlo a přispělo ke konečnému vítězství. Oba týmy měly dost šancí a hra byla vyrovnaná. Jako brankář musím velice pochválit našeho gólmana Davida Švejdu, který vytáhl několik rychlých reakcí a důležitých zákroků, čímž nám dost pomohl. Nejen že udržel stav utkání, jaký byl, ale taky nám pomohl psychicky. Klobouk dolů před jeho výkonem. Já osobně jsem ze začátku druhé půle nebyl tolik ve hře, pak jsem ale dostal krásnou průnikovou přihrávku, kterou jsem si prvním dotykem šikovně posunul za stopera a běžel sám na brankáře. Vím, jak se gólmani v takových situacích chovají, takže jsem s chladnou hlavou, spíše přihrávkou než střelou, zakončil na přední tyč.

Čechie Velká Dobrá B 2 : 1 SK Hřebeč B  (1:1)

 

9’ M. Kindl, 59’ M. Kindl

 

23.10.2022    

Celých 82 minut utkání sahalo naše B mužstvo po bodech. Přítomní diváci se na Slovanu první branky utkání dočkali až v 83. minutě, kdy se k naší smůle prosadili domácí. O dvě minuty později přidali stejným hráčem i druhou branku a všechny tři body tak zůstaly na Kladně. Těžké utkání, kdy celý zápas hrajete o bodový zisk, abyste o něj v úplném závěru přišli, hodnotil náš Štěpán Menšík.

,,Po herní stránce nebyl z naší strany zápas špatný, většinu času jsme drželi míč a snažili se tvořit. Bohužel jsme nebyli schopní přihrát si víc než dvakrát za sebou. Až moc jsme přihrávali krajním záložníkům do běhu a doufali, že z toho něco uděláme, což se nakonec nestalo. Soupeř sázel hodně na brejkové situace, ale většinou narazil na naší pevnou obranu nebo skvěle chytajícího brankáře Švejdu, který pochytal minimálně tři tutové šance. Z naší strany byl právě on asi hráčem utkání," chválí spoluhráče Menšík.

,,Na těžce podmáčeném povrchu jsme často klouzali, ale to i soupeř. Hlavní rozhodčí navíc písknul několik faulů, které pískat nemusel a naopak nepískal v situacích, kdy by to zasluhovalo, což po zápase sám přiznal. Hra byla nicméně vyrovnaná, kdy se ani jednomu mužstvu nedařilo překonat obranu a když ano, ke gólům to nevedlo, jak jsem už říkal. 7 minut před koncem nám utekl hráč soupeře a vstřelil první branku. Situace zaváněla ofsajdem, ale náš čárový mávnul Slovanu za zápas množství ofsajdů, až z toho byli trochu rozčarovaní, takže možná tuhle hraniční situaci pustil, nevím. Každopádně jsme těsně před koncem prohrávali. Začali jsme se tlačit za vyrovnáním, ale nakonec jsme pouze inkasovali druhou branku po dalším brejku a hlavičce z krásného centru. Utkání jsme měli zvládnout lépe, ale naše kombinace vázla," uzavírá Štěpán Menšík.

Utkání bylo lehce vyhrocené, mohla padnout i nějaká červená karta, kterou však sudí nakonec nevytáhl.

Slovan Kladno 2 : 0 Čechie Velká Dobrá B (0:0)

 

83’ M. Hrubý, 85’ M. Hrubý

 

15.10.2022    

Po domácí bodové ztrátě z předešlého týdne, kdy rezerva Čechie neudržela slibné vedení o dvě branky proti Kamenným Žehrovicím, tentokrát dotáhla slibně rozehrané utkání do vítězného konce. Na nedalekém hřišti sousedního Braškova zvítězila proti tamnímu ,,béčku“ 2:3 a přidala další důležité body do tabulky.

