top of page
DSC_3692.jpg

15.6. 2024

FC Čechie Velká Dobrá - AFK Libčice 2:4 (0:4)

Branky: 59' R. Stříška, 67' V. Kolmistr - 10' L. Paluka, 14' L. Paluka, 20' T. Tenkl, 26' L. Paluka (pen.)

V posledním utkání sezony 2023/24 jsme bojovali o co nejlepší umístění v konečné tabulce a ještě lepší náladu před rozlučkou. Nálada na posezení, kde jsme se loučili s uplynulou sezonou, byla samozřejmě dobrá, ale utkání se nám do vítězného konce dotáhnout nepodařilo. 

V prvním poločase přišla libčická gólová smršť. A musíme uznat, že padaly opravdu pěkné branky. Nejprve nastřelili hosté tyč, následně přišel hned centr do našeho pokutového území a přesná hlavička. Druhá branka vytrestala našeho brankáře Kindla, gól z půlicí čáry si za rámeček nedá. Třetí branka byla také pěkná, útočící hráč Libčic se z voleje opřel do volného míče v našem vápně a poslal ho do šibenice. Čtvrtou branku přidali Libčice z penalty.

Ve druhé půli nás čekalo dotahování čtyřgólového manka, což se nám nakonec nepodařilo. Na soupeře jsme zatlačili, v některých momentech se na hřišti také jiskřilo. Některé zákroky byly za hranou, a to na obou stranách. Na konečných 2:4 upravili Stříška s Kolmistrem. První jmenovaný se prosadil hlavou po několika centrech do vápna v rychlém sledu, druhý pak dorážel po střele Faktora a vyražení míče brankářem, svou střelu otřel z úhlu o přední tyč. 

Prohra 2:4 znamená, že končíme sezonu na sedmém místě tabulky.

9.6. 2024

Sokol Hostouň B - FC Čechie Velká Dobrá 0:15 (0:7)

Branky: 12' J. Faktor, 19' P. Ondrášek, 22' J. Faktor, 29' V. Kolmistr, 31' J. Faktor, 37' J. Faktor, 41' P. Ondrášek, 52' J. Faktor, 56' V. Kolmistr, 65' V. Kolmistr, 72' R. Havlíček, 78' Š. Menšík, 82' M. Servus, 85' J. Faktor, 88' P. Ondrášek

Jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset, jedenáct, dvanáct, třináct, čtrnáct, patnáct – takhle dlouho trvá vypsat nebo vypočítat všechny branky, které jsme vstřelili na hřišti poslední rezervy Sokola Hostouň. Odevzdané mužstvo soupeře dovolilo našim borcům, aby se předháněli, kdo vstřelí více branek a možná tak i vylepší svou pozici v týmové tabulce střelců před posledním utkáním letošní sezony. A že to byla pořádná střelnice.

Co napsat k obrazu hry z utkání, ve kterém vyhrajete o patnáct branek? Dominovali jsme, vyhráli jsme naprosto jednoznačně a připsali si povinné tři body do tabulky, ve které stále bojujeme o druhou příčku. Tu ale vyválčíme pouze za předpokladu, že nám budou hrát do karet výsledky dalších utkání a samozřejmě musíme také porazit druhé Libčice.

 

Vraťme se ale ještě k utkání v Hostouni. Jak jsme už zmínili, utkání zamávalo naší týmovou tabulkou střelců. Na první pozici ani moc ne, Jindra Faktor nasázel šest branek a dostal se už na metu třiceti vstřelených kousků v sezoně. Patrik Ondrášek s Vláďou Kolmistrem dali v Hostouni oba hattrick. Prvně jmenovaný z této dvojice se osamostatnil na druhém místě se sedmnácti brankami, druhý se pak dostal na dělené čtvrté místo s Martinem Servusem, který v Hostouni také jednou skóroval. Prosadili se také Robin Havlíček, který se v probíhající sezoně radoval potřetí, a Štěpán Menšík, který si téměř na poslední chvíli otevřel střelecký účet. Tolik statistické okénko.

Rok se s rokem sešel a čeká nás opět poslední utkání sezony, po kterém přijde rozlučka. Všichni víme, že cílem bylo první místo a postup, což se nám nepodařilo. Zůstává to tedy cílem do sezony následující, která přinese řadu organizačních změn. Věřme, že se našim barvám bude dařit a my všichni tak budeme mít mnoho důvodů k radosti. 

1.6. 2024

FC Čechie Velká Dobrá - SK Lhota 4:0 (0:0)

Branky: 66' P. Ondrášek, 75' V. Kolmistr, 78' J. Faktor, 87' J. Faktor

Tato sezona I.B třídy se rychle blíží ke svému konci a situace v tabulce je hodně zamotaná. Vítěz soutěže už je jasný, ale po naší výhře s Lhotou jsme na dostřel druhého místa, pomohly nám k tomu také další výsledky uplynulého kola. Nás ale pochopitelně zajímal především náš vlastní zápas se Lhotou. Den před utkáním i po většinu hracího dne pršelo, to se pochopitelně podepsalo na hrací ploše, ale k utkání nakonec přeci jen došlo, takže jsme mohli být svědky zajímavého utkání.

Hra byla dlouhou dobu vyrovnaná. Chvíli jsme více tlačili na pilu my, chvíli naopak převzali iniciativu hosté. Na mokrém terénu se smazaly rozdíly v technických dovednostech hráčů, ale obě strany se snažily o kombinaci. V 15. minutě mohl otevřít skóre Patrik Ondrášek, který se prodral až do zakončení, ale z úhlu neslavil úspěch. Ve 24. minutě přilétl do našeho pokutového území velice nebezpečný centr po standardce Lhoty. Jeden z bránících hráčů naštěstí vychýlil dráhu letu balónu, takže na něj útočník Lhoty na zadní tyči nedosáhl. Do poločasu měl ještě zajímavou příležitost Robin Havlíček, který osamocený hlavičkoval pouze do náruče brankáře. Poločas jsme remizovali 0:0.

Ve druhé půli přišly dvě klíčové situace celého utkání. Nejprve zahrávala Lhota po kontaktu v naší šestnáctce pokutový kop, ale Martin Kindl vystihl směr střely. První klíčový moment utkání. Druhý přišel v 66. minutě. Martin Zelenka krásně potáhl balón přes několik protihráčů a předložil průnikovou přihrávku Ondráškovi. Patrik je na jaře při chuti a potvrdil to další brankou, míč umístil podél gólmana na vzdálenější tyč. Tyto dvě situace prakticky zlomily lhotecký odpor, soupeři navíc začaly docházet i fyzické síly. 

V 75. minutě dostal u lajny míč střídající Kolmistr, šikovně si obhodil bránícího hráče směrem do vápna a chytře prostřelil vyběhnuvšího brankáře. Když už se střílí góly, nemůže u toho přeci chybět Jindra Faktor. Nejprve v 78. minutě důrazem vybojoval v souboji míč a krásně z dálky přeloboval brankáře, který nestál na své značce. V 87. minutě ještě mohl poděkovat kolegovi a kamarádovi Patrikovi Ondráškovi za nesobeckou přihrávku před odkrytou branku.

Lhotu jsme porazili 4:0, ale výsledek neukazuje fakt, že jsme odpor hostů zlomili až někdy 20 minut před koncem. 

  

25.5. 2024

FC Čechie Velká Dobrá - TJ Sokol Dobrovíz 4:3 (2:2)

Branky: 15‘ P. Ondrášek, 24‘ P. Ondrášek, 65‘ P. Ondrášek, 85‘ J. Faktor – 5‘ P. Bouška, 44‘ J. Bejbl, 76‘ P. Faigl

Mužstvo Dobrovíze si v předešlém kole zajistilo domácí výhrou nad Švermovem vítězství v celé soutěži. Nastupovali jsme tedy proti jistému mistrovi B třídy, kterému jsme navíc měli co vracet. Na podzim jsme na hřišti Dobrovíze prohráli 5:1. Tentokrát bylo k vidění o jednu branku více a opět se radovalo domácí mužstvo. Mistra jsme porazili 4:3. Vyzdvihnout musíme týmový výkon, ale přeci jen zazářili na straně Čechie dva střelci. Vynikající Patrik Ondrášek nastřílel do sítě Dobrovíze hattrick a na rozhodující branku nahrál pět minut před koncem Jindrovi Faktorovi. Čerstvý tatínek, který na zápas přijel rovnou z porodnice, rozsekl utkání. 

Dá se říct, že jsme byli v utkání lepším týmem, jakkoli bylo vyrovnané. Více jsme řídili hru, byli jsme více na míči i jsme se více tlačili do zakončení. Hráli jsme jako tým. Hned v úvodu utkání jsme se mohli dostat do vedení, ale po našem selhání zafungovalo ono známé nedáš, dostaneš. Hosté v 5. minutě dotlačili po rohovém kopu snad i očima míč za brankovou čáru. Brzký gól nás nepoložil. Dál jsme byli aktivní. Ne zcela jistý brankář soupeře vyrobil v rozmezí 15. a 24. minuty dvě hrubky, které trestal na jaře probuzený kanonýr Ondrášek. Otočili jsme stav utkání, ale do kabin se přesto šlo za vyrovnaného stavu po chybě v naší obraně. 

Už v první půli se nám bohužel zranil Roman Volman, když si natáhl zadní stehenní sval. Na natažené tříslo si stěžoval i Martin Bílek, který byl tedy do druhé půle také střídán. 

 

 V druhém dějství se na hřišti odehrávalo to, co v prvním. Po většinu času jsme řídili hru. V 65. minutě našel Matěj Hašek šajtlí na zadní tyči Patrika Ondráška, který zametl míč do brány a dosáhl hattricku. Vedení nám vydrželo 11 minut, hosté opět dokázali srovnat krok. Čekala nás poslední čtvrthodinka. Stage byla připravena pro Jindru Faktora.

 

Pět minut před koncem našel hráč utkání Patrik Ondrášek na vápně čerstvého tatínka Faktora, který uklidil míč na zadní tyč a mohlo se jít slavit. Obyvatelé Velké Dobré možná už dlouho neslyšeli z našeho hřiště takový jásot a povyk.

 

Do konce utkání jsme měli ještě několik příležitostí, které jsme ale neproměnili. Důležité tři body jsme však proti mistrovi soutěže uhájili.

  

18.5. 2024

Mšec - Nové Strašecí - FC Čechie Velká Dobrá 2:2 (1:0)

45‘ J. Kapek (pen.), 90‘ P. Neužil – 51‘ P. Ondrášek, 80‘ R. Stříška

Očekávali jsme těžký zápas a také jsme ho dostali. Nepřekvapivě jsme museli také bojovat s rozhodčími. Víme, že domácí zápasy Mšece, resp. Nového Strašecí, mají takové specifické kouzlo, které dokáže „omámit“ lecjakého soupeře. Posuzování ofsajdových či neofsajdových situací na obě strany bylo přinejmenším sporné. Už tradičně se mávaly některé pochybné ofsajdy, zatímco na druhé straně se hra pouštěla. Proti druhému celku soutěže jsme tedy hráli mírně do kopečka. To jen na úvod pro ty, kteří náš letošní nebo loňský venkovní zápas proti tomuto soupeři neviděli, aby věděli, jaký nádech tato utkání mají. 

První půle se odehrála bez větších brankových příležitostí na obou stranách. Jen v úplném závěru prvního dějství přišla situace, která vedla k úvodní brance. Míč se po centru do našeho vápna (možná) lehce otřel o ruku Martina Zelenky, přičemž ani nezměnil směr, a pískala se penalta po radě pomezního. Domácí touto nabídkou nepohrdli a šli do vedení. Gól do šatny, ještě k tomu z penalty, byl nepříjemný. 

Ve druhé půli se nám naštěstí podařilo rychle vyrovnat. Na Patrika Ondráška se s brankami můžeme spolehnout, prosadil se znovu. Po pohledné akci přehodil brankáře domácích a hrálo se od začátku. Velice dobře to s našimi nadějemi na výhru vypadalo deset minut před koncem. Rosťa Stříška také patří mezi tahouny našeho mužstva a v 80. minutě nás poslal do vedení. Tři body jsme ale nakonec domů nedovezli. V hodně vypjatém závěru byly ještě k vidění dvě červené karty a bohužel také vyrovnávací branka domácích. Stříška v souboji přidupl domácího Ducára a viděl první z červených karet. Sám postižený domácí hráč pak neudržel nervy na uzdě a po konfrontaci s našimi fanoušky do nich nakopl balón, takže se také poroučel ze hřiště. 

Chvíli se na hřišti všichni hádali a strkali, rozhodčí závěr utkání nezvládl ukočírovat. V poslední minutě jsme bohužel inkasovali z přímého kopu a žádná další branka už nepadla. Z nastavených sedmi minut se odehrály asi jen tři. Navíc byl odpískán konec v momentu, kdy jsme šli do přečíslení tři na dva.  

  

11.5. 2024

FC Čechie Velká Dobrá - TJ Baník Švermov 10:0 (4:0)

14' M. Schmied (vl.), 16' P. Ondrášek, 21' R. Stříška, 39' R. Stříška, 48' R. Stříška, 52' J. Faktor, 56' J. Faktor, 77' M. Zelenka, 84' M. Zelenka, 88' J. Faktor

Proti Švermovu jsme podali ukázkový výkon. Hráli jsme hru, jakou bychom se rádi prezentovali celou sezónu. Při vší úctě, soupeře jsme absolutně přejeli. Prakticky k ničemu jsme je nepustili a to se odrazilo v konečném výsledku 10:0. Takový výsledek značí, že šlo o rozdíl třídy. 

Od prvních minut hry jsme se drželi našeho plánu. S výjimkou několika pokusů s nakopnutím dopředu se Švermov k ničemu kloudnému nedostal. Po většinu doby jsme drželi míč na našich kopačkách a tvořili jsme hru. Skvěle jsme dodržovali taktické pokyny. Jen párkrát jsme mohli podržet balón delší dobu a kombinovat, ale jinak jsme se prezentovali pohledným fotbalem. 

Do poločasu jsme vstřelili čtyři branky, po přestávce jsme do 56. minuty přidali další tři. O vítězi nebylo pochyb. Navíc nám v zápase byly v několika momentech odepřeny pokutové kopy. Třikrát se mohla penalta pískat pro hru rukou, jednou byl ve vápně jasně faulován Matěj Hašek. V mnoha případech nás také zastavil praporek signalizující ofsajd, takže konečný výsledek mohl být ještě vyšší. 

Třikrát se opět prosadil kanonýr a nejlepší střelec týmu Faktor, další hattrick přidal opět výborný Stříška. Dva góly přidal Zelenka a jeden také pravidelně skórující Ondrášek. První branka, která vše odzátkovala, byla vlastní.

Pozitivem bylo také nasazení našich hráčů. Ani za stavu 10:0 pár minut před koncem jsme neslevili z aktivního napadání. Nyní si potřebujeme toto nastavení přenést i do venkovních zápasů. Teď nás čeká těžký dvojboj v podobě výjezdu do Mšece a domácího zápasu s lídrem soutěže z Dobrovíze.

  

4.5. 2024

SK Baník Libušín - FC Čechie Velká Dobrá 2:1 (0:1)

54‘ D. Portužák, 60‘ L. Křenek - 34‘ P. Ondrášek

Tohle není naše sezóna, nebo při nejlepším vůbec nezažíváme povedené jaro. Zapisujeme jednu ztrátu za druhou, jedinou výjimkou je demolice tápajících Hředlí, které jsme doma potupili devíti brankami. Tento výsledek je ale po hříchu ojedinělý. Jako by se mužstvo Čechie na jaře hledalo, nebo se stále ještě neprobralo. V zápasech máme světlé chvilky, povedené pasáže i řadu brankových příležitostí. Tyto chvilky ale bývají krátké, povedené pasáže zůstávají často gólově nevytěžené. Když nebudeme počítat zmíněnou vysokou výhru nad Hředlemi, dali jsme v posledních utkáních se Slavojem, Braškovem a Libušínem jedinou branku. Přičtěte chyby v obranné hře a víte, že jsme v tabulce právem tam, kde jsme. 

Na hřišti Libušína jsme nezačali špatně, měli jsme několik příležitostí, byli jsme aktivní, ale branku jsme z toho nevytěžili. Tu jsme dali paradoxně ve chvíli, kdy se iniciativy chopili domácí. Exdoberák Hrubý nastřelil břevno a o chvilku později otevřel skóre náš Patrik Ondrášek, který se tak opět prosadil. Potřebovali bychom ale, aby se k němu přidali další. Do přestávky už se stav utkání nezměnil.

Do druhé půle vstoupili naopak lépe hráči Libušína. Opět paradoxně jsme ale mohli vstřelit branku my. Martin Zelenka nás mohl a měl poslat do dvoubrankového vedení. Tuto příležitost jsme nevyužili a domácí trestali. Z protiútoku vyrovnali a zadělali nám na velké problémy. Dlouhodobě máme problémy v momentech, kdy inkasujeme. Může to znít úsměvně, protože je jasné, že máte problém, když dostanete gól, ale my pravidelně psychicky odcházíme. Trest musel opět zákonitě přijít. Po dalších šesti minutách jsme inkasovali podruhé. Na vyrovnání už jsme se nezmohli a zapsali jsme tak další jarní porážku. 

Dostáváme se do značných problémů. Ve vyrovnané tabulce B třídy, z které bude sestupovat více týmů, se momentálně nacházíme na šestém místě, na desátou Lhotu máme ale náskok pouhých třech bodů. Zbytek sezóny budeme muset zřejmě dohrát tzv. „na morál“. Musíme zatnout zuby a sbírat bod po bodu. K tomu ale budeme určitě potřebovat lepší výkony a také především góly, ono koření fotbalu.   

27.4. 2024

FC Čechie Velká Dobrá - FK Hředle 9:1 (3:1)

12' P. Ondrášek, 19' V. Kolmistr, 39' J. Faktor (pen.), 46' R. Volman, 59' R. Stříška, 67' P. Ondrášek, 86' J. Faktor, 88' J. Faktor, 90' M. Servus - 25' O. Sedláček

První jarní výhra rozhodně přišla vhod. Sobotní odpoledne v Dobré bylo o to příjemnější, že se hrálo v pěkném slunečném počasí a diváci mohli vidět devět branek domácího týmu. Hředle jsme deklasovali vysoko 9:1 a doufejme, že jsme se nasměrovali k lepším herním výkonům i výsledkům. Většinu utkání jsme měli pod kontrolou. Snad jen chvilku mezi snížením soupeře na 2:1 a naším gólem na 3:1 visela ve vzduchu menší nejistota, kdy se klidně mohlo stát, že by soupeř vyrovnal, ale ta rychle pominula.

První gól připravil agilní Matěj Hašek Patriku Ondráškovi, zatáhl míč do lajny a krásně nacentroval na zadní tyč, kde Patrik pohodlně uklízel hlavou do odkryté branky. Druhá branka přišla v 19. minutě, kdy nám nejprve nevyšel kontr dvou na jednoho, ale rychle jsme se opět dostali k míči a po krátké kombinaci uklízel míč k tyči Kolmistr, střelou zpoza vápna. Ve 25. minutě přišlo zmíněné vyrovnání soupeře. Po naší ztrátě na kraji hřiště šel soupeř dopředu a spíše centr než střela z křídla přelétl Martina Kindla a zapadl za zadní tyč. Do poločasu se nám podařilo navýšit vedení, když jsme zahrávali pokutový kop po jasném faulu. Jindra Faktor zkušeně míč poslal razantní střelou do šibenice. Poločas tedy skončil 3:1 a druhá půle měla ukázat, že máme zápas skutečně pod kontrolou.

Veškerý případný odpor soupeře jsme zlomili hned ve 46. minutě, kdy se prosadil Roman Volman. Už na 5:1 zvyšoval nádhernou ranou z přímého kopu Rosťa Stříška. Šestou branku přidal Patrik Ondrášek, kterého nesobecky vybídl před bránou ke skórování jeden ze spoluhráčů. S každou minutou a každým gólem odpor soupeře polevoval. Často jsme v rychlosti chodili do otevřené obrany. Ze stran chodil jeden centr za druhým. Dvě další branky přidal kanonýr Faktor, nejprve po další krásné kombinaci střílel levou nohou, hattrick pak završil ranou na vzdálenější tyč po průnikové přihrávce. Tečku za utkáním udělal Martin Servus, který otřel svou střelu o tyč. 

Hředle jsme porazili vysoko 9:1 a nezbývá než si přát, abychom takto pokračovali dále. 

21.4. 2024

SK Braškov - FC Čechie Velká Dobrá 2:0 (2:0)

6' M. Krovoza, 29' Š. Lunger

Loď našeho A-týmu s názvem Čechie se stále zmítá na rozbouřeném moři. Vytoužená pevnina, kde bychom nalezli tolik potřebné body, je stále v nedohlednu. V utkání na Braškově jsme opět nevstřelili ani jednu branku, a protože domácí vsítili dvě, celkem logicky jsme se domů vraceli s prázdnou.

 

Zápas nám nevyšel po všech stránkách. Opět jsme měli špatný vstup do utkání. Inkasovali jsme už v 6. minutě. Tradičně jsme tedy hráli pod tlakem od úvodních minut. Nehráli jsme dobře. Nebyli jsme schopni týmově přejít na soupeřovu půlku a něco kloudného tam vymyslet, přihrát si. Domácí Braškov do 20. minuty dvakrát orazítkoval břevno. Ve 29. minutě už jsme prohrávali 2:0. První poločas byl hrozivý. 

 

Ve druhé půli přišlo z naší strany zlepšení. Byli jsme o něco živější. Srazila nás ale druhá žlutá karta pro Martina Zelenku v 59. minutě. Nicméně jsme se ale dále snažili. Ve druhé půli se do hry dostal Matěj Hašek, který oživil kraj naší zálohy. Měl i několik šancí, stejně jako Ondrášek nebo Faktor, ale nedařilo se nám vstřelit gól. Věřili jsme, že kdyby nám tam jedna branka padla, mohli bychom utkání zlomit, ale nebylo nám souzeno. Příprava na utkání byla kvalitní, ale v lepší výsledek jsme ji nepřetavili. Musíme věřit, že už příště na domácím hřišti velmi nepříznivou sérii zlomíme. 

13.4. 2024

FC Čechie Velká Dobrá - FK Slavoj Kladno 0:1 (0:1)

21' D. Richter

Ve 20. kole I.B třídy jsme na domácím hřišti hostili soupeře z nedalekého Slavoje. Ti museli kvůli silniční uzavírce podstoupit delší cestu než obvykle, cestou domů je to ale rozhodně netížilo. Utkání, ve kterém jsme si nedokázali vybudovat soustavný tlak, jsme prohráli 0:1 brankou Richtera, který ještě nedávno oblékal naše barvy. Doberská krize se prohloubila, jarní část sezóny je zatím z naší strany velmi nejistá a rozpačitá. 

 

Nedá se říct, že bychom proti Slavoji neměli žádné gólové šance, ale za celý zápas jsme se nedokázali prosadit. Dvakrát jsme orazítkovali tyč z vnější strany. Kdybychom se alespoň jednou z těchto příležitostí prosadili, určitě by nám to pomohlo, povzbudilo nás to. Místo toho jsme ale sami inkasovali. Nejprve ještě zastavil hosty ofsajd, takže jejich branka neplatila. Podruhé už ale po pohledné kombinaci otevřeli skóre. Čas nakonec ukázal, že to bude branka jediná. 

 

Kombinací jsme se k příliš možnostem nedostali. Když už jsme zahrozili, bylo to z dálky. Několik dalekonosných a tvrdých střel vytěsnil skvěle chytající brankář hostí. Kromě něj musíme vyzdvihnout i výkon rozhodčích, kteří utkání řídili profesionálně. Půl hodiny před koncem jsme získali možnost hrát přesilovku po vyloučení hráče soupeře, který předvedl nepěkný zákrok zezadu. Tuto výhodu jsme ale nezužitkovali. 

 

Ze čtyř jarních utkání máme dva body za dvě remízy a dvě porážky. Momentálně se topíme v krizi, ze které se musíme co nejrychleji dostat. 

7.4. 2024

FC 05 Zavidov - FC Čechie Velká Dobrá 3:3 (1:2)

2‘ O. Neveďal, 54‘ T. Diepold, 59‘ M. Zelenka (vl.) – 7‘ V. Křiváček, 28‘ J. Faktor, 61‘ P. Ondrášek

Ne, na jaře se nám zatím nedaří. Ani ve třetím utkání jsme nedosáhli na výhru, tentokrát na hřišti posledního Zavidova. První trhlinou v našem plánu byla inkasovaná branka ve druhé minutě, z které jsme se ale dokázali oklepat. Do poločasu jsme otočili, ale další branky jsme bohužel nepřidali. Obrat se totiž v druhé půli podařil i domácím a my už pouze vyrovnali na konečných 3:3.

„Měli jsme obrovské množství stoprocentních šancí, Faktor, Kolmistr a další, ale trestuhodně jsme je zahazovali. Jaké ale my dostáváme góly? To je hrozné. Hráče jsme nabádali k maximální aktivitě od začátku utkání. K ničemu je nepustíme, dáme rychle góly a uklidníme se. Ale ne, my hned ve 2. minutě propadneme na pravé straně, následuje přihrávka do běhu, soupeř zatáhl, dal na hranici vápna, střela a míč spadl do brány. Katastrofální úvod. Sice jsme hned vyrovnali a do poločasu přidali druhou branku, ale dalších pět tutovek jsme zazdili.“ 

„O přestávce jsme si řekli, že jejich brankář chytá strašidelně, že ho musíme víc otestovat, hlavně zakončovat kvalitněji. Opět ale místo toho přišlo na začátku druhé půle vyrovnání. Pískal se faul Volmana a standardku jsme absolutně nepohlídali. Soupeř hlavičkoval úplně osamocený a nehlídaný – 2:2. Třetí branka domácích také přišla po naší laxnosti a špatném bránění. Rohový kop trestuhodně propadl až na malé vápno, kde se od Zelenkovy nohy odrazil do naší brány. Malou útěchou nám byl nádherný gól Patrika Ondráška, který si navedl balón ze strany a z nějakých 30 metrů vymetl vzdálený horní roh soupeřovy brány. To byl nádherný gól.“ 

„Nejhorší na tom celém je, že musím uznat, že vyhrát jsme si nezasloužili. Byli jsme bez pohybu, bez náboje, jako bychom nechtěli vyhrát. Do zápasu jsme opět šli připravení, motivovaní, ale v utkání jsme opět propadli laxnosti a přizpůsobili se moc soupeři. Jsme vyčichnutí, nemáme rychlost a nepředvádíme takovou aktivitu jako na podzim. Dva body ze třech zápasů je strašně málo. Přitom neztrácíme s týmy nad námi, ale i s těmi pod námi a už jsme klesli na páté místo,“ povzdechl si na závěr hodnocení utkání trenér Marek Abrham.

V příštím kole se představíme doma proti Slavoji Kladno s tím, že už opravdu potřebujeme zabrat a urvat všechny body… za každou cenu. 

30.3. 2024

FC Čechie Velká Dobrá - TJ Sokol Vraný 2:2 (1:2)

44' J. Faktor, 66' R. Stříška – 11' T. Novák, 16' T. Kubík

Po špatném vstupu do jarní části soutěže jsme chtěli doma přehrát Vraný a připsat si tři body. V utkání jsme poměrně brzy prohrávali a když se nám podařilo snížit, přišlo vyloučení brankáře Čechie Martina Kindla. Nakonec jsme mohli být rádi, že jsme v deseti vyrovnali, i když jsme mohli v konečném zúčtování brát body všechny. Trenér Marek Abrham stále nemůže být spokojený.

 

„Opětovně jsme do zápasu vstoupili vlažně. Co nás ale bolelo nejvíc, byly naše chyby, především na středu hřiště. První takovou fatální chybu jsme vyrobili v 11. minutě. Po velice laciné ztrátě míče jsme byli vzadu moc roztažení, soupeř dal průnikovou přihrávku a útočník hostí se nemýlil. Podobných hrubek vytváříme tři čtyři za zápas. V 16. minutě jsme vytvořili prakticky totožnou situaci. Opět chyba na středu hřiště a… 0:2. Místo toho, abychom doma hráli chytře, využili domácího prostředí, drželi míč a kombinovali, hráli jsme takhle. Měli jsme několik příležitostí, zakončovali jsme v první půli několikrát do prostoru brány, ale naše střely nebyly dost razantní. Až konečně minutu před přestávkou našel Rosťa Stříška Faktora, který se prosadil (už na začátku měl dobrou příležitost, ale volil razanci namísto přesnosti)." 

 

„Co mi v zápase vadilo nejvíc, byly naše nedostatečně rychlé návraty dozadu. O přestávce jsme se o tom bavili v kabině. Chtěli jsme se také víc tlačit do zakončení a opět využívat rychlý přechod dopředu. Ve druhé půli přišlo vyloučení našeho brankáře Martina Kindla. Podle mě šlo částečně o chybu rozhodčího. Martin vyvážel míč, běžel s ním směrem k naší střídačce, koukal do hry a ukopl si ho do autu. To se stane. Jak ale couval, soupeř po něm asi dvakrát sáhl, aby ho zdržel. Podruhé už se Martin ohnal a bohužel ho trefil do obličeje. Myslím, že rozhodčí mohl oběma udělit žlutou kartu, bohužel dal pouze Martinovi červenou. Je to klišé, ale vyloučení nám paradoxně pomohlo. Začali jsme hrát aktivněji, bylo nás plné hřiště. To jsme korunovali vyrovnávací brankou, ale aktivní jsme byli dál. Asi čtvrt hodiny před koncem se nepískal faul v našem útočném pokutovém území. I z reakce soupeře šlo poznat, že věděl, že fauloval na penaltu. Bohužel se nepískalo. Ke konci jsme ještě měli jednu vyloženou šanci, kterou jsme zahodili." 

 

„S remízou spokojený nejsem. Jsem ale spokojený s předvedenou hrou od chvíle, kdy jsme šli do deseti, před tímto momentem o spokojenosti mluvit nemůžu. Obecně řečeno, když dostaneme gól, dlouho nám trvá, než se vzpamatujeme, přestáváme komunikovat, dostáváme se do problémů. To musíme změnit,“ řekl k utkání Marek Abrham. 

23.3. 2024

SK Lány - FC Čechie Velká Dobrá 4:1 (1:1)

29' P. Buršík, 54' O. Chalupa, 64' M. Reichl, 71' O. Chalupa - 24' P. Ondrášek

Jarní část bojů v I.B třídě jsme rozehráli v Lánech. Po několikaměsíčním fotbalovém půstu jsme ale na hřišti našeho souseda v tabulce nepředvedli dostatečný hlad a prohráli jsme 4:1. Patrik Ondrášek se sice postaral o naše vedení, to však nemělo dlouhého trvání. Domácí rozhodli o osudu utkání třemi brankami ve druhé půli. Zápas hodnotil trenér Marek Abrham.

 

„Předvedli jsme nedisciplinovanost a chaos. Čeká nás důrazný rozhovor. Možná dva tři naši hráči zahráli svůj standard, zbytek zahrál vážně špatně. Řekli jsme si, že není třeba od začátku tlačit na pilu, chtěli jsme hrát v klidu odzadu a na malém hřišti kontrolovat míč a zahušťovat střed pole. V rozestavení 4-5-1 jsme chtěli k utkání přistoupit stejně jako v první půli v přípravě na Motorletu. K rychlým brejkům jsme chtěli využívat naše rychlonohé hráče, ale vůbec se nám to nedařilo. Vstup do utkání byl vlažný, pak jsme začali držet více balón, ale po brance Patrika Ondráška, který tečoval míč do brány, jsme od naší hry opět upustili. Myslel jsem, že se naopak uklidníme, ale místo toho jsme rychle inkasovali. Soupeř opět trestal naše vyložené chyby. Obrovskou příležitost měl Roman Volman, který se mohl rozhodnout, na jakou stranu uklidí míč, ale bohužel nastřelil brankáře,“ řekl k prvnímu poločasu v Lánech trenér Abrham.

 

„Ve druhé půli jsme chtěli soupeře utahat tím, že budeme především držet míč po většinu času s tím, že nakonec rozhodneme prostřídáním čerstvých hráčů. To nám absolutně nevyšlo. Do hry šli Andruchovič, Stříška a Linhart, kteří nám částečně pomohli hru oživit, ale celkově jsme si vlastně v druhé půli nevytvořili nic kloudného. Především jsme ale špatně nebo nedostatečně komunikovali a vytvářeli velké chyby. Musím říct, že jsme prohráli opravdu zaslouženě. Domácí měli několik kombinací, ale jinak spoléhali hlavně na nakopávané míče. Nevím, proč jsme utkání odehráli tak špatně. Byl to zápas podobný prvnímu utkání podzimu ve Lhotě, ale tam jsme alespoň byli po celou dobu aktivní,“ uzavřel své hodnocení Marek Abrham. 

 

10.3. 2024

Přípravná utkání

Dva přípravné duely má za sebou naše A mužstvo. Nejprve prohrálo těsně 2:3 na Motorletu Praha proti místnímu výběru U19, následně na umělé trávě kladenského SK uhrálo bezbrankovou remízu v zápase s rezervou domácích. V zápase, který jsme dohrávali v devíti lidech. Obě utkání ohodnotil hlavní trenér mužstva Marek Abrham.

 

„Na Motorletu jsme zvolili zónové bránění. Věděli jsme, že proti nám stojí mladí a běhaví kluci. Byl by nesmysl běhat s nimi celých devadesát minut, protože jsou fyzicky jinde než my. Hráli jsme tedy na rychlé brejky a v první půli se nám to výborně dařilo. V prvním poločase jsme vstřelili obě naše branky, o které se jmenovitě postarali Stříška s Křiváčkem. Ve druhé půli jsme ale lehce polevili z naší taktiky, nedrželi jsme zónovku a běhali jsme chvilkama jako blázni. Ve dvou situacích jsme propadli a domácí obě situace potrestali góly. Třetí branka padla z asi metrového ofsajdu, rozhodčí to ale pustil. V přípravě na tom ale tolik nezáleží. Hráče jsme velmi chválili především za skvěle zvládnutou první půli. Druhá byla o maličko horší, vyrobili jsme pár hloupostí, ale utkání celkově hodnotím kladně, i přes prohru.“ řekl k prvnímu přípravnému utkání Marek Abrham. 

 

„Pro utkání s rezervou SK jsme neměli k dispozici několik hráčů. SK bylo posíleno o nějaké dva tři hráče A týmu. Zvolili jsme stejný herní systém i rozestavení 4-5-1 jako proti Motorletu. Opět jsme vycházeli ze zónové obrany a chtěli jsme hrát především ze zabezpečené obrany. Musím říct, že jsme byli pod větším tlakem než proti Motorletu. Bylo znát, že proti nám už stojí zkušenější hráči. V prvním dějství jsme viděli množství šancí na obou stranách, ale brankáři čarovali. Ve druhé půli se nejprve po deseti minutách zranil Ondrášek, odneslo to jeho koleno, které měl naťuknuté už z první půle. V 62. minutě se zranil Stříška, který měl pro změnu poraněný kotník a v 65. minutě se zranil i Přibyl, kterého začalo tahat lýtko. Zápas jsme dohrávali v osmi lidech v poli. Kluci fungovali výborně, domácí se na nás nemohli dostat. Jsem nadšený z toho, že jsme to i v osmi uhráli, sáhli jsme si na dno. Na konci jsme dokonce měli dvě obrovské šance, ale třeba Dan Strnad jen orazítkoval tyčku.“ hodnotil druhé utkání trenér Marek Abrham.

 

16. března odehraje náš tým poslední přípravné utkání proti Velkému Přítočnu. Místo konání bude ještě upřesněno. Do jarní části I.B třídy vstupujeme utkáním v Lánech v sobotu 23. března.

 

12.11. 2023

FC Čechie Velká Dobrá - Sokol Hostouň B 7:2 (2:2)

6' M. Servus, 27' F. Dejčmar, 50' R. Stříška, 71' D. Strnad, 76' J. Mertlík, 79' J. Faktor, 90' V. Kolmistr - 32' O. Fotr, 41' O. Fotr

V posledním podzimním kole jsme na domácím hřišti přivítali rezervu Sokola Hostouň, poslední celek tabulky. V listopadovém počasí, které se už částečně podepsalo také na trávníku, se nehrál špatný fotbal. Domácí příznivci nakonec odcházeli spokojení, viděli devět branek, hned sedm do branky hostů. Co k utkání řekl trenér Marek Abrham?

 

„Následkem řady zranění jsme změnili rozestavení a nějakých prvních dvacet pět minut zápasu jsme plnili náš plán. Dařilo se nám být důrazní, hrát vysoko, zakončovat. Dali jsme z toho první dvě branky, takže pro mě úplná nádhera. Soupeř se v této části hry nedostal téměř k ničemu. První gól dal Martin Servus po chybném odkopu brankáře, kdy mu míč krásně vrátil lobem za záda. Druhou branku přidal Filip Dejčmar o tyčku po krásné kombinační akci. Obrovsky mě mrzí, že jsme za stavu 2:0 přestali hrát a umožnili jsme Hostouni vyrovnat. Začali jsme ztrácet balóny. Bylo to do značné míry tím, že jsme si mysleli, že máme vyhráno. To nás vytrestalo, soupeř nás brankově dotáhl. V kabině jsme si k prvnímu poločasu řekli, že není možné, abychom si mysleli, že dvoubrankový náskok stačí a výhra přijde sama. Padlo i několik ostřejších slov,“ řekl k prvnímu poločasu Marek Abrham.

 

„Do druhé půle jsme vstoupili jako polití živou vodou. Samozřejmě nám hodně pomohl rychlý gól na 3:2, který dal hlavou Rosťa Stříška po krásném centru. Uklidnili jsme se a začali jsme být ještě více aktivní. Za stavu 4:2, po další pěkné brance Dana Strnada, už bylo vidět, že soupeř odchází. Přidali se další hráči s dalšími góly, opět se skvěle prosadil Mertlík, skóroval také Faktor a jsem moc rád, že se gólově chytil také Kolmistr. Podařilo se nám vstřelit spoustu pohledných gólů, být aktivní až do úplného závěru a mohli jsme ještě přidat další branky. Třeba Patrik Ondrášek předvedl nádhernou individuální akci, kterou nedokázal slabší nohou usměrnit do prázdné brány. V další příležitosti Rosťa Stříška vypíchl balón na hranici vápna, kluci to chtěli prokombinovat až do prázdné, ale nepodařilo se. Dnes nás to ale nemusí v nejmenším mrzet. Výsledek 7:2 je krásným zakončením podzimu. Pořád jsme samozřejmě ve hře o nějaké umístění, jestli o postup, to teprve uvidíme. Každopádně ale nic nebudeme vzdávat. Pro kluky je tohle vítězství na závěr super. Bylo to proti soupeři, který měl nějaké 2-3 kluky z širšího kádru třetiligového „áčka“. Mrzí mě druhých 20-25 minut prvního poločasu, ale jinak jsme utkání zvládli skvěle,“ dodal hlavní trenér Marek Abrham. 

 

4.11. 2023

AFK Libčice - FC Čechie Velká Dobrá 2:2 (1:0)

33‘ I. Voinikov, 69‘ L. Paluka (pen.) – 54‘ J. Mertlík, 75‘ J. Mertlík (pen.) 

Závěr podzimní části je náročný. Hráli jsme tři utkání proti předním celkům tabulky v řadě. Strašecí jsme doma v napínavém zápase zdolali, pak přišla vysoká porážka v suverénní Dobrovízi a tentokrát jsme hráli na půdě Libčic. Utkání okomentoval trenér Marek Abrham.

 

„Byli jsme aktivní a chtěli jsme hrát, ale naše zakončení bylo špatné, spíše šlo o malé domů, ne o střely. První branku z 33. minuty jsme inkasovali po chybě Martina Kindla v bráně. Šlo o lacinou branku, která nás bohužel poznamenala. Posledních deset minut první půle jsme tak byli nekoncentrovaní. V kabině jsme si řekli, že nemůžeme hrát takhle laxně, že musíme více tlačit na soupeře. Myslím si, že jsme jim měli dát bůra a zahrát si fotbal, ale to se nekonalo. Terén byl opět velice těžký, ale budu se opět opakovat, to je stejné pro všechny. Rozhodčí zvládl první půli výborně,“ okomentoval první dějství Marek Abrham.

 

„Ve druhé půli jsme byli opět vlažnější, nerozpohybovali jsme to, i když jsme měli většinou balón na kopačkách. Přesto se nám v 54. minutě podařilo vyrovnat. Na levé straně se krásně dostal k míči Mertens (Jan Mertlík, pozn. autora), navedl si to a krásně zakončil na zadní tyč. Tento moment nás měl nakopnout a v jednu chvíli to tak i bylo. Rozhodčí nám pak mohl písknout penaltu, kterou nám neodpískal a pak přišla opět jedna z našich prazvláštních chyb, která vyústila v penaltu pro domácí. Kluci mi pak říkali, že to bylo mimo pokutové území, ale nemohu sloužit, z mojí pozice jsem to nemohl vidět. Opět jsme prohrávali a prostřídali jsme. Do hry šel Roman Volman, který měl velkou chuť hrát, chodil do soubojů a bojoval. Čtvrt hodiny před koncem nám rozhodčí už penaltu udělil, ta byla tak jasná, že bychom ho už „sežrali“, kdyby ji neodpískal. Honza Mertlík nekompromisní střelou vyrovnal. Nějaké šance jsme ještě měli, ale branku jsme nevytěžili. V úplném závěru jsme ještě měli štěstí, když domácí orazítkovali tyčku. Druhý poločas rozhodčí tak úplně nezvládli. Před penaltou domácích nám nebyl odpískaný faul před vápnem domácích, hra se otočila na druhou stranu, kde musel z branky Kindl, opět na něj byl faul, opět neposouzený, až byl nakonec odpískán penaltový zákrok Linharta. V závěru ještě dostal druhou žlutou Andruchovič, první měl, myslím, za řeči, druhou v závěru za zakopnutí balónu. Takhle to zní hloupě a ano, jsou to hloupé karty, ale někdy se ani nedivím. Rozhodčí nás v některých situacích až uráží, soupeř vás třeba jasně fauluje, škoda slov. Po zápase došlo ještě k největší kaňce utkání, kdy dostal Andruchovič v kabinách ránu pěstí od hráče, který byl vyloučen v posledním utkání Libčic, a v zázemí neměl, co pohledávat. Pořadatelská služba nám lhala do očí, že se to nestalo a v zápise je samozřejmě vše jinak. S výkonem v utkání spokojený nejsem, obrana fungovala tak částečně, ale opět jsme vystupovali na balón až „dětsky“. V útoku jsem čekal, že budeme živější,“ uzavírá své hodnocení Marek Abrham.

 

29.10. 2023

TJ Sokol Dobrovíz - FC Čechie Velká Dobrá 5:1 (3:0)

10' D. Novák, 18' J. Krupička, 41' T. Racocha, 73' J. Krupička, 76' V. Knotek - 70' R. Stříška

Jednoduše a stručně řečeno, utkání v Dobrovízi se nám vůbec nepovedlo. Mělo jít o zápas celého podzimu, měření sil prvního s druhým, ale my jsme utkání projeli na celé čáře. Utkání chtě nechtě musel okomentovat trenér Marek Abrham. Je pochopitelné, že dvakrát nadšený nebyl.

 

„Katastrofální zápas. Nemohu snad nikoho pochválit, jen s výjimkou Rosti Stříšky, který byl vidět a snažil se. Vybojoval penaltu, kterou jsme teda neproměnili, dal naší jedinou branku. S naším výkonem nemůžeme být spokojení. První branku jsme obdrželi po obrovské hrubce brankáře Kindla, který rozehrál na relativně obsazeného Zelenku. Ten byl navíc v pohybu od brány. Sklepával to zpátky Kindlovi, ale přihrávka byla pomalá a krátká. Soupeř balón sebral a pohodlně skóroval. Takové chyby nedělají ani děti U-9. U druhého gólu jsme naprosto nepochopitelně nechali při rohu dva soupeře na malém vápně naprosto osamocené. Útočník jen nastavil nohu a bylo to 2:0. Třetí branku Dobrovíze jsme také pomohli vytvořit. Opět tam byla bídná přihrávka a špatné bránění. Přitom začátek nebyl z naší strany až tak marný, ale žalostně málo jsme se tlačili za našimi centry do vápna. Od první inkasované branky jsme byli jasně horším týmem. K tomu se přidala naše neuznaná branka pro ofsajd, který možná nebyl, ale to se prostě stane. Tomáš Andruchovič z dobré pozice netrefil hlavou bránu, prostě se nám nedařilo. O poločase jsem zvýšil hlas a přeskládal rozestavení. Snažili jsme se pochopitelně s výsledkem něco udělat. Byli jsme ale neškodní. Místo střel ze střední vzdálenosti jsme vyráběli velké množství chyb a k tomu se přidala naše neukázněnost. V 63. minutě dostal Martin Zelenka červenou kartu, špatně vyhodnotil situaci a fauloval. Myslím si, že mohl rozhodčí udělit pouze žlutou kartu, stejně, jako vůbec nevytáhl kartu u několika zákroků Dobrovíze, ale s tím nic neuděláme. Paradoxně jsme v deseti začali hrát lépe, jak to tak někdy bývá. Dvacet minut před koncem Rosťa Stříška snížil na 3:1, ale místo dalšího tlaku jsme hned záhy opět inkasovali. A hned na to jsme opět další chybou vybídli soupeře k další brance. Vůbec se nám nedaří venkovní zápasy. Doma jsme stoprocentní, dáváme hodně branek, venku ztrácíme. Na venkovních hřištích jsme poloviční. Hřiště v Dobrovízi bylo upravené, ale po patnácti minutách měkké a špatné, ale obě mužstva hrají na stejném povrchu, to prostě nemůže být naše výmluva. Dokonce jsme zvolili špatné obutí. Místo kolíků jsme hráli v „lisovkách“ a klouzali se. Nevím prostě, už od rozcvičky jsme byli strašně vlažní. Dobrovíz jsme si tímto debaklem pustili na rozdíl osmi bodů. Mají kvalitní hráče, dobrý tým, ale my utkání vůbec nezvládli. Chtěli jsme mít zajištěný „zadek“ a vepředu využívat našich rychlých hráčů, ale byli jsme vepředu leknutí a vzadu vyráběli neskutečné minely. Jedeme dál, musíme to zlomit,“ uzavřel své hodnocení trenér Marek Abrham. 

 

21.10. 2023

FC Čechie Velká Dobrá - Mšec-Nové Strašecí 4:2 (1:2)

45' M. Servus, 48' P. Ondrášek, 64' J. Faktor, 75' J. Faktor - 13' J. Kapek, 42' J. Ducár (pen.)

Vzájemné měření sil Čechie s celkem Mšeci – Nového Strašecí slibovalo zajímavou podívanou. Souboj druhého se třetím byl klasickým zápasem tzv. o šest bodů. Na hosty jsme před utkáním ztráceli tři body a na vedoucí Dobrovíz dokonce pět. Nemohli jsme si dovolit zaváhat. Utkání mělo snad všechno. Byly v něm emoce, velké šance na obou stranách, spousta gólů, penalty, červená karta a hlavně pak obrat našeho týmu. Kritický moment zápasu přišel za stavu 3:2 pro nás. Zvládli jsme smazat dvoubrankové manko a dokonce otočit, ale hosté dostali k dispozici již druhý pokutový kop v zápase, když… Ale pojďme po pořádku. Asistovat nám u toho bude opět trenér Marek Abrham.

 

„Zas a znovu jsme vstoupili do utkání vlažně. Měli jsme řadu náznaků šancí, centry létaly do vápna, ale nedostali jsme to do branky. Pak přišel asi druhý vážnější útok soupeře ve 13. minutě, kdy jejich hráč střelou trefil Zelího (Martina Zelenku, pozn. autora) do zad, odrazilo se to přímo na nohu soupeři, ten si to posunul a obstřelil gólmana. Obrovsky nešťastný gól. Byli jsme trošku zaražení, ale hráli jsme dál. Byli jsme lepší na balónu, drželi jsme ho, ale vytvořili jsme i nějaké chybičky. Ve 42. minutě jsme inkasovali podruhé. Nakopnutý balón propadl za naše stopery, brankář Kindl si pro to šel a vyrobil penaltu. Nebudu hodnotit, jestli byla nebo nebyla. Martin říkal, že trefil balón, ale pak trefil i útočníka, takže asi po právu písknutá. Prohrávali jsme 0:2, což byla docela sprcha, protože jsme podle mě byli lepším mančaftem. Na štěstí jsme v poslední minutě první půle snížili. Centrovali jsme do vápna, brankář hostů byl tísněn Faktorem, nedostatečně odkopl před vápno přímo na Martina Servuse, který krásným padáčkem vrátil míč za jeho záda. Tímto gólem jsme se trochu uklidnili a následně i chytli. Ještě před tím ve 40. minutě jsme museli nuceně střídat Vláďu Kolmistra, který si něco udělal s kolenem, uvidíme, jak to bude vážné. Do hry šel Robin Havlíček,“ řekl k první půli Marek Abrham.  

 

„Do druhé půle jsme pak ještě nasadili Michala Linharta místo Kuby Kalouska. Michal je důrazný, má „hlavy“, dokáže výborně rozehrát, to vše se opět potvrdilo. Z balónu, které tedy (nejen on) posbíral jsme pak těžili, rozdali jsme je a chodili v rychlosti nahoru. Hned ve 48. minutě krásně Dejčmar posunul balón po lajně na Ondráška, který od poloviny hřiště šel ze strany sám na brankáře, kterého propálil na vzdálenější tyč. Tím jsme se úplně uklidnili a zcela převzali taktovku. Krátce na to přišel třetí gól, kdy Honza Mertlík krásně prošel po levé straně, dával na malé vápno, kde kluci míč propustili chytře za sebe na lépe postaveného Faktora, který nás poslal do vedení. Hosté do toho museli šlápnout a my na chvilku přestali hrát. Čtvrt hodiny před koncem vznikl zmatek v našem pokutovém území, Zelí šel v souboji na zem a pan rozhodčí písknul druhou penaltu ve prospěch hostů. Opětně nevím, asi ano, asi byla, ale nebudu to řešit. Naštěstí ji neproměnili, napálili břevno a my z ďábelsky rychlého protiútoku dali na 4:2 (75. minuta – Faktor, pozn. autora). To byl naprosto rozhodující moment, soupeř totiž ještě dostal červenou kartu, zřejmě za nějaké protesty, pak se na naší straně „žlutilo“ při oslavách v rohu hřiště, byly tam nějaké diskuze. Soupeř hrál velice zákeřně, ne tvrdě, ale zákeřně. Bylo tam množství drobných faulů, ale také brutální fauly, jako když soupeř zezadu skočil unikajícímu Honzovi Mertlíkovi po nohách. Zkoušeli klukům nahlodat hlavy, často se nám posmívali při nepovedeném zpracování míče apod. Naštěstí se jim nepodařilo nás rozhodit. Dvě žluté karty jsme dostali opravdu zbytečně, ale v těchto emocích s tímto chováním soupeře vám to někdy ujede a chápu to. Velkou poklonu musím vyseknout rozhodčím, pískali absolutní rovinu, skvěle s hráči komunikovali, takže se zápas nezvrhnul do nějakých horších věcí. Pokud by si chtěl soupeř stěžovat, nemá na co, zahrával dvě penalty a vedl 2:0. Je to ale škoda, soupeř má velice kvalitní tým a kdyby předváděli více fotbal, než to, co chvílemi předváděli, mohlo jít o naprosto perfektní utkání a mohli tady uhrát výsledek. My jsme zvládli to, co jsme chtěli, tedy urvat doma tři body proti silnému soupeři. To je super a jedeme dál. Teď se musíme připravit na Dobrovíz, lídra soutěže,“ zakončil své hodnocení spokojený trenér Abrham. 