Gólový základ našeho vítězství položili v 1. poločase Juraj Stolár a Vojtěch Křiváček. Ve 22. minutě jsme vedli o dvě branky. Utkání však bylo minimálně výsledkově vyrovnané až do úplného závěru. Ve 33. minutě využili domácí šalamounsky své zbraně v podobě vysokého stopera Šalamouna a naši borci rázem vedli pouze o jednu branku. Tento stav vydržel až do přestávky.

Na další trefu si přítomní diváci museli počkat až do 77. minuty. Nádhernou ranou z voleje se trefil náš Daniel Mikeš, který uklidil míč k tyči a vrátil nám dvoubrankové vedení. Branka to byla pěkná, že zatleskali i domácí příznivci.

Čechie byla herně lepší, ale dále pálila velké šance. Čerstvý Daniel Pašek, který šel do hry ve 2. půli, neproměnil dva samostatné nájezdy na domácího brankáře. Dvě minuty před koncem se po dalším centru prosadil domácí stoper Šalamoun. Vyrovnat ale Braškov už nedokázal.

Tři body do tabulky bereme všema deseti. B tým se posunul na 7. místo tabulky III.A. třídy, sk. A.

SK Braškov B 2 : 3 Čechie Velká Dobrá B  (1:2)

 

11’ J. Stolár, 22’ V. Křiváček, 77’ D. Mikeš

 

9.10.2022    

Vedení o dvě branky necelou čtvrthodinu před koncem na výhru bohužel nestačilo. Fotbalisté Kamenných Žehrovic dokázali vyrovnat a v následném penaltovém rozstřelu byli přesnější, takže nakonec brali bod navíc. Rezerva Čechie ze slibně rozehraného utkání brala pouhý bod.

Zápas byl velmi bojovný a od začátku nenabízel příliš hezkých fotbalových momentů. Stav 0:0 v poločase tomu odpovídal. Slibněji rozběhnuté akce vždy ve finále zhatila nepřesnost.

,,V první půli jsme měli chvilkami převahu. V tom druhém se nám podařilo vstřelit dvě branky a v ten moment jsme měli utkání pod kontrolou,“ říká Karel Přibyl.

V 50. minutě konečně otevřel skóre zápasu Vojta Křiváček. V 66. minutě se po krásném centru prosadil hlavou Patrik Salvét, který se neohroženě vrhnul do souboje. Vedení o dvě branky dodalo našim hráčům klid. Vypadalo to, že zápas dovedeme do vítězného konce. Jak už bylo uvedeno, hosté však dokázali dvěma brankami ze 77. a 81. minuty vyrovnat. Vše mohlo dopadnout lépe, kdyby Šverčičova dalekonosná bomba z 80. minuty neskončila pouze na břevně. V tu chvíli jsme stále ještě o gól vedli. Následně zafungovalo známé nedáš-dostaneš.

,,Jak se blížil konec utkání, přestali jsme hrát, po snížení na 2:1 prakticky úplně. Soupeř bohužel vyrovnal a nakonec jsme prohráli na penalty,“ dodává Přibyl.

Pokutové kopy začaly pro Čechii dobře. V prvních třech sériích se prosadili všichni naši střelci – Kreisinger, Stolár i Šverčič. Hostujícího exekutora navíc hned v první sérii vychytal brankář David Švejda. Žádný z našich dalších střelců však svůj kop neproměnil, postupně selhali Placák (vychytal ho brankář), Pašek (mířil vedle) i Přibyl (vychytal ho brankář).

Slibně rozehrané utkání v hezkém podzimním počasí tak zanechalo pachuť v podobě domácí ztráty.

Čechie Velká Dobrá B 2 : 3 SK Kamenné Žehrovice (0:0) na pen.