 

14.10. 2023

TJ Baník Švermov - FC Čechie Velká Dobrá 1:4 (1:2)

30' O. Vaněk - 22' T. Andruchovič, 37' R. Stříška (pen.), 71' R. Havlíček, 74' R. Stříška

V současné situaci, kdy naháníme naše soupeře na čele závodního pelotonu I.B třídy, je každá výhra důležitá. Ani výhry na hřištích soupeřů namočených do bojů o záchranu samozřejmě nejsou garantované. Fotbalisté Švermova nutně potřebovali hrát na výhru, o to cennější naše další výhra je. Trenér Marek Abrham nám shrnul, jak se utkání ve Švermově vyvíjelo.

 

„Během utkání jsme měli pouze dva lidi na střídání, chyběla nám spousta nemocných a zraněných. I tak zápas dopadl podle našich představ, chtěli jsme tři body a šli si pro ně. Soupeř chtěl hrát fotbal a kousal, to samozřejmě cením, i tak jsme ale byli lepším celkem. Začátek utkání byl z naší strany opatrnější. Byli jsme opravdu rádi, že se utkání odehrálo na přírodní trávě,“ kvitoval Marek Abrham.

 

„Do vedení jsme šli ve 22. minutě, kdy Honza Mertlík nádherným centrem posadil míč na hlavu Tomáše Andruchoviče a gólman Švermova neměl nárok, ukázkový gól. Brzy poté jsme ve 30. minutě inkasovali po velké chybě našeho beka, který namazal soupeři na velkém vápně a ten to dobře trefil. Ve 37. minutě jsme si ale vzali vedení zpět. Robin Havlíček nabíhal ve vápně na centr z pravé strany, když ho brankář nešetrně sestřelil. Slyšel jsem na místě i nějaké hlasy, že se penalta pískat neměla, za mě ale byla jasná. Rosťa Stříška si vzal balón pro sebe a nedal nikomu šanci, že by mohl kopat místo něj. Šanci nedal ani brankáři a vedli jsme 1:2. V první půli jsme ještě nastřelili tyčku a v další velké šanci mířili těsně mimo,“ řekl k první půli Abrham. 

 

„I když jsme byli rádi, že nehrajeme na umělce, terén byl těžký, protože pršelo. Soupeř ale nenasadil prešovský beton, chtěl hrát a potřeboval urvat výhru. Chtěl jsem opět, abychom rozhodli dříve. Nabádal jsem kluky k aktivitě, abychom soupeře nepouštěli do větších akcí. To se nám podle mě dařilo. V 71. minutě dostal Rosťa Stříška míč na levý kraj, zatáhl ho a dal krásně před bránu na Robina Havlíčka, který uklízel na zadní tyč. V 74. minutě bylo ještě veseleji. Opět to byl Rosťa Stříška, kdo si seběhl pro balón do hloubi pole, rozehrál na křídlo, ve sprintu šel nahoru a tam ho našel opět krásný centr Kolmistra. Rosťa dobíhal a podobně jako Robin před ním se prosadil. V tento moment jsme se uchlácholili, Švermov převzal taktovku a začal zlobit. Mrzelo mě, že jsme nechali soupeře takto hrát, ale žádné branky už nepadly. Výhra 1:4 na venkovním hřišti je skvělá a vždy potěší. Příští tři zápasy máme Strašecí doma a Dobrovíz s Libčicemi venku. Utkání se soupeři z první čtyřky nám nastaví zrcadlo a rozhodnou o tom, jak úspěšný bude podzim,“ uzavřel své hodnocení trenér Abrham. 

 

7.10. 2023

FC Čechie Velká Dobrá - SK Baník Libušín 4:0 (3:0)

33' R. Stříška, 36' R. Stříška, 45' J. Faktor, 84' F. Dejčmar

Ze čtyř domácích utkání v této sezoně máme plný počet bodů se skóre 18:2. Tentokrát jsme v domácí pevnosti přehráli Libušín, který odjel s porážkou 4:0. Na první branku jsme sice čekali více než půl hodiny, ale prakticky po celou dobu jsme diktovali tempo. V utkání byly i momenty, kdy hosté pouze odvraceli naše centry ze svého vápna. Když se zatáhli příliš, byly z toho naše branky. Utkání tradičně glosoval hlavní trenér Čechie Marek Abrham.

 

,,Opět jsme lehce pozměnili sestavu a do utkání jsme vstoupili vlažněji, než jsme se opět dostali do našeho tempa. I když jsme měli velkou územní převahu, trvalo dlouho, než jsme vstřelili první branku. Libušín jsme k ničemu nepouštěli. Jako první se prosadil ve 33. minutě Rosťa Stříška z přímého kopu, který pěkně zahrál k tyči a brankář míč drobně podcenil. V hlavách jsme se uklidnili. O další tři minuty později zahrával Mertlík roh, míč byl na přední tyči učebnicově prodloužen a opět to byl Rosťa Stříška, kdo kousek od brankové čáry dorážel do brány. Ještě jsme přidali, chtěli jsme přidat další góly a šancí bylo opravdu hodně. Vlastně ještě před prvním gólem měl dvě velice slibné příležitosti Ondrášek, obzvlášť ta první byla ložená, ale sám před brankářem přestřelil. V poslední minutě jsme ještě přidali gól do šatny. Libušín už jen stál v pokutovém území a odkopával. My posílali centr za centrem a jeden z nich přišel z nohy Robina Havlíčka na hlavu Jindry Faktora, který lehce v záklonu umístil míč na zadní tyč,“ řekl k první půli Marek Abrham.

 

„V kabině jsme si řekli, že nepolevíme. Chtěli jsme dohrát se zabezpečenou obranou, s míčem u nohy a nulou vzadu. Chtěli jsme, aby soupeř co nejvíce běhal bez balónu, což si myslím, že se nám perfektně povedlo. Soupeř prakticky neměl žádný souvislý tlak a jestli si správně pamatuji, měli asi jednu šanci, polo šanci. Kdybychom na druhé straně přidali další tři góly, nikdo se nemohl divit. Nakonec jsme tedy přidali ještě jeden, kdy v 84. minutě krásně zatáhl balón Mertlík a ve vápně vybídl Dejčmara ke skórování do prázdné brány. Takových situací jsme tam ale měli víc, jen jsme je místo přihrávek před odkrytou bránu řešili střelami. Kluci si chtěli dát gól a v některých momentech trošku hamounili, ale za rozhodnutého stavu to berete,“ dodal ke druhé půli Abrham.

 

,,Prakticky jsme vystřídali všechny, kdo byli na lavici, aby si kluci zahráli. Za stavu 3:0 jsme stáhli Servuse s Faktorem a do útoku jsme poslali Andruchoviče s Danem Strnadem, tedy defenzivní hráče, kterým jsme takto splnili přání. Lehce se zranil Karel Přibyl, který dostal ,,koňara“, ale zápas dohrál a pak se ještě při zahrávání rohu sám zranil Vláďa Kolmistr, který si udělal něco se zády. Místo něj nastoupil Michal Linhart, který opět rozdával luxusní balóny. Mohli jsme zvítězit větším rozdílem, ale 4:0 je skvělý výsledek a jsem rád, že s nulou vzadu. Jdeme dál,“ řekl trenér. 

 

„Vybrat jednoho hráče utkání je nesmírně těžké. Rosťa Stříška dal dvě branky a hrál skvěle, Honza Mertlík odvedl neskutečné množství práce, Patrik Ondrášek se dostal do několik dobrých šancí a byl vidět. Martin Servus tradičně zahrál super, Jindra Faktor vepředu taky. Kdybych ale měl opravdu vybrat jedno jediné jméno, řeknu Karla Přibyla, který ve svém věku hraje neuvěřitelně a snad kromě jedné chybky na začátku nezkazil nic. Klobouk dolů. Musím ale pochválit celý tým a klukům poděkovat,“ dodal závěrem Marek Abrham. 

 

30.9. 2023

FK Hředle - FC Čechie Velká Dobrá 3:3 (2:3)

4' A. Vitner, 9' D. Minařík, 47' D. S. Bechner - 20' J. Faktor, 41' J. Mertlík, 43' F. Dejčmar

Čtvrtou výhru v řadě se Čechii přidat nepodařilo. Na těžkém terénu s menšími rozměry, které nám tradičně dělají problémy, jsme po děsivém úvodu dotahovali dvougólové manko. Do poločasu se nám sice podařilo vývoj zápasu otočit, ale na začátku druhé půle jsme opět inkasovali. Byla to branka poslední, a tak jsme si s domácími Hředlemi rozdělili body. Utkání okomentoval hlavní trenér Marek Abrham.

 

„Věděli jsme, že nás opět čeká utkání na malém hřišti. Stejně tak jsme věděli, že soupeř nebude chtít hrát otevřený fotbal, že budou nakopávat dlouhé míče. Takové nákopy musíme vzadu sbírat, rozdat a jít okamžitě v rychlosti nahoru. Soupeř hrál, jak jsme očekávali, ale my to v obraně neřešili dobře. Hned ve 4. minutě naši stopeři nevyřešili situaci po dlouhém nákopu a po naší chybě jsme prohrávali 1:0. Studená sprcha. V 9. minutě byla situace ještě horší. Byli jsme v obraně moc roztažení, měli velké díry v obranné formaci a inkasovali podruhé. Nějaké šance jsme měli, ale neproměnili. Vojta Křiváček nastřelil střelou ze střední vzdálenosti břevno. Ke snížení jsme se dostali až ve 20. minutě, kdy dostal míč na nohu Faktor a uklidil ho do brány. V úplném závěru první půle se nám podařilo dokonat obrat. V rozmezí dvou minut se prosadili Honza Mertlík s Filipem Dejčmarem,“ zhodnotil první poločas Marek Abrham. 

 

„Je velká škoda, že v další slibné příležitosti Faktor přestřelil bránu. Mohli jsme jít do dvoubrankového trháku. Nabádali jsme kluky, abychom zápas dohráli v klidu, s balónem na noze a se zajištěnou obranou. Bohužel jsme hned ve druhé minutě druhé půle inkasovali. Byl to další nákop, který Martin Zelenka neodhadl správně, šel na zem, netrefil míč a soupeř pohodlně skóroval. Obecně jsme vyrobili velké hrubky v obraně a po ztrátách míče jsme se nevraceli dozadu dostatečně rychle a v dostatečném počtu. Takhle to nejde, tímto stylem budeme ztrácet body dál. Soupeř byl na můj vkus až příliš důrazný a rozhodčí to až moc pouštěl. Některé zákroky mi přišly za hranou a mohly být ohodnoceny kartou, ale vymlouvat se na to rozhodně nemůžeme. Utkání jsme nezvládli vinnou našich vlastních chyb. Terén byl také obtížný, hřiště neskutečně tvrdé, ale podmínky jsou samozřejmě pro všechny stejné,“ uzavírá své hodnocení Marek Abrham.

 

23.9. 2023

FC Čechie Velká Dobrá - SK Braškov 3:1 (2:0)

12' J. Faktor, 22' M. Servus, 48' J. Faktor - 80' J. Brodský

Čechie si v zápase proti Braškovu připsala třetí výhru v řadě. Po rozpačitém začátku sezony, kdy jsme z prvních třech utkání brali pouhé tři body, se zvedáme a posouváme se v tabulce na místa, kde chceme být. O vítězství se tentokrát gólově postarala dvojice Faktor - Servus. Prvně jmenovaný je na děleném prvním místě tabulky střelců soutěže.

„Opět jsme drobně změnili sestavu, abychom nechali hrát všechny kluky. Musím říct, že to vypadalo docela dobře. Nemůžu samozřejmě říct, že by byl soupeř slabý, to vůbec ne, ale my hráli dobře, drželi balón a snažili se tvořit. Odměnou nám byla 12. minuta, kdy otevřel skóre utkání Faktor. O deset minut později jsme už vedli 2:0. Martin Servus dostal míč před šestnáctkou soupeře a z druhého doteku nádherným obstřelem technicky zakončil. S vedením 2:0 jsme se ale příliš uklidnili a od nějaké 25. minuty jsme polevili. Od té doby se až do přestávky hrála vyrovnaná partie. I tak jsme ale byli o něco lepším mužstvem,“ hodnotil první poločas, který jsme zvládli poměrem 2:0, trenér Marek Abrham.

„V šatně jsme si řekli, že musíme přidat, aby nás tento údržbový výkon a nasazení nevytrestaly. Ihned ve 48. minutě se opět dostal k míči Faki (Jindřich Faktor, pozn. autora) a krásným padáčkem přehodil vyběhnuvšího brankáře. Měli jsme ještě další šance, ale další branky jsme nepřidali. Sáhli jsme k několika střídáním a musím říct, že si opravdu pochvaluji, že když střídáme, tak pouze kvalitu za kvalitu. Máme nějakých 18 vyrovnaných hráčů a snažíme se všechny kluky prostřídat, aby si co nejvíce zahráli. V zápase s Braškovem, kdy jsme vedli 3:0 jsem si představoval, že rozhodneme dříve. Deset minut před koncem jsme totiž inkasovali na 3:1 a z utkání ještě mohlo být drama. Tou dobou už jsme dohrávali v deseti. Byli jsme nuceni ve 41. minutě střídat brankáře pro zranění Martina Jungra, který utržil „koňar“ ve střetu s protihráčem a při dopadu si ještě poranil koleno. S dalšími střídáními jsme pak už neměli žádné v momentě, kdy si Robin Havlíček v 74. minutě poranil kotník. V deseti lidech jsme inkasovali na 3:1. Jednalo se o dobře umístěnou ránu zpoza šestnáctky. Braškov měl ještě další dvě, tři šance, ale Martin Kindl nás podržel. Zbytek utkání už jsme si pohlídali. Dokonce jsme mohli navýšit vedení, ale Roman Volman se dvakrát neprosadil hlavou. Celý tým musím pochválit, branek mohlo být více, ale zapisujeme domácí výhru 3:1, bereme tři body a to je nejdůležitější. Mužem zápasu se nebojím označit Michala Linharta, který odehrál perfektní utkání. Dozadu nic nezkazil a navíc byl u zrodu všech našich gólových akcí,“ uzavírá své hodnocení Abrham.

 

16.9. 2023

FK Slavoj Kladno - Čechie Velká Dobrá 0:2 (0:0)

78' R. Havlíček, 84' J. Faktor

Na třetí pokus se Čechii podařilo zvítězit na venkovním hřišti. Po ztrátách ve Lhotě a ve Vraném jsme na Slavoji Kladno v poslední čtvrt hodině utkání překlopili vítězství na svou stranu. V utkání jsme byli aktivnějším týmem, který více tvořil hru. Slavoj precizně bránil, byl důrazný a nepříjemný. V prvním poločase jsme neproměnili pokutový kop a když už se schyloval k další venkovní ztrátě, zavelel k vítězství střídající Robin Havlíček, kterého o pár minut později doplnil parťák Jindřich Faktor. Bereme druhou výhru v řadě a trenérský štáb v čele s Markem Abrhamem byl pochopitelně spokojený.

„V utkání jsme byli velice trpěliví a počkali jsme si na své příležitosti, které jsme tentokrát proměnili. Po celé utkání jsme byli jasně lepším mužstvem, měli jsme balón po většinu zápasu pod kontrolou. Na všech postech jsme podali zodpovědný výkon. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Je pro nás důležité, že jsme odehráli druhé utkání v řadě s čistým kontem. Slavoj Kladno má kvalitní hráče, bez diskuzí. Snažili se hrát, chtěli, byli důrazní, pokoušeli se o rychlý přechod dopředu, ale my to dobře vzadu sbírali. V obraně hráli soudržně, ale my to svou kvalitou a trpělivostí nakonec překonali,“ říká Marek Abrham.

V 18. minutě neproměnil Jindřich Faktor pokutový kop. Mužstvo to ale nezlomilo a ke konci utkání jsme dokázali vstřelit dvě branky. V 69. minutě šel do hry střídající Robin Havlíček a v 78. minutě vstřelil svou první branku v dresu Čechie a byla to branka důležitá. Do otevřenější obrany domácích se pak ještě jednou vklínil Jindra Faktor a pohledným lobem zvýšil na konečných 0:2.

„Škoda, že jsme v 18. minutě nedali penaltu. Naštěstí nás to ale nepoznamenalo. Zvítězili jsme 0:2, i když jsme branky vstřelili později, než bychom si přáli. Tři body ale máme doma a snad jsme už definitivně prolomili smůlu z venkovních utkání. První branku vstřelil v 78. minutě Robin Havlíček, který přišel do hry, po pár minutách dostal hezkou přihrávku od Vojty Křiváčka na rohu vápna a následně přesnou, technickou střelou uklidil míč ke vzdálenější tyči. Krásný moment pro nás. Soupeř musel otevřít hru. V 84. minutě dostal míč Jindra Faktor, brankář domácích byl trošku víc z branky a Jindra ho krásně přeloboval. Slavoj se dál snažil a chtěl s utkáním něco udělat, ale my si to už pohlídali a nenechali vzít. Musíme pokrčovat v těchto výkonech a mít dál správně nastavenou hlavu,“ uzavřel své hodnocení Abrham.

 

9.9. 2023

Čechie Velká Dobrá - FC 05 Zavidov 5:0 (3:0)

13' M. Zelenka, 36' R. Stříška, 43' J. Faktor, 46' F. Dejčmar, 76' J. Faktor

Zápas ve Vraném se nám nepovedl. V závěru utkání jsme přišli o body. Obě venkovní utkání v sezoně jsme prohráli. Doma je to ale jiná písnička. Po Lánech, které v Dobré utrpěly debakl 6:1, si příděl odvezl také celek Zavidova, který jsme pro změnu deklasovali 5:0. Abychom mohli pomýšlet na postup, musíme začít vozit body také z venkovních hřišť. Doma nám to ale zatím šlape. Utkání okomentoval trenér Abrham.

„Po zápase ve Vraném jsme se důrazně promluvili. Kluci šli do zápasu se Zavidovem s dobře nastavenou hlavou. Od začátku jsme udávali tempo hry. Tým působil kompaktním dojmem, dobře jsme fungovali, napadali jsme, byli jsme aktivní, drželi jsme balón a tentokrát jsme opravdu trpělivě obehrávali obranu soupeře a čekali na skulinky v jeho řadách. Přesně takhle se chceme prezentovat. Takticky jsme zápas zvládli perfektně,“ řekl trenér Marek Abrham.

Do utkání jsme vlétli se snahou co nejdříve ho zlomit na naši stranu. Už ve 13. minutě jsme šli do vedení. Důrazný Martin Zelenka šel po našem rohu aktivně do souboje s brankářem Zavidova, který míč neudržel v rukách a propadl mu za brankovou čáru. Dále jsme tvořili hru a měli další příležitosti, hosty ale tentokrát zachraňovaly brankové konstrukce. To nás mohlo vytrestat, ale nebezpečnou střelu soupeře skvěle vytáhl brankář Jungr. Ve 36. minutě jsme se trochu uklidnili po chybě soupeřova brankáře při odkopu. Po trase Servus-Faktor a zakončující Stříška padla další naše branka. Další chybu soupeře, tentokrát na půlce hřiště, jsme potrestali dvě minuty před poločasem. Důležitou třetí branku přidal krásnou střelou k tyči Faktor. Po první půli jsme byli rozhodně spokojenějším celkem.

Ihned v první minutě druhé půle jsme zažehnali jakýkoli možný pokus Zavidova o obrat v utkání. Obrana hostí nedokázala odehrát centrovaný míč ve své šestnáctce a pohotový Faktor vyzval ke skórování Filipa Dejčmara. Na konečných 5:0 upravil opět střelecký démon Jindra Faktor. V 76. minutě si našel Andruchovičem centrovaný míč a z první napálil míč pod břevno.

„Hráli jsme proti urostlému a velice důraznému soupeři. Rozhodně nechci snižovat kvalitu Zavidova, utkání bylo fyzicky náročné. Hosté se snažili do poslední chvíle, ale v poslední čtvrt hodině už bylo znát, že trochu tahají nohy. Každopádně jsme ale zvítězili jednoznačným rozdílem. Nastříleli jsme pět branek, v dalších třech případech jsme nastřelili brankovou konstrukci a zahodili ještě několik dalších slibných šancí. Takto nastavenou hlavu a styl hry si musíme přenést do dalších zápasů,“ dodává Marek Abrham.

 V příštím kole nás čeká těžký duel na půdě Slavoje Kladno. Po dvou prohrách se Slavoj zvedá a dokázal v posledních dvou kolech zvítězit. Naposledy na půdě Vraného, kde jsme my neuspěli. Slavoj na nás bude nachystaný, má kvalitní mužstvo a bude na nás, abychom venku konečně urvali první výhru.

 

3.9. 2023

TJ Sokol Vraný - Čechie Velká Dobrá 4:2 (2:2)

34' L. Volf, 36' T. Kubík, 87' P. Vrba, 90' M. Tygl - 18' P. Ondrášek, 26' J. Faktor

Výbuch a kolaps ve Vraném. Tak by se dala nadepsat zpráva o našem zápasu, který jsme absolutně nezvládli. Ve Vraném jsme deset minut před přestávkou vedli 0:2, ale v koncovkách obou poločasů jsme se složili. Soupeř nejprve dvěma slepenými brankami před přestávkou vyrovnal a dalšími dvěma slepenými trefami nám v úplném závěru utkání zasadil smrtící KO. Trenér Marek Abrham byl velice zklamaný, naštvaný a nebylo mu moc do řeči. Nikdo se mu ale nemůže divit.

„Prvních deset minut jsme hráli opatrnější fotbal. Pak jsme ale převzali otěže. V rozmezí 18. a 26. minuty jsme dali dvě branky. Nejprve Dejčmar předvedl hezkou akci od půlicí čáry, kdy na sebe navázal dva protihráče, v rychlosti přešel dopředu, rozehrál do strany a následně přišel centr před branku na Patrika Ondráška, který z druhého doteku otevřel skóre. Na 2:0 zvyšoval Jindřich Faktor. Opět jsme zatáhli balón a přihráli před bránu, kde nejprve Faktor pálil do brankáře, ten jen vyrazil a Jindra napodruhé umístil pod břevno. Pak jsme ale přestali hrát. Hráči začali vymýšlet věci, které jsem nepochopil. Malá hřiště nám dlouhodobě dělají problémy. Je tam méně prostoru, dochází k více soubojům a my nemůžeme tolik hrát svou kombinační hru. Především jsme ale absolutně nezvládli obrannou část hry. Věděli jsme, že Vraný bude hrát dlouhé, nakopávané míče a my to absolutně nepokryli. Tímto způsobem dali prakticky všechny góly. Naše ztráta následovaná nakopnutým míčem, centr před bránu na osamoceného hráče a gól. Po gólu na 2:1 jsme se zalekli a okamžitě přišlo vyrovnání. O půli jsme měli hlavy dole. Vystřídali jsme hned 4 hráče, ale moc nás to nenakoplo. Začátek druhé půle jsme měli lepší, ale nehráli jsme chytře. Místo otočení hry z jedné strany na druhou jsme míče opět vraceli zpět do uzavřených prostor. Chyby v obranné fázi a nedůslednost nám nakonec zlomily vaz. V 87. minutě dali domácí opět stejným způsobem branku na 3:2. Poslední gól jsme inkasovali po našem rohu, na který už šel i brankář Jungr, a Vraný dávalo na druhé straně do prázdné. To ještě měli v zápase další střelu do břevna. Jsem obrovsky znechucený a zklamaný výkonem, předvedenou hrou, nedodržováním taktických pokynů i přístupem některých jedinců,“ uzavřel své hodnocení trenér Abrham.

Rozhodčí vedli utkání férovým způsobem. Udělali pár chyb na obě strany, ale v tomhle ohledu si nemůžeme na nic stěžovat. Z prvních třech utkání máme pouhé 3 body. Na hřištích soupeřů jsme hned na úvod sezony zapsali dvě porážky. Ve slovech trenéra k zápasům se stále opakují slova o nedůslednosti, nedisciplinovanosti a nedostatečném nasazení. To vše musíme doma zlepšit a opět zvítězit.

 

26.8. 2023

Čechie Velká Dobrá - SK Lány 6:1 (3:0)

21’ V. Křiváček, 32' M. Servus, 37' J. Faktor, 48' T. Andruchovič, 63' F. Dejčmar, 82' J. Faktor - 88' M. Cafourek

Do utkání s Lány jsme šli po nepovedeném startu soutěže, kdy jsme nechali všechny body ve Lhotě. Tentokrát bylo třeba hrát lépe a hlavně doma neztratit. Soupeř z Lán se pyšnil sérií 14 zápasů bez porážky a v prvním kole rozstřílel rezervu Hostouně na jejich vlastním hřišti. Na Dobré se hosté dožadovali několika pokutových kopů, rozhodčí je však ani jednou nevyslyšel. V jedné situaci neposoudil obranný skluz našeho hráče jako faul, v jiném případě zase posoudil zákrok na hranici pokutového území jako přímý kop. Borci v našich barvách nasázeli 6 branek, aby v samotném závěru trochu polevili a také jednou inkasovali. Utkání tradičně hodnotil trenér Marek Abrham, který měl mnoho důvodů ke spokojenosti.

„Po průšvihu ve Lhotě jsme měli nějaké debaty a proslovy k hráčům. Dneska naše hra konečně opět vypadala tak, jak chceme fotbal hrát. Kluci ukázali, že to umí. Předvedli, že jsou tým. Dneska jsme hráli hodně vysoko, především prvních 20-30 minut. Šli jsme hodně do tlaku na balón a soupeře. To se nám přesně dařilo. Pak nám tam napadalo 6 gólů a mohlo to být klidně o 2-3 více. Soupeř ale také zlobil. Dvakrát jsme v první půli otevřeli vrátka v obraně, ale dařilo se nám akce soupeře narušovat. Dneska musím kluky pochválit, včetně těch, kteří přišli z lavičky náhradníků. Střídali jsme opravdu kvalitu za kvalitu. Kluci pracovali, chtěli hrát. Samozřejmě, když vedete o více branek, každý by si chtěl dát gól. V některých situacích jsme to mohli řešit nějakou přihrávkou navíc. Výsledek 6:1 je ale skvělý. Škoda obdržené branky v závěru, ale beru to, už tam byla nekoncentrovanost,“ řekl trenér Abrham.

Do 20. minuty zápasu se jednalo o poměrně vyrovnané utkání. Jistě, byli jsme více na balónu a snažili se více tvořit, ale stav utkání byl stále bezbrankový. Také hosté se dostali k několika nebezpečným střelám, ale jak oni, tak naši střelci mířili většinou mimo bránu. Ve 21. minutě otevřel skóre Vojta Křiváček, který dorážel po bombě Stříšky vyražené gólmanem před sebe. Branka nám velice pomohla. Na 2:0 nádherným způsobem zvyšoval Martin Servus, který obstřelil brankáře a balón zamířil do šibenice. Velký klid nám ještě před přestávkou dodal Jindra Faktor. Ve 37. minutě se dostal k míči na malém vápně a měl spoustu času, aby si vybral místo u vzdálenější tyče. Stejně jako Servus, i on si u nás otevřel střelecký účet. Poločas skončil 3:0.

„Utkání bylo i tak náročné. Proti dobře organizovanému soupeři, který hrál do těla. Někdy dle mého názoru možná až moc, ale zvládli jsme to. 3 body zůstaly doma a jen tak dál. Kulo (Jakub Kalousek, pozn. autora) nastřelil dvakrát brankovou konstrukci. Měl smůlu, ale to se prostě stane. Dařila se nám rychlá kombinační hra. Krásně jsme ze středu hřiště rozehrávali do krajů. Chodili jsme před bránu a víceméně se nám dařilo to, co se nedařilo ve Lhotě. Branky nám tam napadaly a my si můžeme jen přát, aby to tak bylo i dál,“ dodal Marek Abrham.

Hostům se nepovedl vstup do druhé půle, kdy ve 48. minutě inkasovali po rohovém kopu Servuse a přesné hlavičce Tomáše Andruchoviče. Veškeré jejich naděje na bodový zisk definitivně zmizely. Nádhernou individuální akci předvedl v 63. minutě Filip Dejčmar. Od půlicí čáry přešel několik protihráčů, dostal se do šestnáctky a prostřelil brankáře na přední tyč. Domácí střelecký den korunoval 8 minut před koncem opět Faktor, který dostal krásnou průnikovou přihrávku, zkušeně obešel brankáře a levou nohou umístil míč z úhlu do brány. Hosté v 88. minutě upravili na konečných 6:1 a obrali opět jistě chytajícího Martina Kindla o čisté konto.

Po utkání se tým shodl, že hráčem zápasu byl výborně hrající Dan Strnad, který odvedl obrovské množství černé práce a hrál s klidem a velkým přehledem. Každý nestřílí branky a tým potřebuje i pracanty.

 

20.8. 2023

SK Lhota - Čechie Velká Dobrá 3:2 (2:2)

1’ J. Zahrádka, 31’ D. Danylych, 54’ M. Kudela - 16’ P. Ondrášek, 45’ J. Mertlík

A tým Čechie v loňské sezoně spadl o soutěž níž a v prvním kole nového ročníku bojoval o body na horké půdě Lhoty. Horké půdě proto, že duely Dobré s Lhotou jsou vždy pikantní. Do ročníku B třídy vstupujeme jako jeden z favoritů na postup, tedy alespoň na papíře. Jakékoli papírové předpoklady musíte ale vždy potvrdit na hřišti. Utkání hodnotil trenér Marek Abrham.

„Náš výkon byl oproti přípravě třetinový, prachbídný. Někteří kluci vypadali, jako by byli prvně na hřišti. Ihned v první minutě jsme inkasovali laciný gól, to nám způsobilo obrovské problémy. Nedotkli jsme se skoro míče a už jsme prohrávali. Poměrně rychle jsme dokázali zareagovat. Zásluhou Patrika Ondráška jsme v 16. minutě vyrovnali. Celkově jsme v utkání vytvořili velké množství nevynucených chyb a soupeř to dokázal trestat. U první branky jsme namazali soupeři na gól, stejně jako u třetí branky. U druhého gólu soupeře jsme zvládli odvrátit hrozbu na roh, který jsme ale absolutně nezvládli pohlídat. Centr na přední tyč, který ani nebyl vysoký, tohle musíme mít pokryté,“ hovořil o hrubkách trenér Abrham.

Ve Lhotě jsme celý zápas pouze dotahovali. Ihned v první minutě jsme prohrávali, aniž bychom se stihli dostat do hry. Snažili jsme se tvořit hru, ale ve finální třetině hřiště nám něco chybělo. Patrik Ondrášek vyrovnal na 1:1, ale po půl hodině jsme po zmíněném rohovém kopu opět prohrávali. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 2:1 pro domácí, udeřil v nastavení první půle Jan Mertlík. Srovnali jsme krok a ve druhé půli nás čekala otevřená partie.

„Nemyslím si, že bychom byli horším týmem. To určitě ne. Drželi jsme balón, měli jsme tlak, ale nedostatečně jsme se tlačili před branku. Měli jsme opět spoustu standardek, ale bohužel je stále neumíme. Věděli jsme, že bychom měli vyhrát, ale podcenili jsme to. Nedokázali jsme utkání strhnout na svou stranu,“ dále hodnotil Abrham.

V 54. minutě jsme po standardce domácích získali míč a šli jsme středem hřiště do protiútoku. Místo potažení míče přišla unáhlená a hlavně nepřesná přihrávka přímo na obránce Lhoty. Domácí otočili hru a zasadili nám třetí úder. Tento gól bolel nejvíc. Přišel ve chvíli, kdy oběma mužstvům docházely ve velkém horku síly. Nakonec se tato branka ukázala být vítěznou. V největší příležitosti našeho týmu napálil Stříška pouze břevno.

„Rosťa Stříška ví, že před rozhodujícím gólem udělal chybu, to je jasné. Zbavoval se míče moc brzy. Bohužel z toho domácí vytěžili rozhodující branku, o to víc to bolí. Mrzí mě, že jsme si takhle znepříjemnili vstup do sezony. Soupeř se na nás skvěle připravil, byli neskutečně důrazní před oběma brankami a skvěle zvládli zónovou obranu. My jsme si bohužel nedokázali počkat, správně jsme měli déle podržet míč a několikrát obehrát situace ze strany na stranu. Rychle jsme se zbavovali míčů, ztráceli je. Byli jsme herně lepší, ale jen po soupeřovu šestnáctku. Před vlastní bránou jsme navíc byli nedůrazní. Také jsme nehráli jako tým, kluci chvílemi hráli moc na sebe. Musíme zrychlit, zpřesnit a zjednodušit hru. Také musíme rozhodně zapracovat na našich slabých standardkách,“ uzavřel své hodnocení Marek Abrham.

Na úvod sezony jsme tedy zapsali prohru 3:2 a o první body zabojujeme doma s Lány.

 

5.8. 2023

Čechie Velká Dobrá - SK Havran Kryry 8:1 (4:1)

3× Andruchovič, 2× Ondrášek, 2× Faktor, Mertlík

Druhé a také poslední přípravné utkání sehrála Čechie proti soupeři SK Havran Kryry. Čerstvý vítěz lounského okresního přeboru a nový účastník ústecké I.B třídy přijel do Velké Dobré s širokým kádrem, plným mladých odchovanců. Soupeř potvrzoval, že do krajské soutěže postoupil zcela oprávněně, neboť musel okresní soutěž jistě přerůst. Domácí borci v modro-bílých barvách však prakticky po celý zápas dominovali, a to jak na míči, tak v předbrankovém prostoru. Z různých důvodů chyběli v naší sestavě Volman, Dejčmar, Stříška, Richter, Přibyl, Křiváček, Menšík, nebo brankář Jungr. Na druhé straně jsme ale měli v základní sestavě všechny tři nové posily, dirigenta a tvůrce hry Servuse a útočníky Faktora s Veselým. Všichni tři byli na hřišti vidět. Důležité ale je, že celý tým působil dobře jako celek. Utkání, v kterém jsme si hodně zastříleli, již tradičně hodnotil hlavní trenér A mužstva Marek Abrham.

„Druhý přípravný zápas a výsledek 8:1 s vedením 4:1 o půli. Po této stránce absolutně úžasné. Bohužel jsme měli pouze jednoho střídajícího hráče, plus tedy náhradního brankáře, protože jsme uprostřed léta a je plno dovolených. K tomu přišla také nějaká zranění, bohužel hned takhle na začátku. Všichni kluci, kteří nastoupili, ale makali naplno. Mužstvo fungovalo naprosto skvěle, začali jsme s novým rozestavením 4-3-3, kde se snažíme hrát velice útočně. Zatím kluci dodržují to, co od nich my trenéři očekáváme. Pokud takto nastavenou laťku udržíme a budeme dál hrát aktivní fotbal, s kombinací a napadáním a pevnou obranou, myslím, že bychom se v B třídě měli pohybovat na horních pozicích.“

Střelecký účet utkání jsme otevřeli opět vcelku brzy. Veselý se skvěle uvolnil a běžel sám na brankáře. Přízemní střela skončila na vzdálenější tyči, Ondráškova dorážka na mokrém trávníku nebyla razantní, ale skvěle umístěna do protipohybu brankáře, který nedokázal zareagovat. Druhou branku vybojoval pro Andruchoviče důrazně v souboji Faktor, Tomáš si pak balon navedl a propálil gólmana hostí. Z ojedinělé, povedené akce hosté snížili, když se prosadil osamocený útočník po centru ze strany. Třetí branku přidal opět Andruchovič a bylo to znovu po skvělém presinku  a vysokém zisku míče, Tomáš napřáhl za vápnem ke střele a vedli jsme 3:1. Čtvrtá branka našich jde na vrub chybce brankáře soupeře, kterému propadl míč letící při zemi po centru z pravé strany, na zadní tyči číhal Jindra Faktor a bylo to 4:1.

„V kabině jsme si řekli, že utkání chceme odehrát ofenzivně, že nebudeme hrát zezadu. Zvolili jsme rozestavení, abychom hráli aktivní a nátlakový fotbal, hráče na to máme. Myslím, že to opravdu bylo vidět. Jednou jsme se nevrátili dozadu dostatečně rychle a soupeř skóroval. Musím také pochválit Martina Kindla, který pochytal další 2-3 příležitosti protivníka. Kryry se ale kromě toho gólu nedostaly prakticky k ničemu závažnějšímu. Držení míče a veškerá aktivita byly na naší straně. Naše tradiční bolístka, neproměňování šancí, nás dneska až tolik nebolela. I tak jsme ale měli dalších cca 5-6 gólovek, které jsme neproměnili. Jsme ale v přípravě, vše pilujeme a zkoušíme i nové věci. Líbí se mi to, jsem nadšený a věřím, že ten fotbal bude bavit i kluky,“ dodává trenér Abrham.

Na 5:1 zvyšoval po krásné a rychlé akci na trase Faktor-Ondrášek-Andruchovič-Mertlík posledně jmenovaný. Hattrick poté zkompletoval Andruchovič po rohu zahraném právě Mertlíkem. Krásnou střelou z první se ke kanonádě přidal také Ondrášek a po další krásné akci, kterou rozjel Mertlík a ke které se přidali Ondrášek s Andruchovičem, se prosadil znovu Jindra Faktor. Po brance na 8:1 přišel závěrečný hvizd.

„Klobouček před naším vedením, že dokázalo takto kvalitně doplnit kádr. Kuba Veselý je rychlý, má dobré náběhy, jen si ještě musíme trošku potykat v rozestavení, ale to bude dobré. Faktor je gólový hráč, podrží míč, je silný. No a Martin Servus je kluk s neskutečným přehledem, který na hřišti komunikuje a diriguje tým. Kluci hráli dobře a samozřejmě se přidali i další. Ondrášek hrál dobré utkání, Honza Mertlík je týmový dělník, spoustu toho naběhal a vybojoval i připravil. Tomáš Andruchovič z pozice beka nasázel hattrick, hrál úžasně. Ještě jednou pochvala pro celý tým,“ uzavřel své hodnocení Marek Abrham.

 

22.7. 2023

Čechie Velká Dobrá - TJ Sokol Tuchoměřice 6:2 (4:1)

4× Mertlík, Zelenka, Veselý

Minulou sobotu přivítala Čechie na domácím hřišti celek Tuchoměřic. Obě mužstva si zpestřila letní přípravu přátelským utkáním. Tuchoměřice opanovaly minulou sezonu B třídy, kdy si suverénně došly pro postup. Došlo tedy na poměření sil dvou týmů, které mohly načerpat informace o tom, jaká asi může být kvalita v soutěžích, na které se chystají. Velká Dobrá porazila Tuchoměřice 6:2. Nejvíce vynikl výkon Honzy Mertlíka, který nasázel čtyři branky. V útoku se také představily nové posily našeho týmu. Utkání hodnotil hlavní trenér A mužstva Marek Abrham.

„Vynikající výkon celého týmu. Chybělo nám několik kluků, ale i tak jsme měli na střídání 4-5 hráčů. Předně musím vyzdvihnout výkon Mertense (Mertlíka, pozn. autora), který dal čtyři góly, jeden hezčí, než druhý. Úžasný individuální výkon. Doufám, že to znamená, že mu to tam začalo padat. Dále tradičně dobře zahráli naši mladíci a připojili se k nim i další. Hrál se pohledný fotbal, padlo hodně branek. Tuchoměřice prolétl minulou sezónou B třídy snad jen s dvěma remízami. Pro nás šlo o dobré srovnání a poměření sil,“ komentoval zápas Marek Abrham.

Čechie na soupeře vlétla a rychle vedla 2:0, Trefili se Mertlík se Zelenkou. Soupeř byl ze začátku lehce opařený, ale postupně se zvedal. Brzy z jedné ze svých akcí snížil na 2:1, když se naše obrana nevrátila dostatečně rychle. Chvilku to vypadalo, že by se hra mohla vyrovnat, ale domácí poté opět přepnuli na větší obrátky a do poločasu přidali další dvě branky. Krásně se prosadil znovu Mertlík a trefil se také nově příchozí Veselý.

„Jsem především rád, že kluci fungují. Nikdo teď neodešel, naopak máme nové posily. V první půli byla patrná naše dominance, i když soupeř se po našich prvních dvou gólech začal osmělovat. Podržela nás pevná obrana a brankář Kindl. Důsledkem zmíněného polevení bylo snížení Tuchoměřic na 2:1, ale do přestávky jsme se prosadili ještě dvakrát,“ pokračuje Abrham.

Ve druhé půli nejprve přišlo snížení Tuchoměřic z penalty, která by se v ostrém zápase nepískala. Soupeř přepadl přes dva bránící hráče Dobré, kteří se srazili. Rozhodčí ale nechal hosty zahrát pokutový kop, který proměnili. Na hřišti ale stále byl hráč zápasu Honza Mertlík, který se ještě dvakrát zapsal do střelecké listiny.

„Druhý poločas jsme začali vlažněji. Tuchoměřice snížily z penalty, ale pak jsme opět sepnuli a předvedli několik nádherných akcí. Všechny branky v zápase jsme vstřelili po rychlých a pohledných akcích, tak chceme, aby to vypadalo. Z mého pohledu tedy šlo o kvalitní přípravu, i když jsme měli za sebou pouhé dva tréninky. Myslím ale, že soupeř na tom byl stejně. Navíc nám i jim chyběli někteří hráči. Na mém týmu je každopádně vidět, že se zklidnil v hlavách. Konec minulé sezóny byl z naší strany nervóznější. Teď už se všichni těší na novou sezónu. Věřím, že jsme dobře nastavení,“ zakončil rozhovor trenér Abrham.

 

17.7. 2023

Velký rozhovor s trenérem A mužstva Markem Abrhamem

Ještě jednou a naposledy se hlavní trenér A týmu Čechie ohlédl za minulou sezonou, která pro Velkou Dobrou přinesla sestup do I.B třídy. V obsáhlejším rozhovoru jsme si však nepovídali pouze o tom, co bylo. Hledíme do budoucnosti, na té se totiž dá pracovat, proto jsme se bavili také o nadcházející letní přípravě a vyhlídkách do nové sezony, ve které bychom měli být jedním z největších favoritů na zisk prvního místa.

Můžete se ještě jednou ohlédnout za uplynulou sezonou?

Na úplném začátku jsme měli široký kádr a všichni do jednoho měli velkou chuť do fotbalu. V prvních utkáních to bylo znát, ale pak se mi zdálo, že tým sundal nohu z plynu a ubral na své výkonnosti. Projevilo se to mnoha ztrátami bodů. Na podzim jsme rozhodně neskončili na bodech, jak jsme si plánovali. Následovalo velice kvalitní zimní soustředění v domácích doverských podmínkách. Po fyzické stránce jsme se na jarní část připravili velice dobře. Po podzimu odešel Sekanina, který už poslední zápasy podzimu hrál tím stylem, že byl myšlenkami jinde. Do toho se přidaly dlouhodobější absence, ať už vinou školního nebo pracovního pobytu v zahraničí. To jsou pochopitelné důvody. K tomu jsme ale přičítali ztráty dalších kluků, kteří nedali vědět, co se děje a nezvedali telefony. Z 21 lidí v kádru jsme pak měli 7 lidí mimo.

Mělo to ale ve výsledku i pozitivní důsledky, že?

Mělo. Do přípravy na jaro jsme stáhli k A týmu dva dorostence, Přibyla s Křiváčkem. Zapracovali jsme je do týmu tak, že nastupovali standardně v základu. Oba dva hráli naprosto neskutečně a obrovsky fotbalově vyrostli. Jsou to pořád ještě mladí kluci, ale i po mentální stránce narostli do neuvěřitelných výšin a do A týmu rozhodně patří.

Do jarní části soutěže jste nešli z pozice, jakou jste si představovali. Kde se nakonec sezona lámala?

Jarní část jsme nezačali po herní stránce špatně. Hned v první utkání jsme byli rezervě SK Kladno vyrovnaným soupeřem, ale prohráli jsme. Po celou sezonu jsme dopláceli na neproměňování šancí. Zakončování bylo z naší strany žalostné. Na gól se moc nadřeme. Na podzim nás nikdo výrazně herně nepřehrál, až na Milín a Vestce, s kterými jsme odehráli strašidelné zápasy. Nepočítám zápasy, které nebyly čistě jen o fotbale. Mám tím na mysli duely se Strašecím nebo Rakovníkem, kde všichni víme, o co šlo. Na jaře jsme takto vybouchli snad jen v Nelahozevsi, jinak jsme ve férově řízených utkáních hráli minimálně vyrovnané partie. Neproměňování šancí nás ale potopilo. Udělali jsme si statistiku a měli jsme v průměru 10 šancí na gól. To je prostě moc. V posledním utkání sezony s Královým Dvorem jsme šli šestkrát sami na brankáře a nedali z toho ani branku.

O jaký styl hry jste se snažili? Jaký styl fotbalu jste chtěli předvádět?

Do každého jednoho zápasu jsme šli s tím, že budeme hrát ze zabezpečené obrany s rychlým přechodem do brejkových situací. Samozřejmě jsme vždy chtěli hrát fotbal, ne pouhou nakopávanou. Na to, myslím si, tento tým rozhodně má a také to často ukazoval. To jsme pochopitelně měnili v momentech, kdy jsme v zápase prohrávali třeba o branku. Pak jsme vše soustředili do útoku. Jednou se nám takto podařilo zápas vyrovnat, jindy jsme ale neprolomili pevný blok a k tomu ta naše produktivita.

Mluvíte o nakopávané. Ukázalo se, že značná část týmu A třídy takto hraje. Například i vysoko postavené Jíloviště…

Konkrétně třeba Jíloviště nás dobře zná. Už na podzim říkal jejich Jan Rajnoch, že nechápe naše postavení v tabulce, když hrajeme takový fotbal. To je ale něco, co nám v průběhu sezony říkala spousta lidí i z řad soupeřů. Na hřišti suveréna soutěže z Chlumce jsme prohrávali 2:1, jednu branku nám rozhodčí neuznali, ve druhé půli jsme byli lepším týmem a dvacet minut před koncem začali borci z Chlumce zakopávat balóny, a to šlo o nejlepší mužstvo soutěže. Umíme si vytvořit tlak, umíme hrát pěkný, kombinační fotbal, ale opět se k tomu vracím, nejsme schopní to přetavit v branky. Výsledkem byl bohužel sestup do B třídy.

Posuneme se k tomu, co vás čeká. Kdy začíná letní příprava? Čím ji zahájíte, co vše do ní zapojíte a jak bude probíhat?

Letní přípravu začínáme v úterý 18. července. První týden budeme mít dva tréninky. Začneme pozvolna, protože neočekávám, že by se kluci v pauze udržovali ve formě. Po dovolených a odpočinku tedy začneme zvolna, abychom je hned neutavili. Další týden máme úterní trénink a hned ve středu odjíždíme na soustředění do Jizerských hor, kde kluky čeká velice náročné čtyřdenní soustředění. Rovinku tam nenajdete. Tam nabereme hrubou fyzickou kondici. Tomu bude vše podřízeno. Měli bychom jet v kompletním složení. Nikdo se zatím neomlouval, takže předpokládám, že pojedeme opravdu všichni. S navrátilci a nově příchozími by to mělo být kolem 20 hráčů. Půjde klasicky o přípravu bez balónu. Zaměříme se na běh, posilování a koordinaci těla. Po návratu z hor budeme mít v dalším týdnu dva tréninky stále ještě hrubšího fyzického charakteru, ale už s míčem. V dalších trénincích už přejdeme k nácviku herních činností a situací. Tímto stylem pojedeme až do prvního ostrého zápasu.

Do přípravy máte zakomponované i přípravné zápasy. Kdy a s kým se utkáte?

Začínáme 18. července a hned 22. července máme domluvený přípravný duel s mužstvem Tuchoměřic, které postoupily do A třídy. Přemýšlíme, jestli vůbec budeme domlouvat další přípravná utkání. Minulý rok jsme jich hráli relativně hodně a zdálo se nám, že kluci pak nebyli tolik hladoví při prvních ostrých zápasech. Je tedy možné, že pak už v přípravě budeme pouze trénovat v rámci modelových utkání a budeme pilovat standardní situace. Padlo nám jedno venkovní utkání ve Slivenci a ještě nás oslovil Zavidov, ale to nejspíše nedopadne. V přípravě dostanou úplně všichni stejnou minutáž. V modelových utkáních v rámci tréninků si můžeme posouvat hráče, jak chceme a potřebujeme. Byl bych rád, kdyby se zapojili i někteří kluci z B týmu. Na chatě v Jizerkách je místo a byl bych rád, kdyby na soustředění s námi jelo i třeba 5-10 kluků z „béčka“. Potřebujeme, aby se obě mužstva více prolínala. Navíc jsou tam samozřejmě také kvalitní hráči, kteří mohou vypomoci v A týmu. Ještě k té přípravě. První týden jedeme dva tréninky, poté tedy odjíždíme na soustředění, ale od toho dalšího týdne budeme trénovat třikrát týdně. Nevím samozřejmě, jestli to dokážeme udržet i v průběhu sezony, což bych alespoň měsíc na začátku sezony chtěl, ale kluci k tomu byli svolní.