 

50’ V. Křiváček, 66’ P. Salvét - 77’ M. Gregor, 81’ P. Stehlík

2.10.2022

Druhou výhru v řadě a opět s 5 vstřelenými brankami si připsalo naše B mužstvo. Tentokrát rezerva Čechie vyloupila Velké Přítočno, které zůstává v tabulce III. třídy sk. A na poslední příčce. Výhra 2:5 se však nerodila tak lehce, jak se může na první pohled zdát. Zejména v začátku druhého poločasu si naši borci zavařili, když nechali domácí vyrovnat.

,,Z celkového pohledu nebyl z naší strany zápas vůbec špatný, dokonce bych řekl, že jsme jako tým podali dobrý výkon. Jen začátky obou poločasů nebyly podle našich představ a soupeř nás dokázal zatlačit. V první desetiminutovce jsme při největší šanci domácích vykopli míč až na brankové čáře. Pak jsme se ale dokázali uklidnit, začali jsme hrát víc na balónu a do kabin jsme šli zaslouženě s dvoubrankovým vedením,“ hodnotí první poločas obránce Štěpán Menšík.

Po zvládnutém začátku utkání jsme šli v 11. minutě do vedení zásluhou Jiřího Haška. Ve 33. minutě přidal druhou branku jeho jmenovec Matěj Hašek a vypadalo to, že máme utkání pod kontrolou. Na pocity se ale ve fotbale rozhodně nehraje a domácí SK nás na začátku druhé půle vyvedlo z omylu. Zápas rozhodně nevzdávalo. Nejprve v 50. minutě z pokutového kopu a o 3 minuty druhým gólem se domácí fotbalisté postarali o vyrovnání.

,,Ke konci prvního poločasu jsme mohli a měli přidat další branky a vedení si pojistit. Nepovedlo se a do druhého poločasu jsme nastoupili naprosto strašidelně. Uspokojili jsme se vedením 0:2 a do deseti minut byl stav utkání vyrovnaný. Naštěstí pro nás jsme se ze vzniklé situace rychle oklepali a zase jsme převzali otěže. V 68. minutě nám vrátil klid a vedení Hašan (Matěj Hašek, pozn. autora),“ pokračuje dále Menšík.

O 3 minuty později přidal další branku Daniel Pašek a v 75. minutě dovršil Matěj Hašek hattrick.

,,Hašan dal parádní hattrick a potvrdil, že je opět ve formě. Když dá někdo 3 branky, je jasné, kdo je hráčem utkání. Rád bych ale vyzdvihl hru celého týmu a každého jednotlivce. Podali jsme super výkon jako mužstvo,“ uzavírá vyzdvihnutím týmu Štěpán Menšík.

Zlepšené výkony přinesly našemu ,,béčku“ dvě výhry v posledních dvou zápasech a naši borci poskočili na 10. příčku v tabulce.

SK Velké Přítočno B 2 : 5  Čechie Velká Dobrá B (0:2)

11’ J. Hašek, 33’ M. Hašek, 68’ M. Hašek, 71’ D. Pašek, 75’ M. Hašek

25.9.2022

Doberské mužstvo v neděli porazilo na domácím hřišti rezervu Slavoje Kladno. Výhra se v utkání štědrém na góly zdaleka nerodila lehce. Až do 84. minuty bylo utkání vyrovnané, domácí i hosté dokázali vždy rychle reagovat na branky soupeře a brzy srovnat. Dvěma trefami před koncem však domácí rozhodli o tom, že 3 body zůstanou na Dobré.