Ona ta podzimní část zase nebude tak dlouhá, od konce srpna do poloviny listopadu…

To je jedna věc. Navíc nás v soutěži není 16, ale pouze 14 mužstev. To je o dva zápasy za půlrok méně. Sezona nám začíná později a končí dříve. Po posledním utkání můžeme dát 2-3 tréninky na vydýchání a se zimní přípravou začneme zase dřív, abychom to do sebe dostali. I vzhledem k tomu bychom mohli udržet systém tří tréninků týdně. Nehrajeme IV. třídu, teď tedy hrajeme „jen“ B třídu, ale pořád to je krajská soutěž. Minimálně dva tréninky týdně jsou povinnost, lépe tři. Po sezoně kluci jasně řekli, že se o postup zpátky porveme. Já jsem oficiálně vyhlásil útok na okamžitý návrat do A třídy. Byla by to ostuda, kdybychom to nedokázali. Už bych opravdu přemýšlel, jestli u fotbalu zůstávat. Už teď jsem sestup vzal na sebe. Cítím to jako vlastní selhání.

Některé změny v kádru už byly oznámeny, a to odchody (Sekaniny v zimě a Zimermana po sezoně, pozn. autora). Dojde k nějakým dalším odchodům a jak jsme na tom naopak s posilami?

Když nebudeme počítat Sekaninu s Zimermanem, kteří nyní oba hrají za Doksy, všichni ostatní zůstávají. Ano, musíme ještě připočítat pravděpodobný konec Denise Rogerse, který ale dlouhodobě nekomunikuje a v týmu tedy prakticky nebyl. Dál nevíme např o Salvétovi, jestli se zapojí. Ale kádr, který dojížděl sezonu, zůstává pohromadě. Otazník visí nad Martinem Kreisingerem, který si chtěl vzít delší volno kvůli doléčení zranění, ale tomu jsem řekl, že měsíc by měl stačit. Případně bychom mu umožnili nějaký individuální přístup k tréninkům. Zůstává také Filip Dejčmar, který měl nabídky z A třídy i B třídy. Po odchodu Zimermana se na stopera stáhl Zelenka a odehrál si to skvěle. Potřeboval by k sobě zkušeného středního obránce a bude to bez problémů. Potenciálně kvalitní náhradu z vlastních řad máme v Pafkovičovi, pokud se dá zdravotně do pořádku. V nouzi můžou na stoperu zahrát i naše dvě defenzivní „šestky“ Dan Strnad s Michalem Linhartem. Máme výhodu, že máme větší množství kreativních hráčů, kteří dokážou zahrát i na jiných, než jejich postech. Je to tedy nouzové řešení, ale i nasazování druhého gólmana, ať už Kindla nebo Jungra, na hrot nám v případě potřeby pomohlo. Brankáři jsou známí tím, že jsou trochu blázni a oni těch 30-40 minut v tom útoku odmakají. Dál třeba Rosťu Stříšku nechci utápět v obraně, protože on je plícemi mužstva. Naběhá neskutečné kilometry a svým napadáním je vepředu obrovsky platný. Odvede neskutečné množství černé práce, přerušuje akce soupeře a dokáže se v rychlosti vracet zpátky.

A ještě k těm posilám, které přijdou…

Posily jsme hodně řešili s Rosťou Stříškou st. Neřešili jsme tak úplně posílení podle postů, ale spíše jako doplnění týmu. Na klucích pak bude, aby si vybojovali základ. Je těžké hráče sehnat, i proto jsme neřešili posílení striktně podle pozic, na kterých ti kluci hrají. Jeden z nově příchozích by měl být obránce, další dva by měli být do zálohy, jeden z nich spíše defenzivní, druhý víceméně ofenzivní, čtvrtý by měl být pravděpodobně do útoku. Vše je ale v jednání, konkrétně vše oznámíme, až to bude oficiální. Nicméně jednoho ze zmíněných kluků lovíme z okresního přeboru, jednoho z A třídy a dva hráli krajský přebor. Budu se opakovat, zas a znovu, ale mužstvo, které tady je, nepatří do B třídy a mělo by hrát minimálně v prostředku tabulky A třídy. Máme hodně mladý tým, s Kladnem a Dvorem Králové jsme měli vloni nejspíš nejmladší tým v soutěži. Věřím, že nově příchozí zkvalitní kádr.

Částečně už jste o tom mluvil a vlastně je to víceméně jasné, ale jaké jsou cíle do nové sezony?

Cíle jsou tři. Udržet kádr pohromadě a zdravý, případně ho rozšířit, hrát kvalitní fotbal a vyhrávat a postoupit. Za mě nic jiného nepřipadá do úvahy. Do A třídy postupuje jedno mužstvo, jasně budeme cílit na umístění zaručujícím postup.

Koho vnímáte jako největšího konkurenta v boji o postup?

Při vší úctě? Nikoho. Samozřejmě jsou tam kvalitní soupeři. Do B třídy postoupil např. Slavoj Kladno, který má kvalitní kádr. Je tam Libušín, který teď skončil druhý za Tuchoměřicemi. Nové Strašecí spadlo s námi a spojilo se s Mšecí, ale hodně lidí jim odešlo. Jsem přesvědčený o tom, že kvalitu máme obrovskou, abychom soutěží prošli tak, abychom postoupili, abychom hráli prim. Samozřejmě se ale dá očekávat, že nějaké ztráty zapíšeme. Absolutně nic jiného, než postup, nepřipadá v úvahu.

Dobře, zeptám se jinak. Na jaké zápasy se nejvíce těšíte?

Specifický zápas pro mě bude se Slavojem, protože tam mám bývalé svěřence a vlastního synovce. Dále se těším na Libušín, kde jsem nějakou chvíli působil. Na Strašecí (nově pod názvem Mšec, pozn. autora), kterým stále máme, co vracet, i když jsme je teď na jaře doma roznesli.

Jakou hru budete chtít předvádět? Bude se nějak lišit od hry, kterou jste hráli v A třídě?

Herní rozestavení budeme ještě pilovat, samozřejmě taky podle hráčů, kteří budou k dispozici. Ale myslím si, že se rozestavením nebudeme tolik lišit od konce minulé sezony. Budeme se držet svého. Chceme hrát fotbal. S kvalitními soupeři jsme byli z taktických důvodů lehce zatažení, ale s ostatními jsme si to chtěli fotbalově rozdat na férovku. Chceme hrát pohledný a rychlý fotbal. Na některé zápasy B třídy jsem se byl podívat, ale jinak ji moc neznám. Obávám se, že hodně soupeřů proti nám bude hrát hodně zataženě, z pevného bloku a na brejky. Musíme zlepšit koncovku. Důležité taky je, abychom se nepřizpůsobili hře a tempu soupeřů. Musíme být aktivní a diktovat tempo hry. Musím kluky opět velice pochválit za přístup. Z kabiny do každého zápasu šli namotivovaní. Někdy jsme ale hlavami na hřišti padli dolů a na tom taky musíme zapracovat.

Kolik bodů z podzimních 13 zápasů chcete urvat?

Z 13 zápasů musíme bez diskuzí 10 vyhrát, 2 můžeme zremizovat a toleruji 1 prohru. Z 39 možných bodů je pro mě minimem meta 32 získaných bodů. Věřím, že když budeme dobře pracovat, nemůže nás nic zastavit. Jedině snad Covid, který už se snad nikdy nevrátí. Pokud se nevrátíme hned zpátky do A třídy, budu obrovsky zklamaný.

Máte závěrem nějaký vzkaz pro fanoušky a hráče vašeho týmu?

Budeme moc rádi, když nás lidi nadále budou podporovat. Jsme rádi za každého jednoho, který na zápasy přijde. Doufám, že budou chodit minimálně ve stejném počtu, jako v minulé sezoně. Chceme hrát pro ně, aby je to bavilo a viděli hezký fotbal. Samozřejmě chceme vyhrávat, pak to všechny, nás i vás, baví víc. Vlastnímu týmu vzkazuji, že vyhlašuji útok na A třídu. Věřím jim a také věřím, že kvalitu a sílu na to máme. Věřím, že si tu společně za rok zařveme a postup oslavíme.

 

17.6. 2023

Čechie Velká Dobrá - FK Králův Dvůr B 1:3 (1:1)

29’ P. Ondrášek - 33’ M. Janků, 82’ P. Dochtor (pen.), 93’ P. Dochtor

V posledním utkání sezony 2022/23 jsme chtěli porazit Králův Dvůr B, abychom živili nepatrnou naději na záchranu v soutěži. V případě naší výhry a současně také zaváhání Nového Strašecí jsme se právě před tohoto soupeře mohli tabulkově posunout. Za určité konstelace sestupujících mužstev z vyšších soutěží jsme se ještě mohli zachránit. Ano, celé už to bylo v teoretické rovině. Proti Královu Dvoru jsme vedli, ale jen krátce. Náš největší problém, neproměňování šancí, se plně ukázal i v tomto zápase a šťastnější hosté v závěru otočili na konečných 1:3.

„Nejprve jsme působili zaleknutým dojmem, v úvodu se nám nechtělo příliš hrát, ale poté se to zlepšilo. Ve 29. minutě jsme předvedli krásnou akci, kdy Stříška křižným pasem nalezl Ondráška ve vápně, který z jedné poslal balón do protipohybu brankáře. Vedli jsme 1:0, ale místo uklidnění v podobě dalších gólů jsme po naší chybě inkasovali. Naše gólová produktivita je bohužel tristní. O přestávce jsme se snažili nabudit. Zbývalo nám posledních 45 minut celé sezony, rozhodně jsme neměli na co čekat. Ze začátku druhé půle to vypadalo slušně, ale opět jsme neproměňovali. Ondrášek měl v zápase dvě ložené šance, Stříška dokonce snad čtyři. Jednou jsme šli dva na jednoho, ale opět jsme situaci vyřešili špatně. Toto nás trápí neustále, z velké části je právě tento problém příčinou našeho sestupu o soutěž níž. Na soupeři z Králova Dvora bylo vidět, že se poslední zápasy zvedal a zlepšoval. Oproti našemu vzájemnému duelu z podzimu byli více na míči a hráli s ním lépe, než my. Klobouk dolů před tím, jakou práci odvedli s mladými kluky. Hra se postupně vyrovnala. Necelých deset minut před koncem zahrál Strnad na čáře rukou (loktem), dostal červenou a my inkasovali z pokutového kopu. Tohle mu pochopitelně nemůžeme vyčítat. Hosté měli větší chuť zvítězit a nakonec tři body urvali. My musíme obrovsky zapracovat na naší koncovce. Proměnit jednu z devíti šancí je neskutečně málo. Třetí branku v naší síti z úplného závěru už nehodnotím, hráli jsme na maximální riziko a nepodařilo se nám vyrovnat. Paradoxní trošku je, že v deseti jsme byli nebezpečnější, než v plném počtu,“ hodnotil utkání hlavní trenér A mužstva Marek Abrham.

„Úplným závěrem musím říct, že jsem obrovsky zklamaný, že se nám nepodařilo soutěž udržet. Naším hlavním a jednoznačným cílem pro následující sezonu bude okamžitý návrat zpět,“ uzavírá své hodnocení Abrham.

 

10.6. 2023

TJ Ligmet Milín - Čechie Velká Dobrá 5:2 (1:2)

2’ S. Gabriel, 55’ L. Kunc (pen.), 62’ M. Pohořálek, 66’ O. Vrkoč, 84’ M. Bálek - 6’ F. Dejčmar, 18’ J. Obdržal (vl.)

Větší část zápasů jarní části sezony odehrálo naše A mužstvo se značnými zdravotními problémy a omezeními. To není žádná výmluva, tak to prostě je. Také v Milíně měli naši trenéři na střídání pouhé dva hráče a jeden z nich byl náhradní brankář. Řada kluků v základní sestavě hrála „pod prášky“ nebo s nedoléčeným zraněním. Proti druhému celku tabulky jsme v poločase vedli 1:2, na udržení solidního výsledku jsme ale neměli dostatek fyzických sil.

„Potýkáme se s neskutečnou marodkou. Klukům patří velké díky, že do toho šli pod prášky. Začátek se nám nepovedl. Ve 2. minutě domácí zahráli dlouhý balón po pravé straně a z této rychlé akce vytěžili brzké vedení. Byli jsme zaskočení, ale prakticky ihned se nám podařilo vyrovnat. V 6. minutě Dejčmar prokličkoval z půlky hřiště až před gólmana, kterého také převezl a po nádherné individuální akci dával do prázdné brány. Obrovsky na nás bylo znát, že jsme byli pochroumaní, zdravotně i svalově. Zcela logicky jsme hráli odzadu a celý první poločas se nám to prakticky dařilo. Dlouho jsme Milín nepouštěli k ničemu závažnějšímu. V 18. minutě hledal brankář Kindl dlouhým nákopem Patrika Ondráška, jejich stoper hrál hlavou malou domů, ale brankář byl venku z brány. Takové vlastní góly se stávají. O poločase jsme tedy vedli o jednu branku,“ řekl k první půli v Milíně trenér Marek Abrham.

„Bylo na nás opravdu vidět, že šlapeme vodu, jak se říká. Chtěli jsme vedení udržet co nejdéle, abychom se povzbudili. Bohužel jsme ale inkasovali hned po deseti minutách druhé části. Přišla penalta domácích, která byla jasná. Kindl šel do souboje dost vehementně, stane se. Milín vyrovnal, měl více sil a také velkou kvalitu. Začali jsme vyrábět menší chybičky, které ale v součtu vedly k další brankám v naší síti. Nebyli jsme v některých soubojích dostatečně důrazní. V rozmezí 62. a 66. minuty jsme po zmíněných chybách inkasovali dva slepené góly a malinko jsme rezignovali. Už v 16. minutě střídal zraněný Andruchovič. Dejčmar vydržel až do 70. minuty. O střídání si říkali i další, ale neměli jsme na lavičce náhradu. Chyběl nám zraněný Vojta Křiváček a indisponovaný Dan Strnad. Kluci na hřišti chtěli hrát a bojovali, za to jim patří velké díky. Domácím pochopitelně nechceme ubírat kredit. Mužstvo Milína přesahuje svou kvalitou tuto soutěž. Výborně chytal Martin Kindl, měl několik výborných zákroků. Obrovskou pochvalu zaslouží speciálně Patrik Ondrášek, který dlouho absentoval. Před zápasem absolvoval jen pár tréninků a šel ihned do ostrého zápasu. Udýchal to a obraně Milína opravdu zatápěl. Je to další z obrovsky šikovných kluků v týmu a do budoucna ho budeme hodně potřebovat,“ dodává trenér Abrham.

Pro úplnost musíme jen doplnit, že Milín v 84. minutě uzavřel na konečných 5:2 a my jeli domů bez bodů.  

 

27.5. 2023

FK Jinočany - Čechie Velká Dobrá 1:1 (0:1)

51’ T. Volek - 14’ J. Mertlík

S rychle se blížícím koncem sezony jsme každý víkend ve stejné situaci. Potřebujeme v každém zápase hrát až za hranicí svých možností a vyválčit tři body. Tentokrát jsme bojovali na hřišti Jinočan, které prakticky polovinu svých utkání v soutěži remizovaly. V Jinočanech jsme brzy vedli, ale utkání nakonec dospělo k remíze, která u Jinočan nemůže nikoho překvapit. K utkání se tradičně vyjádřil trenér Marek Abrham.

„Den před zápasem nevypadala situace ideálně. Zimerman si poranil v práci kotník, ale nakonec nastoupil. Utkání jsme rozehráli úžasně, hráli jsme to, co jsme potřebovali. Vzadu jsme hráli na bezpečí a dopředu na rychlé výpady. Ve 14. minutě se nám podařilo otevřít skóre. Honza Mertlík udělal kličku do vápna, balón ještě kousek potáhl a krásně zakončil na zadní tyč. Soupeř zahrozil z několika příležitostí, ale to jsme vzadu vyřešili. Navíc výborně chytal brankář Kindl. Může nás mrzet, že jsme nezvýšili na 0:2, Stříška s Dejčmarem postupovali na jednoho obránce, situaci vyřešili celkem dobře, ale konečná střela měla mít o něco větší razanci a mohl to být gól. Brankář domácích tuto příležitost vyrazil,“ hodnotí první půli Marek Abrham.

Na hře Čechie byla znát velká snaha, i když někteří hráli s lehčím zraněním. Poločas skončil vedením našeho mužstva o jednu branku. Přestávkové instrukce byly jasné a jednoduché. Bylo potřeba koncentrovat se, nepolevovat a držet vedení, pokud možno se vstřelením další branky. Nálada v týmu byla výborná.

„Bohužel došlo v 51. minutě z naší strany k menší hrubce. Vojta Křiváček přihrával na střed hřiště, místo zahrání situace nahoru po lajně. O míč jsme přišli, domácí šli do přečíslení a vyrovnali. Vojta z toho byl špatný, ale takové chybičky se stávají. Chtěl to zahrát fotbalově, bohužel z toho byla branka v naší síti. Ale znovu, tohle se stane každému. Navíc proti Vojtovi nejde říct ani popel, opět utkání odehrál na svůj věk výborně. Poté jsme taky museli sáhnout k několika střídáním. Michal Linhart nemohl po zranění, z kterého se nedávno dostal, odehrát celé utkání, takže za něj šel do hry Dan Strnad a oba si to na postu defenzivní šestky odehráli skvěle. Dále jsme střídali Romana Volmana, který z osobních důvodů vynechal pár tréninků a pak se nám taky bohužel zranil Tomáš Andruchovič. Soupeř dál hrozil dobrými náběhy za obranu. Před koncem jsme ještě obdrželi červenou kartu. Jungr na hrotu fauloval a všichni na hřišti přestali hrát. Nepískalo se, stoper domácích nakopl dlouhý balón a Zelenka zatáhl na druhé straně za záchranou brzdu, kdy naší obraně unikal útočník, který využil situace, že nikdo nehrál a nikdo nebyl v pohybu. Ta situace byla ze strany rozhodčího naprosto v pořádku. Sudí nechával domácím výhodu a my musíme hrát, dokud se nepřeruší hra. Červená karta byla taky jasná, Zelenka byl v tu chvíli poslední hráč a soupeře jasně fauloval. Bude nám v příštím zápase chybět, ale lepší, než inkasovat na 2:1,“ uzavírá své hodnocení Abrham.

Bod za venkovní remízu bychom v jiné situaci brali. Nyní je to ale pro nás málo. Mohli jsme dát na 0:2, při vyrovnání jsme naopak vyrobili malou hrubku, která nás ale vytrestala. Tři body jsme klidně přivést mohli, remíza byla ale nakonec přeci jen spravedlivá. Bojujeme dál, nevzdáváme se. Zbývají tři zápasy, to je devět bodů a my se o ně porveme.

20.5. 2023

Čechie Velká Dobrá - Viktoria Vestec 1:1 (0:0)

82’ V. Křiváček - 75’ V. Máče

Domácí vítězství nad Novým Strašecím o týden dříve nám dodalo naději, že záchrana nemusí být ještě nutně ztracená. Po týdnu nás čekalo opět domácí utkání a tentokrát jsme si ho střihli proti Viktorii Vestec, která okupuje třetí místo tabulky. Rozhodně nás tedy opět nečekala snadná práce, ale my v naší situaci nemůžeme koukat nalevo, napravo. Nezáleží na tom, kdo stojí proti nám, potřebujeme vítězit. Nakonec se urodila remíza, nutno dodat, že zasloužená.

„Z naší strany šlo o jeden z vydařených zápasů. Nechtěli jsme na hřišti bláznit, naopak jsme chtěli hrát, co umíme. Bránili jsme od středového kruhu, neotevírali jsme obranu. Soupeř byl velice kvalitní a zkušený. Ze začátku utkání se do nás snažili jít, ale to jsme s přehledem ustáli. Dobývali nás, ale my se výborně posouvali. Šance byly na obou stranách, hosté více kombinovali, my se naopak pokoušeli o rychlé přechody do brejkových příležitostí. Nějaké šance se urodily na obou stranách, ale do kabin se šlo za stavu 0:0,“ hodnotil první půli trenér A týmu Marek Abrham.

Vedle jisté obrany nás v první půli podržel brankář Kindl. Hosté hrozili z akcí, které nejčastěji rozjížděli zkušení Vidlička a Máče. Když už hrozila domácí Čechie, měli v tom nejčastěji prsty Dejčmar, Mertlík a Stříška.

„O půli jsme si řekli, že musíme jet dál, pokračovat v dobré práci a neusnout, což je letos taková naše klasika. Tohle se nám podařilo splnit. Od nějaké 55. minuty jsme se také začali osmělovat. Soupeř už byl unavenější, oni přeci jen mají lehce starší kádr, i když o to více zkušený a velice kvalitní. Pak ale bohužel přišla 75. minuta, kdy Zelenka po jejich standardce lehce přizvednul centrovaný balón, ten se dostal k soupeři na hranici vápna a hosté šli do vedení. Branka Vestce nás nabudila, makali jsme a vyrovnání jsme si nakonec zasloužili. Střídající Jungr krásně vybojoval míč, posunul na Andruchoviče, který opět hrál skvělé utkání, ten zatáhl po lajně a střílený centr před bránu si našel Křiváček, který předvedl ukázkovou rybičku. Tenhle gól byl přímo učebnicový,“ pokračuje Marek Abrham.

Ve druhé půli měla Čechie o něco více příležitostí, než soupeř. K velké škodě jsme ale správně nevyřešili situace, kdy jsme chodili do přečíslení tři na jednoho nebo dokonce čtyři na dva. V Dobré se tedy dělily body. I když potřebujeme bodovat naplno, bod ze zápasu s Vestcem je cenný.

„Remíza určitě zasloužená. Bod bychom za jiné konstelace brali, teď jsme ale samozřejmě chtěli a potřebovali tři. Pokud budeme takto hrát do konce soutěže, musíme urvat body v boji o záchranu. Opět musím zmínit perfektní výkon rozhodčích, nenechali si do ničeho mluvit a pískali férově. Kéž by to takto bylo po celou sezonu, ale to je jiná písnička. Musím také pochválit mužstvo, jejich nasazení a nastavení v hlavách. Kdybychom takto hráli po většinu sezony, byli bychom jinde,“ uzavírá své hodnocení Marek Abrham.

13.5. 2023

Čechie Velká Dobrá - Sokol Nové Strašecí 5:0 (2:0)

43’ J. Mertlík, 45’ T. Andruchovič, 67’ J. Trégr (vl.), 70’ V. Křiváček, 89’ M. Jungr

Do zápasu s Novým Strašecím vybojovali fotbalisté Velké Dobré na jaře pouhé čtyři body. To je v boji o udržení v soutěži samozřejmě málo. Všichni si uvědomují, že nyní je už opravdu třeba začít sbírat body pravidelně a nejlépe po třech. Proti Strašecí jsme nastupovali s dvojitou motivací. Za utkání na jejich hřišti na podzim jsme jim měli rozhodně, co vracet. Navíc, v posledním utkání v Rakovníku jsme prohráli 6:0, takže bylo, co odčiňovat. Obě tato zmíněná utkání spojuje silný pocit křivdy, kdy nás rozhodčí nešetřili. Na Dobré se ale tentokrát psal úplně jiný příběh. Rozhodčí odřídili zápas s velkým přehledem, bez jediné stopy pochybností. Dokonalá rovina nám vyhovovala, byli jsme fotbalovější a soupeře jsme rozstříleli 5:0.

„Dneska je hodnocení velice jednoduché. Obrovskou pochvalu skládám celému mančaftu. V naší situaci jsme si řekli, že si jdeme zahrát fotbal nejlépe, jak umíme. Až na prvních pět minut utkání, kdy jsme soupeře nechali trošku vybláznit, jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. To se odráží i na výsledku, kdy jsme vstřelili pět gólů a žádný jsme neobdrželi. Soupeř se pokoušel pouze o nakopávané míče za obranu, které jsme v klidu sbírali. Byli jsme určitě i nebezpečnější. Obrovsky nám pomohly první dvě branky v úplném závěru poločasu,“ hodnotí první poločas trenér Marek Abrham.

První poločas se skutečně, až na úplný úvod utkání, odehrával v režii domácího týmu. K radosti všech domácích příznivců, a opět výborného kotle našich nejmenších hráčů a hráček, hrála Čechie pohledný fotbal, kdy byla po většinu času na balónu. Pokusy o ohrožení naší branky nakopávanými míči do brejkových situací hostům nevycházely, ale i přes naši dominanci se čekalo na první branku až na závěr první půle. Ve 43. minutě našel Volman krásným centrem Mertlíka, který si míč luxusně zpracoval do vápna a prostřelil gólmana soupeře. O dvě minuty později bylo ještě veseleji, když na další povedený centr nejvýše vyskočil krajní obránce Andruchovič a vedli jsme 2:0.

Hra se ve druhé půli příliš nezměnila. Nejprve Mertlík nastřelil v tutovce břevno, ale definitivní klid nám přinesla až 67. minuta, kdy jsme se propracovali k situaci, kde si domácí obránci srazili míč do brány. V 70. minutě se k odraženému míči dostal ve vápně mladý Vojta Křiváček a krásnou střelou zapsal svou první branku za A tým. Definitivní pečeť dal naší sladké výhře střídající Jungr v 89. minutě, ačkoli je to primárně brankář, zakončil s přehledem.

„Nejvíce mě těší, že kluci hráli jako tým a hráli fotbal. Samozřejmě fotbalu obrovsky pomohlo, že rozhodčí pískali výborně. Předvedli naprostou rovinu, což se nám bohužel moc nestává v této sezoně. Dneska jim musíme za jejich výkon poděkovat. Každopádně jsme ukázali, že tady máme silný tým, který umí hrát dobrý fotbal. Porazili jsme 5:0 soupeře, který na jaře uhrál několik dobrých výsledků, ale nebudu se zaplétat do toho, jak to vypadalo a jak to bylo. U nás ale dostali bůra a jedou domů s nákladem. Dneska jsme si zasloužili vyhrát, zvítězili jsme a budeme ještě bojovat,“ uzavírá své hodnocení Marek Abrham.

7.5. 2023

SK Rakovník - Čechie Velká Dobrá 6:0 (2:0)

34’ M. Kreisinger (vl.), 39’ F. Turbák (pen.), 54’ J. Severin, 80’ J. Červený, 83’ Z. Schwendt, 86’ T. Kotaska

Čechie Velká Dobrá vyšla opět bodově naprázdno, tentokrát schytala vysokou porážku 6:0 na hřišti Rakovníka. Klasicky bychom vám přinesli hodnocení utkání trenéra našeho A týmu Marka Abrhama, ale utkání v Rakovníku zhodnotíme spíše menším zamyšlením.

Jistě, buďme korektní a féroví, domácí SK Rakovník nám nastřílel šest branek, na jaře se mu daří. V utkání v Rakovníku jsme skóre otevřeli my, bohužel vlastním gólem. Tradičně se nám nedaří v koncovce. Nelze vše svalovat na druhé, toto je naše veliká slabina, která nás po celou sezonu sráží. Jak bylo uvedeno výše, my jsme féroví a korektní a toto si dokážeme přiznat. Problémem ale je, že korektnost a férovost schází jiným.

V Rakovníku to nebylo poprvé v této sezoně, kdy jsme nebyli spokojeni s řízením utkání ze strany rozhodčích. Že jsme nebyli spokojeni, je slabým výrazem, ale buďme slušní. Zápas řídil hlavní sudí, s kterým už máme své zkušenosti. Bohužel opět došlo k hrubému ovlivnění. Samozřejmostí bylo nevyvážené posuzování faulů, otáčení autových vhazování apod. Často jsou to drobnosti, které ale v celkovém součtu přispívají k celkovému výsledku. Ve 39. minutě byli domácí za stavu 1:0 odměněni pokutovým kopem. Stav 2:0 v poločase se vstřelenými brankami krátce před přestávkou prakticky rozhodly utkání. Měli jsme v první půli své šance, které jsme bohužel nevyužili.

Už několikrát nám byla položena otázka, co vlastně chceme. Odpověď je jednoznačná. Chceme naprostou rovinu. Máme prohrát utkání, ve kterém zahodíme šance nebo si jich nevytvoříme dostatek? V pořádku. Tedy alespoň do té míry, že na tomto se dá pracovat. Ale rozhodně nechceme prohrávat utkání, ve kterých cítíme, že je rozhodčí naším soupeřem.

Hrajeme I.A třídu. Fotbal je naším koníčkem, zálibou a láskou. Hrajeme ve volném čase, po práci. Chceme mít z fotbalu radost. Chceme si to tzv. „na férovku“ rozdat se soupeři o body do tabulky krajské soutěže. Chceme mít pocit z dobře odvedené práce. Nechceme se vždy celý týden připravovat, obětovat volný čas, naší energii a sílu, abychom se pak sešli na zápas, kde hraje hlavní roli rozhodčí.

Gratulujeme soupeři k výhře, protože ctíme fair play. Rádi bychom se ale příště utkali za rovných podmínek. To platí i o jakémkoli jiném utkání. Máme fotbal rádi a milujeme ho, proto nás nebaví pálit náš volný čas o víkendech s tím, že se nám nakonec ještě hlavní sudí vysměje. Prý, že dle vlastního názoru dělá ten fotbal velice dobře. Slovy klasika, ten fotbal se sám neudělá. My bychom ale byli rádi, kdybychom mohli fotbal dělat my, společně s našimi soupeři, na hřišti a férově.

29.4. 2023

Čechie Velká Dobrá - SK Slaný B 0:2 (0:1)

10’ M. Marek, 61’ M. Marek (pen.)

Na jaře se Čechii střelecky nedaří, snad jen s výjimkou zápasu s Kosoří, který skončil 3:3. Když se k tomu přidá špatný výkon, nemůžete pomýšlet na výhru. A zrovna v domácím zápase se Slaným jsme výhru potřebovali jako sůl. Soupeř také nebyl nijak zvlášť fotbalový, ale ve dvou klíčových momentech ukázal před naší branku obrovský přehled a dvěma góly rozhodl utkání.

„Do utkání jsme vstoupili vlažně. Nebyla tam z naší strany dostatečná aktivita. V prvním poločase jsme se do zakončení dostali snad jen jednou, a to ještě přímým zakončením z rohového kopu. Kdybychom hráli jako proti Klecanům, Chlumci nebo Kosoři, Slaný by odjelo s přídělem. My jsme ale hráli strašidelně, neběhali jsme, nemluvili na sebe, všechno špatně. V 10. minutě jsme na levé straně chybně zahráli situaci, kdy měl jít míč pryč, ale pouze jsme ho odevzdali soupeři. Následovalo rychlé přenesení na naší pravou stranu, kde byl naprosto osamocený a nepohlídaný útočník hostů. V klidu si zpracoval míč, nechal projet ve skluzu obránce, posunul si ještě míč a pohodlně zakončil. Chybou bylo i to, že Martin Kindl v bráně proti němu nevystoupil,“ popisuje první poločas a branku hostů trenér Marek Abrham.

Ve 45. minutě docílila Čechie branky, ale dorážející hráč domácích stál bohužel v metrovém ofsajdu.

„V kabině jsme lehce zvýšili hlas. Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji, ale naše zakončení je mizerné. Po hodině hry dolétl centrovaný míč do vápna na útočníka Slaného, který byl v ofsajdové pozici, kdyby ale míč nebyl přizvednut naším hráčem. Ofsajd to tedy rozhodně nebyl, útočník šel šikovně do kličky, Martin Kindl ho musel faulovat a i když šel soupeř penaltě hodně naproti, byla jasná. Za stavu 0:2 jsme chtěli ještě se zápasem něco udělat, ale neměli jsme na to. Nebyli jsme v zápase. Toto utkání jsme měli vyhrát, ale opět to máme za nula a zápasy, které potřebujeme urvat, postupně prohráváme. Přicházíme o body, které nám mohou na konci sezony citelně chybět. Pokud se do posledních sedmi zápasů neprobereme, přiblížíme se tomu, o čem jsem nikdy nechtěl ani přemýšlet. S výkonem, který jsme podali proti Slanému, do A třídy nepatříme, to si musíme uvědomit. V Rakovníku budeme nyní hrát o vše. Pokud nezískáme tři body, je podle mě hotovo. Koho musím pochválit, jsou rozhodčí. Naprosto profesionální výkon bez sebemenší pochybnosti. Moc jsme jim za výkon poděkovali, víc takových rozhodčích a perfektně odřízených zápasů,“ uzavírá smutné hodnocení utkání trenér Abrham.

23.4. 2023

TJ Kovohutě Podlesí - Čechie Velká Dobrá 3:1 (1:0)

17’ M. Vohradský, 50’ M. Vohradský, 72’ O. Drašnar - 78’ R. Stříška (pen.)

Čechie bojovala o veledůležité body v rovněž zachraňujícím se Podlesí. Utkání se nevyvíjelo v náš prospěch. Brzy jsme prohrávali a další vývoj utkání poznamenala řada sporných rozhodnutí, která přisoudila soupeři další gól a nám naopak jeden neuznala, stejně tak jako pokutové kopy. Pojďme ale postupně. 

„Chtěli jsme být v utkání aktivní jako minulý týden doma proti Kosoři. Soupeř se na nás také připravil a od začátku kousal. Myslím ale, že jsme byli o něco aktivnější my. Prvních pět minut jsme byli lepší na balónu. Měli jsme dobré pasáže, kdy jsme Podlesí třeba i pět minut nepustili za půlící čáru. Naše zakončení ale zkrátka není ideální, to je logicky veliký problém. Tlak jsme měli, ale opětovně jsme z toho nic nevytěžili. Poté přišla nešťastná situace se ztrátou balónu, domácí centrovali za našeho beka, míč doběhli a poslali před bránu na hrotového útočníka, který v pádu mezi dvěma našimi stopery dostal balón do brány. Gól na 1:0 nás lehce poznamenal a hra se vyrovnala. Za tohoto stavu přišla první ze situací, které se nám nelíbily. Mertlík byl ve vápně skřípnutý mezi dvěma hráči a faulovaný, penalta se ale nepískala. V poločase jsme tedy prohrávali o gól. Řekli jsme si, že musíme jít dál v klidu za svým,“ hodnotí první půli utkání trenér Abrham.

„V 50. minutě jsme dle mého názoru byli faulovaní ve středovém kruhu, soupeř získal balón, rozehrál ho do strany, následoval centr a rázem jsme prohrávali 2:0. Tato situace nás srazila, hlavy nám padly dolů. Podařilo se nám snížit na 2:1, Zelenka z malého vápna uklidil míč k tyči, ale branka nebyla uznána pro ofsajd. Tuto situaci nemohu komentovat, protože z našeho místa jsme ofsajdovou situaci nemohli vidět. Šance jsme měli i dál a tlačili se dopředu, to ale samozřejmě přinášelo i šance soupeře do naší lehce otevřenější obrany. Poté přišel z naší strany hloupý gól na 3:0, kdy jsme po soupeřově rohu rychle vystoupili, Podlesí nakoplo míč za Dana Strnada a ze situace vytěžilo třetí branku. Za tohoto stavu jsme se do utkání ještě více opřeli. Přišel jasný faul na Zelenku a Stříška z penalty snížil na 3:1. Rovněž Stříška pak ještě hlavičkoval po centru z pravé strany na zadní tyči a domácí hráč vyrazil míč loktem mimo bránu. Situace se odehrála přímo před našima očima, ale rozhodčí tvrdil, že to hrál ramenem,“ povzdechl si trenér A týmu.

„Abych to celé shrnul, první a třetí branka Podlesí regulérní po našich chybách, kterých se musíme vyvarovat. Před druhým gólem ale domácí faulovali a také jsme byli okradeni o dvě penalty. Utkání pískal mladý rozhodčí, dobře, ale na čáře byl náš starý známý a to byl opět koncert. Otočené rohy, auty, množství faulů na naše hráče nepísknutých. Faul na Mertlíka byl mnohem jasnější, než například jeden z odpískaných faulů Strnada, z kterého udělal rozhodčí přímý kop domácích. Ještě tam došlo k do nebe volajícímu držení Stříšky za ruku někde na hranici vápna, nic. Na držení Stříšky jsem se ptal i přítomného delegáta utkání, jestli je to takto v pořádku a on se ptal, co bychom chtěli. Na mou odpověď, že chceme jen a pouze rovinu, mi bylo řečeno, že pláčeme a kdybychom vyhráli, neřekneme nic.“

„Co k tomu dodat? Z prohry jsem zklamaný, ale jsem zklamaný opět i z výkonu rozhodčích. Kluci byli pokopaní, bojovalo se, jak se říká, o šest bodů. Musím dát za pravdu mým kolegům i bývalému předsedovi klubu. Myslel jsem, že když jsme se na svazu ozvali proti posuzování našich zápasů, že bude klid a situace se zlepší. Naopak to jde v některých utkáních dál proti nám. Musíme si říct, jestli nás baví dělat fotbal a o něco se snažit v prostředí, kde často rozhoduje, kdo má někde známého nebo kdo si hlasitě řekne o tři body. Vrcholem byl rozhovor našeho asistenta Karla Kreisingera s trenérem Podlesí, který Karlovi řekl, že to vlastně nebyl ani tak velký zářez ze strany rozhodčích, že oni ve Slaném zažili větší. Kde to tedy jsme a co tu děláme? Příští víkend nás doma čeká Slaný. Sestava bude víceméně stejná jako v posledních dvou utkáních, jen opět přibude Pafkovič do obrany. Od Slaného očekávám tvrdou hru, budou chtít vyhrát jako my. Opět půjde tzv. o šest bodů, na Slaný se chceme dotáhnout, takže to opět bude válka. Musíme fotbalově udělat všechno pro to, abychom získali tři body,“ uzavírá Marek Abrham.       

15.4. 2023

Čechie Velká Dobrá - FK Kosoř 3:3 (3:1)

4’ F. Dejčmar, 8’ R. Stříška, 38’ M. Kreisinger - 32’ A. Janoušek, 50’ J. Slunéčko, 53’ M. Bícha

Pěknou fotbalovou podívanou přinesl duel Čechie Velká Dobrá s celkem FK Kosoř. Intenzivní první poločas vyústil ve čtyři vstřelené branky. Raketový start našeho týmu nám přinesl brzké vedení o dvě branky a po snížení hostů jsme přidali i třetí. Ve druhém dějství předvedli stejně efektivní start do poločasu hosté a vyrovnali na 3:3. Tento stav svítil na ukazateli i po skončení zápasu. Po dobu celého utkání hnal Čechii domácí kotel složený z nejmenších hráčů a hráček našeho klubu. Tento „kotlík“ utvořil skvělou atmosféru. Utkání komentoval hlavní trenér A mužstva pan Marek Abrham.

„Opět jsme hráli v poslepované sestavě. Na střídačce jsme měli dva marody a jednoho kluka, který prakticky zatím netrénuje. Stejně tak na hřišti byli někteří ještě de facto s teplotami nebo s nedoléčenými zraněními. Přesto jsme předvedli začátek z říše snů. Takhle přesně si to pochopitelně představujeme. Enormní tlak na soupeře a dvě rychlé branky.“

Už ve 4. minutě si vzal balón Dejčmar a nádhernou střelou z dálky nás poslal do vedení. Hned o čtyři minuty později jsme za hranicí vápna zahrávali přímý kop. Stříška poslal míč do jednoho z bránících hráčů a po šťastném odrazu jsme vedli o dvě branky. Nastavené tempo pochopitelně nejde udržet po delší dobu a hosté se brzy začali dostávat do hry.

„Polevili jsme a toho soupeř ve 32. minutě využil ke snížení. Perfektní bylo, že jsme na to ihned zareagovali. Ve 38. minutě zavíral situaci na zadní tyči Kreisinger a vedli jsme opět o dvě branky. Z našeho pohledu to byla výborná půle. Dejčmar den před zápase dobral antibiotika, Křiváček byl nachlazený, Andruchovič s poraněným kotníkem, Kreisinger hrál cca po měsíci. Tušili jsme, že fyzicky nevydržíme po celý zápas. Škoda, že jsme neproměnili šanci na 3:0, kdy jsme nastřelili břevno.“

Pět minut po startu druhé půle jsme nepohlídali hráče soupeře, který si naběhl na centr na zadní tyč, kde krásně z voleje trefil letící míč, a nedal chytajícímu Jungrovi šanci. O další tři minuty později už bylo srovnáno. Přízemní centr z rohu soupeř lehce dloubnul na bránu a bylo to 3:3.

„Škoda branky na 3:2, kdy jsme neobsadili hráče. Také situaci při vyrovnávacím gólu jsme neměli dokonale pokrytou. Dostali jsme dva náhodné góly, ale na druhou stranu, my taky dali náhodný gól ze standardky v první půli. Kdyby se hrála jen první půle, bereme zaslouženě tři body. Takto utkání skončilo férovou remízou. Vzhledem k naší zdravotní situaci můžeme být s bodem spokojení, protože na tom nejsme ideálně. Musíme být soudní a bod za remízu přijmout. Ke konci jsme už byli pod tlakem. Opět musím pochválit celý tým za neskutečnou bojovnost, včetně obou brankářů, z nichž nás jeden znovu podržel v bráně a druhý se třicet minut rval na hrotu. Lidem se utkání muselo líbit. Rozhodčí předvedli naprostou rovinu, utkání skvěle zvládli. Asistent na čáře s námi ještě vtipkoval, že takto vysoké tempo utkání neuběhá,“ uzavírá své hodnocení Marek Abrham.

V brance Kosoře se představil brankář Marek Boháč, který ještě minulý rok chytal za ligové Pardubice. S Kosoří jsme vybojovali bod a nyní nás čekají čtyři zápasy s našimi sousedy v tabulce.

8.4. 2023

SK Chlumec - Čechie Velká Dobrá 2:1 (2:0)

12' M. Slepička, 40' L. Šedivý - 75' R. Stříška (pen.)

Čechie Velká Dobrá odehrála utkání na hřišti suverénního lídra I.A třídy. SK Chlumec v letošní sezoně zaznamenal pouhé dvě ztráty bodů za jednu remízu a jednu prohru, všechna zbývající utkání dokázal vyhrát. Zvítězil i tentokrát, s naším prvním mužstvem uhrál výhru 2:1. Pro nás to pochopitelně znamená nula bodů do tabulky, ale může nás těšit fakt, že jsme byli Chlumci více než důstojným soupeřem. Ve slepované sestavě s náhradníky a dorostenci, kteří museli zaskočit za zraněné či vykartované spoluhráče, jsme ve druhé půli dokonce sahali po vyrovnání. Manko z prvního poločasu se nám však nakonec smazat nepodařilo.

„Do utkání jsme šli s obrovskou marodkou. V Chlumci nastoupili někteří kluci, kteří nebyli stoprocentně fit, doplnění o dorostence. I přes fakt, že nemáme ideální sestavu, že nejsme kompletní a navíc hrajeme na hřišti velkého favorita, zavládla v kabině před utkáním vynikající a bojovná nálada. Opravdu jsme to, jak se říká, kousli a bylo to vidět, hlavně tedy ve druhé půli. V té první jsme byli přeci jen opatrnější. Nechtěli jsme inkasovat první, což se nakonec stalo,“ říká trenér Marek Abrham.

Už ve 12. minutě utkání se prosadil domácí Miroslav Slepička a poslal Chlumec do vedení. Do přestávky domácí SK svůj náskok ještě navýšil, ve 40. minutě přidal druhou branku domácích Lukáš Šedivý.

„Ve stoperské dvojici spolu nastoupili Stříška s Linhartem. Druhý jmenovaný si ale bohužel hned na začátku utkání „dodělal“ nedoléčený kotník. První inkasovaný gól ale nehodlám nikomu vyčítat, budu hodnotit utkání jako celek. Celý tým, všichni do jednoho, si zaslouží obrovské poděkování. Všichni kluci, kteří vyběhli na hřiště s dresem Čechie, makali a dřeli až do úplného konce,“ pokračuje Abrham.

Nejprve se podařilo skórovat Kindlovi, který naskočil ze střídačky do útoku. Branka nebyla bohužel uznána pro odpískaný faul. Shodli se na tom hlavní sudí s pomezním. O chvilku později se nám přeci jen podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Z pokutového kopu se prosadil Stříška.

„Obrovská škoda, že gól Kindla nebyl uznán. Kroutili jsme nad výrokem hlavami, ale stalo se, rozhodčí si byli jistí. Dokonce stoper domácích po utkání řekl, že o faul nešlo, ale to nám body do tabulky nepřidá. Prohra 2:1 na hřišti lídra soutěže rozhodně není ostudou, obzvlášť poté, co domácí posledních dvacet minut odkopávali balóny a tahali čas. I to je ukázkou toho, že jsme se dobře připravili a udělali maximum. Za posledních patnáct minut bychom si bod určitě zasloužili. V zápase nastoupili někteří naši hráči pod prášky, s teplotami. Poděkování patří také našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a byli slyšet. Osobně mě velice těší, že po zápase přišel do kabiny předseda klubu Luděk Novotný a hráčům za výkon poděkoval," uzavírá své hodnocení Marek Abrham.

1.4. 2023

Čechie Velká Dobrá - MSK Klecany 1:0 (0:0)

75' F. Dejčmar

Ve čtvrtém jarním utkání se našemu A mužstvu konečně podařilo přerušit šňůru proher. Na jaře se zatím střelecky trápíme. I v domácím utkání s Klecany to dlouho vypadalo, že se neprosadíme, až patnáct minut před koncem naši hráči obrovskou bojovností urvali první branku utkání, která se nakonec ukázala být jedinou. Vítězství je to o to důležitější, protože naši sousedé v tabulce také vyhrávali. Trenér Marek Abrham byl nadmíru spokojený, ale také mu spadl velký kámen ze srdce, protože jeho tým konečně vyhrál, i když tím naše jarní mise rozhodně nekončí.

„Jsme obrovsky šťastní, že zůstaly všechny tři body doma. Zavládla u nás neskutečná radost. Konečně jsme uhráli utkání do vítězného konce a ještě navíc doma, za mě úplně úžasné. Celý tým se snažil, šlapal do toho a bojoval. Máme řadu kluků s různými svalovými problémy. Roman Volman nastoupil do zápasu po teplotách a bohužel už ve 20. minutě musel střídat po srážce s útočníkem soupeře. Mančaft dnes zaslouží obrovské poděkování,“ chválil trenér Abrham.

Kapitán Volman šel do souboje s hráčem soupeře Patrikem Zuskinem a po srážce skončili oba hráči na zemi s tržnými ranami na hlavách. Po okamžitém ošetření na místě byla oběma přivolána sanitka. Oba borci jsou naštěstí v pořádku. Na oslavy vítězství už byl náš kapitán zpět. V době, kdy byl nucen ze zápasu odstoupit, však ještě nebylo o ničem zdaleka rozhodnuto.

„Klukům se celé utkání dařilo dodržovat to, co jsme si řekli v kabině. Konečně jsme se kvalitně zastupovali v obraně a hlavně jsme komunikovali. Na všech bylo vidět, že to chtějí urvat. Zápas to byl takový, že mnoho těch vyložených šancí nebo pohledných akcí nebylo, ale věděli jsme, že hrajeme s těžkým soupeřem. Na podzim jsme u nich sice vyhráli 2:3, ale v situaci, kdy jsme byli všichni relativně zdraví. Tentokrát jsme ještě v úterý vůbec netušili, v jaké budeme sestavě. Báli jsme se, abychom nemuseli hrát v deseti nebo stáhnout všechny naše dorostence. Naštěstí to dopadlo, jak to dopadlo a zase a znovu se budu opakovat, obrovské díky klukům. Dneska fungovali jako tým, v úterý jsme si na tréninku něco řekli o přístupu a dnes tam bylo vidět srdíčko. Ubojovaná výhra, nebudu říkat, že to bylo nějakým způsobem těžce fotbalové, ale věděli jsme, za čím si jdeme, a bylo to znát.“

Velké nasazení a bojovnost dokresluje i fakt, že například Rosťa Stříška hrál prakticky celé utkání s nataženým přitahovačem zadního stehenního svalu. Po celou dobu utkání na něm bylo vidět, že hraje se sebezapřením, ale byl to právě on, kdo se velkou měrou podílel na vítězné brance, kdy byl možná i faulovaný, přistrčil ještě míč na volného Dejčmara, který uklidil míč do brány a šlo se slavit.

„Rosťa měl problémy od nějaké 7. minuty. Domluvili jsme se, že ho budeme střídat, ale nakonec odehrál celé utkání, protože Andruch (Tomáš Andruchovič, pozn. autora) si také přivodil svalový problém a nakonec byl střídán před koncem on. Na hráčích je znát, když na několik dní nebo týdnů vypadnou z tréninku vinou zranění. Dnes bojovali všichni, i ti, kteří naskočili ze střídačky. Velkou pochvalu zaslouží také rozhodčí, dnes jsme viděli naprostou rovinu. Při našem gólu signalizovala lavička hostů ofsajd, ale z naší pozice těžké soudit. Mohl tam být odpískaný faul na Rosťu Stříšku, který nakonec ještě posunul na Dejčmara, a ten uklidil podél gólmana k tyči. Měli jsme další šance, které zaváněly gólem a soupeř ke konci samozřejmě tlačil. Byli jsme už s blížícím se závěrem unavení a párkrát nás skvěle podržel chytající Martin Jungr. Vydali jsme se ze všeho. Máme to za tři body, žijeme a jdeme dál,“ uzavírá šťastný trenér Čechie.  

25.3. 2023

TJ Dynamo Nelahozeves - Čechie Velká Dobrá 4:0 (2:0)

4’ L. Simon, 19’ M. Pekárek, 79’ L. Simon, 87’ L. Simon (pen.)

Po velmi slabém výkonu prohrála Čechie na hřišti Dynama Nelahozeves 4:0 a zapsala tak třetí jarní porážku v řadě. Na zápase a předvedeném výkonu se jen těžko hledají nějaká pozitiva. Utkání hodnotil zklamaný trenér A mužstva Marek Abrham.

„Z naší strany šlo o nejhorší výkon v sezoně. To byl totální kolaps v přímém přenosu a musím říct, že nic horšího jsem asi ještě ve fotbale nezažil. Pochválit můžu asi jen tři hráče, a to ještě stěží. Ještě před zápasem jsme byli v kabině namotivováni. Soupeře dobře známe, řekli jsme si, co hrají. Přesně ze situací, které si popíšeme, z dlouhých nakopávaných křižných balónů, následně inkasujeme tři branky. V obraně jsme byli při bránění těchto situací příliš chaotičtí. Propadávali jsme a když jsme míč vzadu vybojovali, chtěli jsme situace řešit fotbalově, následně o míč opět přišli a zbytečně inkasovali. Při návratech do obrany jsme soupeře obsazovali nedůsledně. Před utkáním nám nevyšel los, chtěli jsme hrát první půli na té jejich „U-rampě“ do kopce,“ hodnotí první půli Abrham.

Čechie první půli prohrála 2:0. Domácí stihli dvě branky už do 20. minuty.