,,Před utkáním jsme si řekli, že na soupeře vlítneme a pokusíme se získat brzkou převahu vstřelením 1-2 gólů. To se nám nepovedlo". Hosté šli do vedení ve 23. minutě. Na vyrovnání jsme ale nemuseli čekat dlouho, ve 31. minutě se o něj postarala dvojice Mertlík-Hašek, kteří předvedli akci jako z dílny o něco slavnější dvojice De Bruyne-Haaland. ,,Honza mi dal krásnou přihrávku a mně se povedlo vyrovnat. Do konce poločasu jsme se trochu zvedli a začali hrát, ale do přestávky byla hra spíše vyrovnaná." Minutu po přestávce jsme šli do vedení po trefě Honzy Šiguta, který to zavíral na zadní tyči a pohodlně doklepával míč do prázdné brány. Vedení nám ale vydrželo pouhých 6 minut, kdy se po krásné střele z dálky marně natahoval domácí brankář František Škach. "Z naší strany tam na mokrém trávníku bylo dost nepřesností. Soupeř hrál nakopávané míče na úroveň našich stoperů, kde čekali na naše propadnutí. Většinu balónů jsme ale dokázali sebrat a jít dopředu, kde jsme se pokoušeli kombinovat. V této činnosti jsme byli lepší," pokračuje Hašek. Rozuzlení si hráči ponechali až na závěr zápasu. V 74. minutě se poprvé v dresu ,,béčka" trefil Daniel Pašek, ale o minutu později naše obrana nepohlídala po standardní situaci útočícího hráče v našem vápně a Slavoj opět srovnal. V závěrečných minutách utkání měla více sil domácí Čechie. Nejprve se krásně trefil Honza Mertlík, poté přidal svou druhou branku Daniel Pašek. Jedna střela domácích z dálky ještě orazítkovala břevno. Hráči Slavoje se na další vyrovnání již nezmohli a 3 body zůstaly doma. Kapitán Matěj Hašek kromě týmového výkonu po zápase nesobecky vyzdvihl hru spoluhráčů Mertlíka a Paška, kteří vstřelili důležité branky v klíčových momentech celého utkání (sám Hašek jeden gól dal a na tři další přihrával).

FC Čechie Velká Dobrá B 5 : 3 Slavoj Kladno B (1:1)

31’ M. Hašek, 46’ J. Šigut, 75’ D. Pašek, 84’ J. Mertlík, 88’ D. Pašek

 

18.9.2022    

Naše B mužstvo v sobotu prohrálo na hřišti Baníku Stochov, který se vyšvihnul na 2. místo v tabulce.
Jak už to bývá běžné v soutěži jako je III. třída, někdy se k zápasu dostaví „poslepovaná“ sestava a
prakticky neodehrajete dvě kola za sebou ve stejném složení.


„Měli jsme v základu kluky, kteří prakticky rok nehráli. I tak jsme ale předvedli patrně náš nejlepší výkon
v této sezoně,“ hodnotil utkání kapitán Matěj Hašek.
V 6. minutě nás dostal do vedení navrátilec Roman Zeisl. V 17. minutě už ale domácí vedli. Nejprve
Stochov vyrovnal po menší chybě či nedorozumění naší obrany a o 3 minuty později otočil skóre po
neoddiskutovatelné penaltě. To byly bohužel za čtvrt hodiny hry jediné branky celého utkání, které
domácí zvládli v poměru 2:1.


„Po většinu zápasu byla hra opravdu naše. Držení míče, přihrávky, otáčení hry, prakticky jsme diktovali
tempo. Jenže bohužel jsme nedali góly. Já sám měl dát dva, Karel Přibyl měl dobrou šanci hlavičkou a
Dan Mikeš dokonce obešel brankáře, ale z úhlu už nedostal míč do prázdné brány,“ vypočítává největší
šance Hašek.
Obě naše mužstva v této sezoně trápí zahazování brankových příležitostí. Když se k tomu přidá kvalita
soupeře a jeho zkušenosti, jsou z toho citelné bodové ztráty.
Příslibem do budoucna je postupné zapracování kluků v dorosteneckém věku, kteří prokazují svou
kvalitu.


„Nejdříve si to musí trochu sednout. Důležité je každopádně začít sbírat body,“ dodává ne o mnoho
starší Hašek, který se již v B týmu prosadil

TJ Baník Stochov 2 : 1 ČVD B

branky: 6´ Zeisl

bottom of page