„O poločasu jsem zvýšil hlas. Na hřišti jsem absolutně neviděl chuť, něco s tím udělat. Z naší strany tam vůbec nebyl tlak do hráčů na balónu, zkrátka jsme hráli jako leklý ryby. Jsem obrovsky zklamaný a naštvaný z našeho přístupu. Přišlo mi, že jsme byli až odevzdaní. Toto bude mít důsledky. Byl to pro nás sice tzv. „zápas blbec“, ale my musíme vždy hrát v pohybu, ať už s balónem nebo bez něj. Když tohle nebudeme dodržovat, nemáme šanci vyhrávat. Na úterním tréninku si musíme vážně promluvit. Buď to kluci vezmou a zlepší vystupování na hřišti nebo budeme ztraceni. Do Nelahozevsi jsme jeli pro tři body a dostali jsme 4:0,“ pokračuje Abrham.

Ve druhé půli přidal dvě branky domácí Lukáš Simon, který v 87. minutě zkompletoval hattrick z pokutového kopu. Doberští se neprosadili ani jednou a ve třech jarních zápasech mají skóre 1:8 s 0 body na kontě.

„Nerozumím tomu, že máme některé hráče z formy, přitom nejsme přetrénovaní. Nelahozeves trénuje jednou týdně, ještě se nesejdou na tréninku kompletní a my u nich prohrajeme rozdílem třídy. Ať se na mě nikdo z kluků nezlobí, ale takhle se za Čechii nebojuje. Teď nás čekají dva silné mančafty Klecan a Chlumce. V naší situaci je ale naprosto jedno, s kým hrajeme, musíme pořád jet naplno a začít sbírat body. Momentálně jsme na hřišti jaloví, dáváme si při hře přednost jako malé děti v přípravce, nemluvíme, nepomáháme si. Na závěr musím říct, že rozhodčí tentokrát pískal absolutní rovinu. Zápasy si nyní natáčíme a můžeme záznam poslat vždy na svaz, ale tentokrát nebylo vůbec potřeba. Tohle snad bude pokračovat dál, tedy ta rovina v řízení utkání, ne tyto naše výkony,“ uzavírá trenér „áčka“ Marek Abrham.

18.3. 2023

Čechie Velká Dobrá - FK Kralupy 1901 1:2 (1:1)

 18' M. Zimerman - 34' S. Mařík (pen.), 51' S. Mařík

První jarní utkání na domácím hřišti, jeden z prvních hezkých jarních dnů, slibný začátek a následně sporný pokutový kop proti Dobré, vítězná branka hostů z neodmávaného ofsajdu, další rozporuplná rozhodnutí rozhodčích a dvě červené karty mimo hru pro Čechii s dohrou u disciplinární komise. To vše nabídlo víkendové střetnutí doberského „áčka“ s Kralupy. V součtu máme po dvou jarních kolech nula bodů, ale hlavně v nás zůstala po sobotním duelu s Kralupy značná pachuť. Utkání již tradičně hodnotil šéf naší lavičky pan Marek Abrham.

„Od začátku utkání jsme hráli to, co jsme hrát chtěli. Ze zabezpečené obrany jsme chodili do brejkových situací, na obou křídlech jsme byli rychlejší, než soupeř a i ve středu pole jsme je s balonem u nohy dokázali přehrávat. Prvních 30 minut hry vše vycházelo a byli jsme lepší. V 18. minutě to korunoval Zimi (obránce Martin Zimerman, pozn. autora), který si narazil míč, a krásnou individuální akcí s finální kličkou brankáři zasunul míč do prázdné branky. Celkově úžasná akce, vedli jsme 1:0. Soupeř měl dále nějaké šance nebo alespoň náznaky šancí, ale my byli lepší,“ říká trenér Abrham.

 Celé utkání, včetně naší psychiky, bylo poznamenáno situací z 33., respektive 34. minuty, kdy byla odpískána penalta po zákroku našeho brankáře Martina Jungra, tedy zákroku. Domácí trvají na tom, že Jungr měl míč jasně pod kontrolou. Ke kontaktu došlo až poté, co měl míč ve své moci a útočící hráč přes něj přepadl. Hlavní rozhodčí viděl situaci jinak a přisoudil Kralupům pokutový kop. Jungr vystihl směr Maříkovy střely, která byla umístěna po zemi k pravé Jungrově tyči. Náš brankář si sáhl, ale gólu nezabránil.

„Do kabin jsme šli za stavu 1:1 a řekli jsme si, že nebudeme komentovat rozhodnutí rozhodčích. Bylo to ale opravdu těžké, cítili jsme, že hrajeme proti 14 lidem. V této situaci jsme nebyli letos poprvé. Chtěli jsme jít do nátlaku na soupeře a nutit ho k chybám, to se nám ale nedařilo, což mmj. přikládám naší frustraci. Na začátku druhé půle byla hra chvilku nahoru a dolů, až jsme v 51. minutě inkasovali druhou branku. Z naší střídačky byla situace dobře vidět, oba zapojení útočící hráči soupeře byli asi v metrovém ofsajdu, pomezní rozhodčí nechal hru plynout a následně jsme inkasovali rozhodující branku utkání,“ pokračuje Abrham.

Rozhodcovská trojice se dopouštěla obrovských pochybení. Zmíněný čárový rozhodčí mával nebo spíše nemával ofsajdy v momentech, kdy stál dobrých deset metrů za hrou. Hlavní sudí také velice necitlivě kouskoval hru, kdy často přerušoval akce, neponechával výhodu apod. Hostující hráči tak ani nemuseli kouskovat tempo, rozhodčí to udělali za ně.

„Abych byl fér, po druhé brance Kralup už emoce na naší střídačce lítaly. Dostal jsem červenou kartu, další členové realizačního týmu po žlutých kartách. Hra byla od této chvíle velice neuspořádaná, neměla spád. Sudí neponechával výhodu, když mohl nebo dokonce zcela nesmyslně otáčel hru, kdy byl např. náš hráč na míči se soupeřem za svými zády, a byl mu odpískán faul za údajné stržení protihráče. Nevím, jak to mohl fyzicky udělat. Bohužel, zapsali jsme další ztrátu, i když tedy proti celku z vršku tabulky, ale zato dost citelnou,“ uzavírá trenér Abrham.

Přes všechno, co se na hřišti odehrálo, nemusela Čechie odejít ze zápasu poražena. Pár minut před koncem předvedl další skvělou individuální akci Zimerman, který však bohužel z hranice vápna přestřelil horní tyč. Ani nastavených 5 minut pan rozhodčí nedodržel a po 3 minutách, z kterých se více než polovinu času nehrálo, ukončil utkání. Následně ještě dostal Martin Zimerman červenou kartu po družné diskuzi s hlavním mužem zápasu, panem rozhodčím Martinem Chalupou. V souhrnu tak sčítáme další porážku, dvě červené karty a chystaný výlet na jednání disciplinární komise.

Ještě bychom rádi dodali, že před utkáním vstoupili do šaten rozhodčích jejich kolegové, kteří se přijeli na zápas podívat, a to i přes výzvu pořadatelské služby, aby nevstupovali. Se slovy, že oni jako rozhodčí mohou, tam na údajnou žádost rozhodčích utkání vstoupili. Trojice rozhodčích se také před zápasem několikrát ujišťovala, zda je dostatečně zajištěn jejich bezpečný odchod ze hřiště, zdůrazňuji, že se ptali několikrát. Čeho se pánové před zápasem tak báli? Vrcholem pak bylo pozápasové vystoupení zmíněných kolegů rozhodčích, kteří v šatně neměli, co dělat. Ti se, posilněni alkoholem, smáli domácím, že jsou uplakaní, a radostně odjeli.

I tyto pozápasové zážitky, které bychom ještě mohli doplnit řadou nepřesností v zápisu o utkání ze strany rozhodčích, jsme se rozhodli zveřejnit a nenechávat si je pro sebe. Příště snad lépe, tedy výsledkově, ale i po stránce vedení utkání.

11.3.2023

Těžké utkání hned na úvod jara sehrálo o víkendu „áčko“ Čechie. Na umělé trávě SK Kladno se utkala dvě mužstva, která se velmi dobře znají, vždyť za Čechii nastupuje řada bývalých hráčů SK a i trenéři obou mužstev k sobě mají blízko. Nehezké březnové počasí plné větru a padajícího sněhu neodradilo několik desítek diváků, kteří sledovali výhru domácí rezervy.

„Ze začátku utkání jsme měli 2-3 dobré šance, které však bohužel byly spíše malou domů, než pořádnou střelou. Hra byla vyrovnaná a my se drželi našeho taktického plánu, kdy nebudeme vysoko napadat, ale budeme v pevném bloku čekat na chyby soupeře a vyrážet dopředu. Ve 37. minutě jsme u lajny nezdvojili protihráče, následoval střílený centr na malé vápno, kde se míč odrazil ven, kde byl osamocený hráč soupeře, který balón uklidil na zadní tyč. Míč prošel přes několik hráčů, kteří ho mohli zblokovat, ale nestalo se – 1:0,“ popisuje úvod utkání a rozhodující branku trenér Marek Abrham.

„Utkání se ukázalo být o jediném gólu. Svoje šance jsme měli, ale opět nám chybělo kvalitní zakončení. Zelenka byl v dobré příležitosti, ale pokus o zakončení patičkou mu nevyšel. Ondrášek nebo Mertlík měli další šance, ale branku jsme z toho nevytěžili. Co se týče našeho záměru hrát zónovou obranu, to se nám dařilo, soupeř měl problémy se do nás dostat. Bez vstřelené branky ale nemůžete vyhrát a když prohráváte, tak ani bodovat,“ pokračuje Abrham.

Obraz hry se ve druhé půli nezměnil. Domácí byli více na míči, ale ani oni, ani hráči Čechie dlouhou dobu nedokázali skórovat. Ošklivé počasí možná drobně přispělo k tomu, že přibylo na soubojích a důrazu. Vyrovnávací branky jsme se nedočkali, ke konci Čechie otevřela hru a 3 minuty před koncem inkasovala druhou branku z protiútoku. Čechie padla na úvod jara proti rezervě SK Kladno 2:0.

„V kabině jsem hráčům poděkoval za výkon, bojovali až do úplného konce proti velice kvalitnímu soupeři, který měl v sestavě několik borců z divizního áčka. Prohra mě mrzí. Vzhledem k obrazu a vývoji hry nemohu říct, že jsme si zasloužili vyhrát, to určitě ne, ale remízové utkání to bylo, stačila nám k tomu jediná branka na 1:1 a mohlo to vypadat jinak. Pokud budeme dále hrát s tímto nasazením, věřím, že konečně začneme sbírat body. Nakonec jsme nesáhli po žádném střídání. Kvalita na lavičce rozhodně je, ale do posledních chvil jsme se hnali za vyrovnáním a nechtěli jsme do toho sahat. V týdnu před domácím zápasem proti Kralupům budeme pilovat především střelbu, která je naší slabinou. Proti Kralupům budeme chtít být doma o něco ofenzivnější, ale stále budeme hrát ze zabezpečené obrany,“ dodává trenér Abrham.

 

SK Kladno B 2 : 0 Čechie Velká Dobrá  (1:0)

 

12.11.2022

Říká se, že fotbal je jen hra. Každý pravý fotbalový fanoušek vám ale řekne, že i tato pouhá zábava vám dokáže pěkně zkazit náladu. Toto platí dvojnásobně, když doma dostanete sedm kousků a hned na to máte jít zapíjet konec podzimní části sezony. Protože i po sebenepříjemnější porážce platí ono přísloví „fotbal je jen hra“, také na Dobré se rozlučka s podzimem vydařila. Nyní ale ještě krátce zpět k poslednímu utkání, ve kterém jsme schytali výprask od skvěle hrajícího Milína.

„Poslední zápas podzimu jsme odehráli proti jednomu ze třech aspirantů na postup do krajského přeboru. Milín před sezonou kvalitně posílil a je to znát. My jsme do zápasu šli s tím, že nasadíme zónovou obranu a budeme se pokoušet o brejky. Bohužel jsme to od 3. minuty nedodržovali, jak jsme měli. První inkasovaná branka ze 16. minuty názorně ukázala, co bude soupeř hrát. Dlouhý nakopávaný balón za naši obranu směřoval na tři nabíhající hráče. Takových akcí měl soupeř v prvním poločase asi šest a inkasovali jsme z nich tři branky. Skvěle chytal Martin Jungr, který dalším gólům zabránil. Nám se v první půli nepodařilo skórovat ani jedinkrát. V kabině jsme si za stavu 0:3 řekli, že absolutně neplníme, co jsme si dohodli. Pokyny byly takové, že soupeři nedáme nic zadarmo, že máme před sebou posledních 45 minut před pauzou. Chtěli jsme jít do totálního tlaku na hráče i balón. Bohužel se nám to ale nepovedlo. V 69. minutě nás srazila Jungrova hrubka, kdy odehrál pomalejší balón, trefil soupeře a spadlo to do brány, což se prostě někdy stane. Pátou branku jsme inkasovali po další chybě, šestou z penalty a poslední sedmou už za stavu, kdy jsme byli odevzdaní,“ hodnotí utkání trenér Marek Abrham.

„Čeká nás náročná zimní příprava. Kluci už teď ví, že je to bude bolet. Kromě fyzického drilu se ale budeme muset zaměřit na taktickou přípravu a různé herní situace. Opravdu nám pomohl videozáznam ze zápasu s Jinočany, který nám soupeř poskytl. Mohli jsme si názorně ukázat, kde jsou naše nedostatky. Na jaře nás každopádně čeká pořádné množství práce. S podzimem určitě spokojení nejsme. Napočítali jsme minimálně pět utkání, které jsme ztratili a které jsme měli zvládnout za 3 body. 14 bodů z 15 odehraných zápasů je opravdu málo,“ slibuje hráčům Čechie náročnou zimní přípravu trenér Abrham.

 

Čechie Velká Dobrá 0 : 7 TJ Ligmet Milín  (0:3)

 

5.11.2022

Vynikající vstup do utkání, více méně kontrola průběhu zápasu a navýšení vedení na 0:2 po hodině hry. To vše předvedla Čechie na hřišti Jíloviště, ale stejně to nakonec nestačilo ani na bod. Domácí v poslední čtvrthodině dokonali obrat a dotáhli zápas k vítěznému konci. Na 3:2 dával v 87. minutě bývalý ligista a exreprezentant Jan Rajnoch. Zaznamenáváme tedy další bolestivou ztrátu, která bolí o to víc, protože šlo o čtvrtou porážku v řadě. Utkání tradičně hodnotil trenér „áčka“ Marek Abrham, který už nyní nezastírá, že podzim nedopadne úplně tak, jak si představoval.

„Přes řadu změn, které jsme byli nuceni udělat v sestavě, jsme do zápasu vstoupili fantasticky. Ve 3. minutě byl zahrán rohový kop Andruchovi (Tomáš Andruchovič, pozn. autora) přímo na hlavu a ten umístil balón krásně na zem k tyči. Takový vstup do utkání jsme potřebovali. Snažili jsme se hrát útočný fotbal, ale soupeře jsme pouštěli do spousty šancí, které naštěstí neproměnil. Do kabin jsme šli s vedením 0:1,“ hodnotí první poločas trenér Abrham.

„V šatně jsme si řekli, že musíme být trpěliví a zodpovědně bránit. To se nám i dařilo. Navíc dal v 60. minutě, tuším že, Filip Dejčmar nádherný pas do běhu Patrikovi Ondráškovi, který pěknou přízemní střelou na zadní tyč zvýšil na 0:2. V tu chvíli vycházelo vše perfektně. Nabádali jsme kluky, ať neblázní, ať hrajeme v klidu a vše jednoduše. Jíloviště hrálo vše na dlouhé nákopy a v 68. minutě jsme bohužel školácky nepohlídali náběh soupeře a inkasovali jsme kontaktní branku. Za stavu 1:2 jsme znervózněli. Z toho bohužel pramenila další chyba v 76. minutě. Naprosto jsme si nepohlídali situaci, kdy jsme měli vhazovat aut u naší střídačky, ale rozhodčí mávnul na druhou stranu. V takové situaci musíme prostě vzít míč a rychle vhodit, rozhodčí to vrátí, ale my se vzadu stihneme zformovat. Přiběhl soupeř, vzal míč našemu hráči z ruky, vhodil do hry v situaci, kdy jsme jen pomaloučku couvali a vyrovnání bylo na světě. Podobný gól z autu jsme dostali i doma proti Jinočanům. Takhle to nejde. S vyrovnáním nám spadly hlavy dolů a začali jsme tvořit strašnou spoustu chyb, byli jsme chaotičtí. V 87. minutě to domácí využili a otočili stav utkání na 3:2. V posledních minutách už jsme s tím nezvládli nic udělat. Na můj vkus jsme vyrobili obrovské množství chyb. Dát venku dvě branky a vést 0:2 je skvělé, ale nechat soupeře otočit je velká chyba. Ještě nás čeká jedno utkání se silným Milínem, ale už nyní víme, že nás v zimní přípravě čeká spousta práce,“ uzavírá své hodnocení Abrham.

Prohra v Jílovišti byla čtvrtou prohrou Čechie v řadě. Proti dobře hrajícímu Milínu se pokusíme zakončit podzimní část na pozitivní notu.

TJ Jíloviště 3 : 2 Čechie Velká Dobrá (0:1)

 3’ T. Andruchovič, 60’ P. Ondrášek

29.10.2022

Další bolestnou domácí ztrátu si připsal A tým Čechie Velká Dobrá, který padl potřetí v řadě, tentokrát podlehl Jinočanům, které si odvezly všechny body za hubenou výhru 0:1. Stará moudrost praví, že fotbal se hraje na góly. Hráči Jinočan jeden dali, Čechie nedala žádný. V prvních deseti minutách hry jsme byli dosažení branky dvakrát skutečně blízko. Nejprve nebyl uznán gól pro ofsajd. Rosťa Stříška se sice balónu, který zaplul do brány, nedotkl, pokud se ale v ofsajdu nacházel, byl odpískán správně, protože se do akce zapojil. O několik minut později vyrobil hostující brankář při svém zákroku chybu, po které se míč pomalinku koulel směrem za brankovou čáru. Příznivci za brankou křičeli gól, ale co naplat, rozhodčí balón za čárou neviděl. Tyto dvě akce byly společně s Zimermanovou střelou z 29. minuty, kterou vychytal brankář, po hříchu jediné vážnější, do kterých jsme se za celý zápas dostali. Utkání hodnotil velmi zklamaný a naštvaný trenér Marek Abrham.

„S prominutím jsme dnes hráli jako jelita. Soupeř skvěle zónově bránil. Před zápasem jsem říkal, ať hrajeme jednoduše, zezadu zabezpečeně, oni budou hrát u sebe, musíme hrát do krajů a už jsem z toho slušně řečeno vyřízený. První půle byla z naší strany o něco povedenější, než druhá. Každopádně nám vzadu zůstávaly velké mezery a můžeme být rádi, že do poločasu nepadly dva góly do naší sítě. K našim dvěma „gólovým“ situacím se moc vyjadřovat nemůžu a rozhodčím do svědomí sahat nechci, oni to ze své pozice museli vidět lépe. My se musíme víc tlačit do gólů, je to žalostně málo. Máme sice větší marodku, ve čtvrtek jsme navíc přišli o Mertlíka, dnes nejspíš i o Andruchoviče, ale na to se nemůžeme vymlouvat,“ hodnotil první poločas trenér Abrham.

Strašidelný začátek druhé půle a jediná branka utkání ze 46. minuty rozhodly celé utkání. Soupeř byl na začátek druhého dějství lépe nastavený a bohužel i takové maličkosti mohou rozhodovat zápasy.

„V kabině jsme si řekli, že nemůžeme hrát takhle vlažně, bez pohybu a napadání. Na soupeře jsme chtěli v prvních pěti minutách vlítnout a začít se tlačit do brány. Jak všichni viděli, tohle se vůbec nestalo a naopak hned v první minutě uděláme kolosální chybu, kdy jsme otočení zády ke hře, soupeř rychle zahraje autové vhazování. Takovou chybu neudělají ani žáci, to byla chyba z přípravky. Prohráváme a sami jsme si to udělali těžký. Další věc je, že jsme měli za zápas 15-18 rohů a my nejsme schopní z toho dát gól, ani pořádně zakončit na bránu, katastrofa. Při vší úctě, brankář soupeře nebyl zrovna nejjistější, ale my ho prakticky neprověřili, tam musíme dojíždět a dorážet. Jsem obrovsky zklamaný. Do zápasu jsme šli namotivováni, ale nevím, co se děje. Abych to shrnul, chybí nám takový ten drive, chuť a elán. Schází mi tam trošku pořádná nabídka, když máme balón. Tohle potřebujeme nutně zlepšit,“ uzavírá trenér Marek Abrham.

V první půli byla Čechie o něco fotbalovějším týmem, i když skvěle chytající Martin Jungr musel vytáhnout několik dobrých zákroků, kdy své spoluhráče podržel. Toto se po inkasování na začátku druhé půle vytratilo. Hosté byli po vstřelení branky aktivnější, především ale velice dobře bránili. Až v úplném závěru se domácí pokoušeli dostat hosty pod tlak dlouhými nakopávanými míči, ale ani to, ani zmiňované množství rohových kopů k ničemu nevedlo.

Čechie Velká Dobrá 0 : 1 FK Jinočany  (0:0)

​​

22.10.2022

Obrovskou lekci z produktivity udělila Viktoria Vestec doberské Čechii. Nebylo to však pouze o proměňování šancí. Lídr 1.A třídy prokázal obrovskou kvalitu, která zřejmě přesahuje tuto soutěž. Bolestnou prohru s o úroveň lepším soupeřem podtrhlo 9 branek v naší síti. Domů se nejelo lehce.

Jak byl jednoznačný výsledek utkání, bylo rovněž jednoduché a jasné hodnocení hlavního trenéra našeho A mužstva Marka Abrhama.

,,Narazili jsme na soupeře s obrovskou kvalitou, který prokázal své zkušenosti. S hráči s minulostí v II. lize nebo ČFL v kádru Vestec míří za návratem do Krajského přeboru. To jsme všechno věděli, bohužel jsme však domácím zápas značně usnadnili nedostatkem pohybu a nedůrazem z naší strany. Především ve středu pole jsme dělali množství chyb a také jsme nezachytávali jejich brejkové situace,” popisuje obraz hry Marek Abrham.

 

,,Vestec byl neuvěřitelně produktivní. Napočítali jsme jim nějakých 13-14 střel na naši branku a z toho nám nasázeli 9 gólů. Také jsme měli nějaké šance, ale rozhodně ne tolik, abychom s domácími udrželi krok. Do kabin se mohlo jít za stavu 3:1, ale branky jsme nedosáhli. Kromě již zmíněného jsme doplatili na to, že jsme se snažili hrát s domácími příliš fotbalově na trávníku, který byl ve velmi špatném stavu. Za takových podmínek si musíme pomoct zjednodušením hry a v určitých momentech raději balón odkopnout,” pokračuje Abrham.

 

Poločasový výsledek 3:0 na půdě favorita není sice jednoduché zvrátit, ale nikdy nemůžete složit zbraně.

,,S utkáním jsme samozřejmě chtěli něco udělat. Do druhého poločasu jsme poslali Dominika Richtera a Honzu Mertlíka, kteří nám nějakou dobu chyběli. 1-2 zápasy a věřím, že se dostanou do formy. Stejně tak na čtvrt hodiny naskočil i Petr Popelka. Kluci se snažili, nemůžu jim nic vytknout. Ze začátku druhé půle se nám nepodařilo vrátit do zápasu. Naopak jsme inkasovali další branky a za stavu 4:0, 5:0 už samozřejmě klesnete v hlavách. Bral bych výsledek 4:1 nebo 5:2, to nevypadá ještě tak hrozně, ale 9:1 je hodně kruté. Musíme se z toho rychle oklepat, do konce podzimu máme ještě 3 utkání a chceme minimálně 6 bodů. Hlavně musíme více vítězit doma,” uzavírá hodnocení nepovedeného zápasu Abrham.

 

Zbývá jen doplnit, že čestný úspěch našeho celku zaznamenal Patrik Ondrášek.

 

V příštím kole přivítáme na vlastním hřišti souseda v tabulce, celek Jinočan.

 

Viktoria Vestec 9 : 1 Čechie Velká Dobrá (3:0)

 

 66’ P. Ondrášek

15.10.2022

V Novém Strašecí skončila šňůra A týmu Čechie bez porážky. Po 4 zápasech, kdy naši bodovali, si ze Strašecí neodvezli ani bod. Průběh zápasu a některé výroky rozhodčích v hráčích i trenérech Velké Dobré zanechaly pachuť, abychom byli slušní. Domů jsme si kromě špatné nálady odvezli také 5 gólů.

,,Začátek zápasu byl příšerný. Hned na začátku jsme vlastní chybou nabídli soupeři míč na našem vápně, Dan Strnad vzniklou situaci hasil faulem mimo naše pokutové území. Rozhodčí však pohotově zareagoval, běžel od půlky a ukazoval na značku pokutového kopu. Věděli jsme, že bude zle. Špatný úvod utkání námi otřásl, chtěli a potřebovali jsme se dát do pohody. V 8. minutě zahráli domácí dlouhý nakopávaný balón do dvojitého ofsajdu, Filip Dejčmar odehrál v těžké situaci v záklonu míč pouze na velké vápno a Strašecí dalo další gól – 2:0. Nabídli jsme soupeři i rozhodčím příležitosti, které využili. Poté jsme začali hru vyrovnávat a lehce jsme ji dostávali pod naši kontrolu. Ve 29. minutě Rosťa Stříška krásně poslal křižnou přihrávkou přímo do běhu Romana Volmana, který si balón dokázal sklepnout prsama a skórovat. To nás nakoplo. O 6 minut později jsme vyrovnali, z levé strany přišel krásný centr a Patrik Ondrášek z jedničky propálil brankáře domácích. Převzali jsme iniciativu, ale v poslední minutě 1. poločasu jsme opět po dlouhém nákopu soupeře inkasovali a do kabin se šlo za stavu 3:2,“ hodnotí první poločas trenér Abrham.

Zbytečně vyhrocené utkání ze strany Nového Strašecí dokumentovala řada zákroků, kdy šli domácí fotbalisté do skluzů špunty napřed. Rozhodčí však tyto zákroky vůbec nepískal. Není divu, že o poločase byla nálada v doberské kabině skleslá. Celému týmu bylo jasné, že musí zatnout zuby, pracovat a hlavně mlčet, protože jakýkoli komentář by byl okamžitě trestán žlutou kartou. Pan rozhodčí toto potvrdil, když po jasně ,,žlutém“ faulu domácích potrestal místo provinilce jednoho z našich trenéru Rastislava Stříšku za protesty. Chvílemi bylo zcela evidentní, že tým Čechie měl ve Strašecí pouze plnit roli komparzu v předem napsané hře.

,,Ve 2. půli se nám dařilo držet nervy na uzdě, nepouštěli jsme se do zbytečných diskuzí a snažili se o vyrovnání. Bohužel naše snaha a logicky více otevřená obrana vedla pouze ke gólové pojistce Strašecí. Po brance ze 67. minuty na 4:2 už jsme vepředu nebyli prakticky k ničemu puštěni, každá akce byla vždy přerušena. Gól na 5:2 z 89. minuty přišel v situaci, kdy jsme hru již úplně otevírali,“ dodává zklamaně Abrham.

,,Když se nedaří, tak pořádně. Ke všemu se nám po pádu zranil Dan Strnad, odnesla to jeho klíční kost. Je mi ho strašně líto, zrovna se dostal z dlouhodobého zranění kolena. Přišli jsme tak o dalšího obránce. Ve Strašecí nehrál Bílek, který se snad dá do pořádku do příštího víkendu. Hrajeme na hřišti

doposud téměř suverénního Vestce, kde se budeme pokoušet vycházet z perfektně zabezpečené obrany a hrát na brejky,“ uzavírá trenér Čechie.

Zbývá už jen dodat, že Sokol Nové Strašecí nalezl v posledních dvou kolech vítěznou formu. Změna trenéra zapůsobila a tým ukopal dvě výhry za sebou. Do té doby schytával i takové debakly jako 8:2 v Chlumci, 1:7 doma s Kosoří nebo 9:0 na SK Kladno. Jak se ve fotbale říká, potřebný impuls v podobě změny trenéra zapůsobil. Domácí měli ze zasloužené výhry jistě radost.

K výkonům rozhodčích a spokojeného pana delegáta, který se po zápase s domácími usmíval, nemá cenu dále se vyjadřovat. Nebudeme jmenovat, ale pánové rozhodčí Kurka, Nehasil a Kubečka patrně odjížděli domů sami se sebou spokojeni, stejně jako veselý pan delegát Vyhnal.

Sokol Nové Strašecí 5 : 2  Čechie Velká Dobrá  (3:2)

branky : 29’ R. Volman, 35’ P. Ondrášek

8.10.2022

Pozdě je vždy lepší než vůbec. V 10. kole se Čechii podařilo poprvé v sezoně zvítězit na domácím hřišti. Naše A mužstvo potvrdilo zlepšenou formu a natáhlo šňůru bez prohry na 4 zápasy, přičemž v posledních 3 dokázalo zvítězit. O výhru tím nejtěsnějším rozdílem se pohotovou dorážkou postaral obránce Dominik Jansa.

,,Jsme velmi šťastní za 3 body, i když vstup do zápasu nebyl úplně podle našich představ. Pozitivní je, že jsme byli aktivní, ale branky nám tam nenapadaly. Opět se ukázala naše (ne)produktivita. Poločas můžeme vyhrát 3:0, 4:0 a do kabin jdeme za stavu 1:0. S vedením jsme v půli samozřejmě spokojení byli, jen to mohlo být výraznější. V situacích, do kterých se dostáváme, musíme být chladnokrevnější, proměňovat obrovské šance, které pravidelně máme. Do těch situací se dostáváme dobře, ale v rozhodujících chvílích to nevyhodnotíme správně a góly pak nedáme. Zelí (Martin Zelenka, pozn. autora) dostal balón na malé vápno a pouštěl to za sebe. Říkáme si, že v podobných chvílích musí hráči projevit hlad po gólech, být sobečtější. Na malém vápně s balónem proti noze musí přijít rána do kasy, za každou cenu. Dejčmi (Filip Dejčmar, pozn. autora) předvedl nádhernou akci, kdy obešel několik protihráčů a šel ze strany sám na brankáře, kde pak hledal na přihrávku spoluhráče, když byli všichni pokrytí. V takových momentech musí míč letět na kasu, ale ukázalo se, že Filip není klasický hroťák,“ hodnotí první poločas Marek Abrham.

Čechie měla v první čtvrthodině 4 větší šance. Jedinou proměněnou byla ta ze 30. minuty. Nakonec to byla také jediná gólová situace celého utkání. Za hranicí pokutového území zahrával přímý kop Stříška, který krásnou ranou přinutil brankáře hostů ke kvalitnímu zákroku. Míč však vyrazil pouze k nabíhajícímu Jansovi, který zůstal trestuhodně nepokrytý a který dokázal umístit míč do branky vedle ležícího brankáře. V úplném závěru poločasu měli přímý kop za hranicí vápna také hosté z Rakovníka, skvělý Martin Jungr ale svůj tým podržel.

Ve druhé půli měl větší iniciativu rakovnický SK. Zhruba po hodině hry přestali domácí na chvilku skoro úplně hrát, k vyrovnání to však naštěstí nevedlo. V 77. minutě viděli diváci spornou situaci ve vápně hostů, kdy se k zemi po kontaktu s obráncem poroučel Patrik Ondrášek. Rozhodčí mohl patrně situaci posoudit na obě strany. Usoudil, že Ondrášek pádu přidal. I když tam kontakt byl, penalta se nepískala. Čechii to na konci zápasu nemuselo mrzet.

,,Za mě bojovný zápas, který asi nebyl úplně krásný pro diváka. Všechny body ale zůstaly doma a to je pro nás rozhodně nejdůležitější. Soupeř věděl, že v druhé půli musí otevřít hru, hráli daleko výš, než v první půli a hodně zhušťovali prostředek. My jsme nedokázali využít volnějších krajů. Klukům rozhodně nemůžu vytknout snahu, ale v určitých fázích musíme rozhodně přidat, rezervy stále máme. Taky se musíme vyvarovat komentování rozhodnutí rozhodčích. Dnes nás to naštěstí stálo pouze jednu žlutou kartu, ale byla naprosto zbytečná,“ uzavírá trenér Abrham.

 

Čechie Velká Dobrá 1 : 0 SK Rakovník (1:0)

 

30’ D. Jansa

2.10.2022

Anglický týden systémem zápasů sobota-středa-neděle si vyzkoušelo A mužstvo Čechie. Ze 3 zápasů v krátkém sledu dokázali naši borci vybojovat 7 bodů za dvě venkovní výhry a domácí remízu. Na domácím hřišti se letos Čechii ještě nepodařilo zvítězit.

,,Klobouk dolů před klukama. Zvládli odehrát těžká utkání v několika dnech a ještě vydolovat 7 bodů z 9 možných. Ve Slaném šlo o lehce vyhrocenější utkání se spoustou dohraných soubojů, které rozhodčí pouštěl. Nám pomohlo, že jsme perfektně zvládli úvod zápasu. V 7. minutě dostal Roman Volman míč do běhu, zatáhl to na vápno a prostřelil brankáře domácích na přední tyči. Šlo o menší chybku brankáře, naštěstí pro nás, vedli jsme 0:1. Hned v 9. minutě hlavičkoval Kuba Kalousek do břevna a následná dorážka šla o tyč do brány, 0:2 pro nás. To bychom nebyli my, abychom dostali po tak skvělém úvodu utkání zcela pod naší kontrolu. Přestali jsme hrát a po naší menší chybě domácí snížili na 1:2, to vše se událo do 14. minuty hry. Zbytek poločasu jsme měli patrně víc šancí my, ale soupeř hrál více s balónem. Do kabin jsme šli s vedením 1:2,“ hodnotil první poločas trenér Abrham.

,,O přestávce jsme kluky nabádali, aby nepolevili. Vedli jsme pouze o jednu branku a potřebovali jsme se rozhodně vyvarovat slabšího vstupu do druhé půle, který by s případným vyrovnáním mohl dostat soupeře na koně. Povedlo se a soupeře jsme nepouštěli do větších příležitostí. V 55. minutě dostal míč opět Volmi (Roman Volman, pozn. autora) a ve vápně obstřelil gólmana. Myslel jsem si nejdřív, že šlo o takovou střelu z nouze, aby to na poslední chvíli aspoň píchnul směrem na bránu, ale když Roman střídal, říkal mi, že to tak chtěl,“ usmíval se spokojený Abrham.

Vyzdvihnout musíme výkon brankáře Martina Jungra. Čerstvá posila Čechie nastoupila poprvé mezi tři tyče a ihned podržela svůj tým výborně zlikvidovanou penaltou. Tento moment dost pravděpodobně rozhodl utkání. Jungr udržel vedení 1:3, náš tým se po zbytek utkání soustředil především na poctivou obranu a dotáhl zápas k vítězství.

,,Nabádal jsem hráče k aktivitě, ale báli jsme se o výsledek a zatáhli se. Mohli jsme být aktivnější, 3 body jsme si ale ve výsledku pohlídali, takže jsem spokojený. Do utkání jsme šli opět v pozměněné formaci, Volman nastoupil na kraji zálohy, což není jeho post. Utkání ale skvěle odpracoval a vstřelil dvě branky. Po půl hodině hry jsme bohužel přišli o zraněného Andrucha (Tomáš Andruchovič, pozn. autora), byl faulován a soupeř mu nešťastně přilehl kotník. Musím moc pochválit mladého Karla Přibyla, který musel za Tomáše naskočit do rozjetého zápasu a zvládl to na výbornou. Sice zavinil zmíněnou penaltu, ale to se mu nedá moc vyčítat. Ze začátku byl viditelně nervózní, ale kluci na hřišti

ho výborně podrželi a povzbuzovali, na svůj věk utkání zvládl výborným způsobem,“ chválí skvělý přístup svých hráčů trenér Čechie.

,,Na závěrečných pár minut jsme udělali radost i brankáři Martinu Kindlovi, který si kopnul v poli, šel na hrot. Do sestavy se vrátili vykartovaný Ondrášek a po zranění také Martin Bílek. Martin hrál v rozestavení 4-1-4-1 před stopery a měl domluvu s Rosťou Stříškou, že bude hrát více zezadu, když se Rosťa vysune dopředu a musím říct, že to fungovalo výborně. Tým jde nahoru herně, v hlavách i tabulkově. V naší hře jsou samozřejmě ještě věci, na kterých budeme pracovat a především v zimní přípravě se na ně zaměříme. Chtěli bychom, aby krajní beci více podporovali útok. Znovu ale musím kluky pochválit, náročný týden zvládli téměř na výbornou,“ uzavírá Marek Abrham.

V příštím kole hostíme doma SK Rakovník, kde budeme usilovat o první domácí výhru v sezoně a potvrzení zlepšené formy.

SK Slaný B 1 : 3  Čechie Velká Dobrá (1:2)

 

branky 7’ R. Volman, 9’ J. Kalousek, 55’ R. Volman

 

 

28.9.2022

Ve středeční dohrávce 1. kola vyhrálo naše A mužstvo na hřišti Králova Dvora B. Po třech kolech se nám podařilo naplno bodovat a po výhře 2:5 jsme se posunuli na 11. příčku I.A třídy sk. A. Povedené utkání tradičně hodnotil trenér Marek Abrham.

,,V králově Dvoře se nám podařilo to, co jsme chtěli už minule, zvítězit, připsat si 3 body do tabulky a psychicky se trochu zvednout. Odehráli jsme utkání na strašidelném povrchu, zřejmě tam před námi ráno hrála utkání mládež a bylo to na trávníku znát. Uzpůsobili jsme tomu naši hru a šli jsme do dlouhých nakopávaných balónů,“ říká Abrham.

Do vedení jsme se dostali poměrně brzy. V 10. minutě se trefil Denis Rogers a naši borci se mohli trochu uklidnit.

,,Před prvním gólem jsme skvěle napadali a získali na soupeři míč, po krásné kombinaci otevřel Denis skóre. Bohužel se při prvním gólu zranil Honza Mertlík, který si už před zápasem stěžoval, že ho tahá zadní stehenní sval. Do zápasu ale šel, že to zvládne. Bohužel hned při této gólové akci šel do plné rychlosti a zranění mu nedovolilo pokračovat. Na druhou stranu musím velmi pochválit Dana Strnada, který už v 11. minutě naskočil do zápasu. Vrátil se po zranění a utkání poctivě odmakal,“ dodává trenér.

,,Poločas jsme zakončili zaslouženým vedením 0:2, druhý gól přidal Zelí (Martin Zelenka, pozn. autora). Mohli jsme vést o tři branky, Seky (Daniel Sekanina, pozn. autora) krásně vymíchal obranu, zaseknul si to zpátky na malé vápno a dával k zadní tyči, ale rozhodčí odmával ofsajd, který podle mého názoru určitě nebyl. Vedení o tři branky by nás více uklidnilo.“

Domácím se v 61. minutě podařilo snížit na 1:2, pak si ale vzal slovo Martin Zelenka, který nejprve v 76. minutě zvyšoval na 1:3 a v 79. minutě završil hattrick z penalty, kterou si sám vybojoval.

,,Porušili jsme nepsané pravidlo, kdy by faulovaný hráč neměl zahrávat pokutový kop. Zelí ale útočil na hattrick, takže nebylo, co řešit. Celkově podal skvělý výkon. Před zápasem říkal, že se cítí velmi dobře a ukázal, že se mu podařilo shodit ze sebe stres z minulých utkání, kdy se nám výsledkově nedařilo,“ chválí střelce trenér Abrham.

Se třemi brankami z Králova Dvora má Zelenka na kontě už 8 přesných tref a je 3. mezi střelci celé soutěže.

V 84. minutě domácí rovněž z pokutového kopu snížili, ale hned o minutu později nám tříbrankové vedení vrátil Filip Dejčmar. Žádné další branky nepřibyly, zvítězili jsme 2:5.

,,Mohli jsme přidat další branky, třeba Zelí šel ještě sám na branku. Naštěstí to ale bylo už za rozhodnutého stavu. Do zápasu v Králově Dvoře jsme změnili rozestavení na 4-2-3-1 s jedním hrotovým útočníkem. Bohužel jsme museli na stoperu utopit Rosťu Stříšku, který nám pak chybí ve středu hřiště. Na druhou stranu on a Martin Zimerman prakticky soupeře k ničemu nepouštěli. Také musím vyzdvihnout soupeře, měli v sestavě hodně mladých a běhavých kluků. Na poslední tým s jedním bodem na kontě hráli dobře,“ říká Abrham.

,,Na závěr musím kluky moc pochválit, že zůstali v hlavách dobře nastavení i po těch hloupých ztrátách bodů z minulých zápasů. Do hry jsme se snažili poslat všechny náhradníky, ale u posledního střídání nám to překazil rozhodčí, který zápas rychle ukončil. I tak chválím všechny kluky, i ty mladší, kteří naskočili na pár minut. V neděli nás venku čeká Slaný B, kde si věříme na další 3 body. Po karetním trestu se nám vrací Patrik Ondrášek, naopak nám zřejmě vypadne Honza Mertlík a uvidíme, jak na tom bude Sekanina, který dostal v zápase několikrát naloženo,“ uzavírá Marek Abrham.

 

Králův Dvůr B 2 : 5 ČVD

branky : 10’ D. Rogers, 24’ M. Zelenka, 76’ M. Zelenka, 79’ M. Zelenka (pen.), 85’ F. Dejčmar

 

 

24.9.2022

V sobotu odpoledne se doberské ,,Áčko" představilo na domácím hřišti. Ve slunečném podzimním počasí se naši utkali se sousedem v tabulce, mužstvem Podlesí. Hosté měli na kontě o jeden zápas a jeden bod méně, než my. Jednalo se tedy o zápas o velmi důležité body do tabulky, přičemž obě mužstva se potřebovaly především bodově zvednout. Obrany na obou stranách nakonec kapitulovaly pouze jedinkrát a soupeři se rozešli smírně 1:1.

 

Utkání hodnotil náš trenér Marek Abrham:

,,V prvních deseti minutách jsme chtěli na soupeře vlítnout a dát rychlý gól. Bohužel kluci na začátku zápasu nesplnili tyhle věci, které jsme si v kabině řekli. Zápas jsme chtěli rozhodnout o hodně dřív. Z naší strany byla první půle vlažná, až katastrofální. Udělali jsme nějaké chyby v obraně, z kterých soupeř hrozil," řekl na rovinu Abrham.

Začátek utkání byl vyrovnaný, bez větších šancí. Mužstvo Podlesí mělo několik centrů z pravé strany, které naštěstí nevedly k ničemu vážnějšímu. Do 20. minuty začali hosté více zlobit a chvilkami měli více ze hry. Ve 22. minutě to však byla domácí Čechie, která měla první gólovku. Zasekávačka na střed na hranici vápna však vyústila pouze ve střelu do míst, kde stál gólman. Posledních 15 minut první půle se pak sváděly pouze boje o střed pole s množstvím faulů na obou stranách.

,,Do druhé půle jsme si řekli, že musíme zlepšit pohyb, zakončení a konečně začít dostávat soupeře pod tlak. Bohužel to ale celé bylo opět vlažnější, než bychom si představovali. Jako bychom měli svázané ruce i nohy, bylo to daleko od našich představ," pokračuje dále trenér Abrham.

Čechie si ve 48. a 49. minutě vypracovala dvě slibné příležitosti s několika dorážkami, které však bohužel branku nepřinesly. V 53. minutě domácí brankář Kindl zlikvidoval slibnou příležitost Podlesí, ale o 4 minuty později se již hosté radovali z vedoucí branky.

,,Po hrubé chybě v obraně, kdy jsme si opět nepohlídali hráče, se ocitl útočící hráč sám mezi našimi stopery a skóroval. Tohle je přesně to, co nás provází už od začátku sezony. Na druhou stranu je super, že jsme se psychicky nesložili a bojovali dál."

 

Doberáci se od inkasované branky hnali za vyrovnáním. V 66. minutě napřáhl za vápnem ke krásné ráně z voleje kapitán Dejčmar a brankář Podlesí byl na tuto střelu krátký.

,,To bylo přesně to, co jsme chtěli hrát. Dostat rychle balón do kraje, zatáhnout a dávat pod sebe do druhý vlny, sklepnout a zakončit. Naše gólová akce byla přesně to, co bychom chtěli vidět samozřejmě častěji, ale aspoň jednou tohle krásné zakončení od Dejčmiho přišlo."

Po vyrovnání byla hra nějakou dobu tzv. nahoru dolů s průniky do otevřenějších obran. Posledních cca 20 minut ale dominovala domácí Čechie.

,,Ke konci jsme byli lepším mančaftem, ale opět jsme naráželi na naší největší bolístku, a to těžké neproměňování příležitostí. Jednou zachránil hosty obránce na brankové čáře, dvakrát jsme nastřelili hráče z dobrých pozic. Honza Mertlík se výborně dostal do šance, ale mohl zakončovat o něco lépe nebo kdyby střílel dřív na přední tyč, asi by to tam šlo. Těch šancí tam pak bylo hodně. Ale to je už pryč, máme bod, což je málo, protože dnes jsme si na 3 body věřili. Na druhou stranu musíme vyzdvihnout hru hostů, kteří navzdory postavení v tabulce (ano, stejné jako my, pozn. autora) rozhodně nebyli nejslabším soupeřem, na kterého jsme letos narazili. Překvapili nás výbornou a disciplinovanou hrou do obrany, tomu jsme pak museli přizpůsobit taktiku. Taky nás několikrát výborně podržel brankář Kindl a vzadu to výborně čistil Zimi (obránce Zimerman, pozn. autora), který byl z mého pohledu hráčem utkání," uzavírá trenér Abrham.

FC Čechie Velká Dobrá 1 : 1 Kovohutě Podlesí  (0:0)

branky : 66´ Dejčmar

18.9.2022   

Doberské „Áčko“ padlo v sobotu v Kosoři. Vlastní chyby v obraně a neproměňování šancí v kritických
okamžicích zápasů, to jsou hlavní důvody, které vypočítává trenér Marek Abrham. Jsou to rovněž hlavní
důvody, kvůli kterým zapisujeme již několikátou bodovou ztrátu v probíhající sezoně. Stejně tomu
bohužel bylo i tento víkend v Kosoři.


„Hned v 7. minutě zápasu jsme vlastní nevynucenou chybou v obraně nabídli soupeři šanci, kterou
využil a dostal se do brzkého vedení. Po dalších 20 minutách se nám po pohledné akci podařilo srovnat,
když se trefil Martin Zelenka. Od této chvíle jsme se prakticky chopili iniciativy a vypracovali si několik
dalších slibných příležitostí, které bohužel nevedly k dalším brankám. Za stavu 1:1 jsme nedokázali
překlopit vedení na naší stranu, největší šance skončila na břevně, a tak jsme do kabin šli za
nerozhodného stavu. Neproměňování šancí je v této sezoně naše bolavá pata,“ povzdechl si trenér
Abrham.


„O přestávce jsme si v kabině řekli, že musíme zachovat klid a dál se pokoušet držet naší hru, tedy hrát
důsledně do obrany a v útočné fázi tlačit balón co nejvíce na branku, kde může docházet k dorážkám,
či odrazům. Nějakou dobu se nám to opravdu dařilo, ale opět jsme z toho nedokázali vytěžit potřebný
gól.“


V době, kdy se zápas lámal, zahrávalo domácí mužstvo Kosoře dva pokutové kopy v rozmezí 8 minut.
„První penalta byla dle mého názoru sporná. Zelenka měl na našem malém vápně míč na noze a šel do
souboje se soupeřem, kde bych řekl, že se kopli navzájem“. Domácí pokutový kop proměnili a šli do
vedení.

„Druhá penaltová situace byla za mě jasná, tam nebylo o čem diskutovat. Dle mého názoru ale už
pramenila z naší snahy se zápasem něco udělat a pochopitelně i z naší nervozity. V nastaveném čase
se nám podařilo již pouze upravit skóre na konečných 3:2, kdy se trefil Honza Mertlík,“ dodává Abrham.
„Rozhodně nesvaluji vinu za naší prohru na rozhodčí. Jak jsem již řekl, neustále nás sráží naše
neproměňování šancí, i těch vyložených. Když se k tomu pár minut před koncem přidá sporný moment,
ze kterého jde soupeř do vedení, můžou kluci někdy cítit křivdu a může je to srážet dolů. Je to ale fotbal,
my nevěšíme hlavu a již příští týden máme možnost bodově se odrazit. V několika dalších kolech nás
čekají soupeři, kteří se v tabulce nachází kolem nás, je důležité začít sbírat body. Tento tým má
rozhodně na to, aby hrál minimálně v první polovině tabulky, teď to jen potvrdit na hřišti,“ uzavírá náš
rozhovor trenér „Áčka“.

FK Kosoř 3 : 2 ČVD

branky : 27´Zelenka, 94´Mertlík

12.9.2022

Doma se Velké Dobré nedaří, její fotbalisté tady nevyhráli ani třetí zápas sezony. Ani s Chlumcem se totiž nevyhnuli několika individuálním chybám, které kvalitní soupeř potrestal a odjel s výhrou 4:3
 

 

ČVD 3 : 4 SK Chlumec

branky : 18´ Popelka , 28´ Zelenka (P), 72´ Zelenka

článek Kladenský deník

5.9.2022

Velká Dobrá konečně ukázala svůj potenciál na hřišti silných Klecan. Zásadní postavou utkání byl Denis Rogers. Hráč tmavé pleti ukázal na novém postu podhrotového útočníka velkou fazonu, brzy připravil pěkně první branku pro Zelenku a po domácím vyrovnání okamžitě naběhl na pěknou přihrávku a skóroval sám.Rozhodující branku vstřelil Dejčmar a obrana pak už Klecany k vyrovnání nepustila.
 

Klecany 2 : 3 FC ČVD

branky : 11´ Zelenka, 19´ Rogers, 53´ Dejčmar

článek Kladenský deník

29.8.2022

Stále bez vítězství. Fotbalisté Velké Dobré dokonce doma proti Nelahozevsi nebrali ani bod. Soupeři navíc cestu za výhrou 3:1 hodně ulehčili, když se brzy nechal zbytečně vyloučit Patrik Ondrášek a po přestávce vše završily dvě hrubé chyby, k nichž hosté duel I. A třídy rozhodli.
 

FC ČVD 1 : 3 Dynamo Nelahozeves

branky : 6´ Zelenka

doberský zpravodaj

článek Kladenský deník 

bottom of page